Az idei wimbledoni verseny 10 legemlékezetesebb története

Simona Halep és Novak Djokovics győzelmével ért véget az év harmadik Grand Slam-tornája, amelynek számtalan történetéből kiválogattuk a tíz legemlékezetesebbet. Szóval következzenek a „legek” a 2019-es wimbledoni teniszversenyről.

Tenisz: Fucsovics kettő, Babos egy helyet javított a világranglistán

Fucsovics Márton két helyet javítva legutóbbi pozícióján a 49. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hétfőn kiadott rangsort továbbra is Novak Djokovics vezeti, aki vasárnap megvédte címét Wimbledonban. A nőknél továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty áll az élen, Babos Tímea egy helyet javítva a 124., párosban egyet rontva a harmadik helyet foglalja el.

Wimbledon: Arra nincs mentségünk... – Babos Tímea

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros az elődöntőben búcsúzott a wimbledoni tenisztornától, miután 7:6, 6:4-re kikapott a Hszie Szü-vej, Barbora Strycová kettőstől. A magyar teniszező szerint a tajvani, cseh duó nagyon jól játszott, és megérdemelten jutott be a döntőbe.

Wimbledon: Babos párosban az elődöntőben búcsúzott

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros az elődöntőben búcsúzott a wimbledoni tenisztornától, miután 7:6, 6:4-re kikapott a Hszie Szü-vej, Barbora Strycová tajvani, cseh kettőstől.

Wimbledon: megvan Babosék elődöntős ellenfele

A harmadik kiemelt Hszie Szu-vej, Barbora Strycová kettős két szettben, 6:4, 6:2-re nyert a wimbledoni női páros tenisztorna negyeddöntőjében, ezzel eldőlt, hogy ők találkoznak majd a Babos Tímea, Kristina Mladenovic duóval az elődöntő felső ágán.

Wimbledon: Nem egymást okoltuk, csapatként küzdöttünk – Babos Tímea

Mint arról beszámoltunk, a Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős a Nicole Melichar, Kveta Peschke duó legyőzésével (2:6, 6:2, 9:7) bejutott a női párosverseny elődöntőjébe a wimbledoni teniszbajnokságon. A magyar hölgy a meccs utáni sajtótájékoztatón elmondta, biztos volt benne, hogy a döntő játszmában az ő adogatását nem veszítik el.

Wimbledon: Babosék 9:7-es döntő játszmában jutottak a négy közé!

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros bejutott az elődöntőbe a wimbledoni tenisztornán, mivel 2 óra 5 perc alatt három szettben legyőzte a hetedikként rangsorolt Nicole Melichar, Kveta Peschke duót.

Wimbledon: Babos és Mladenovic már negyeddöntős

Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros játék nélkül jutott be a negyeddöntőbe, miután a harmadik fordulóbeli ellenfele, a francia Alizé Cornet és a horvát Petra Martic visszalépett.

Wimbledon: Babosék simán bejutottak a harmadik fordulóba

Babos Tímea és Kristina Mladenovic 6:2, 6:2-re győzött a wimbledoni teniszbajnokság női páros versenyében. A Roland Garrosról ismerős ellenfél érkezik majd a harmadik fordulóban.

Wimbledon: Egy hónapig van edzőm, aztán nincs… Iszonyú nehéz egyedül – Stollár

Mosolyogva érkezett meg a sajtótájékoztatóra Babos Tímea, aki a francia Kristina Mladenovic oldalán 6:4, 3:6, 6:2-re nyert a Pegula, Sanchez amerikai duó ellen a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában. Az MTK játékosa szerint a sorsolásuk kihívásokkal teli, és azt is tudták, hogy már a rajtnál kemény mérkőzés vár rájuk.

Wimbledon: Babos és Mladenovic három játszmában győzött

A hetes pálya programjának szerdai első mérkőzésén lépett pályára Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic a Jessica Pegula, Maria Sanchez amerikai duó ellen. Mladenovic még egyesben is versenyben van Wimbledonban, hiszen sikerrel vette az első akadályt kedden, az MTK teniszezője viszont a selejtezőben kikapott a német Sabine Lisickitől, így sorozatban 20 Grand Slam-főtáblás szereplés után most nincs ott a legjobb 128 között.

Wimbledon: Fucsovics és Babos nem indul vegyes párosban

Az Australian Open és a Roland Garros után Wimbledonban már nem indul vegyes párosban Fucsovics Márton és Babos Tímea. A két MTK-s teniszező a jövő évi tokiói olimpia érdekében nevezett ebben a műfajban az év első és második Grand Slam-tornájára, de Londonban – közleményük szerint – éppen az ötkarikás játékok miatt nem lépnek pályára egymás oldalán.

Tenisz: Fucsovics az 51., Babos a 125. helyre csúszott

Babos Tímea egy helyet rontva a 125. egyesben a női teniszezők legfrissebb világranglistáján, melynek élén továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty áll.

Wimbledon: Stollár Fanny az egyetlen magyar női továbbjutó

A füves pályás angol nemzetközi teniszbajnokság női egyesének selejtezőjében az első fordulóban Babos Tímea háromszettes mérkőzésen 1 óra 52 perc alatt vereséget szenvedett a német Sabine Lisickitől, így egyéniben elbúcsúzott a további küzdelmektől. A pályafutása első Wimbledonján szereplő Bondár Anna két kiélezett, szoros játszmában kapott ki szintén újonc grúz ellenfelétől. A nap egyedüli magyar győztese Stollár Fanny lett, aki a keddi játéknap legszorosabb és egyik leghosszabb meccsén 2 óra 45 perc alatt győzte le a japán Hibino Naót.

Tenisz: Fucsovics egy, Babos 15 helyet javított a ranglistán

Fucsovics Márton egy helyet javított, így az 50. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A nőknél Babos Tímea 15 helyet lépett előre, s a 124. pozíciót foglalja el, míg az élen az ausztrál Ashleigh Barty áll.

Tenisz: Babos három szettben kikapott a brékek döntőjén

Babos Tímea három szettben kikapott az angliai Ilkleyben zajló 100 ezer dollár (29 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztorna döntőjében a román Monica Niculescuval szemben.

Tenisz: Babos Tímea döntőbe jutott Ilkleyben

Babos Tímea bejutott az angliai Ilkleyben zajló 100 ezer dollár (29 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztorna döntőjébe. Az elődöntőben 7:5, 6:3-ra legyőzte a holland Bibiane Schoofst.

Tenisz: Babos Tímea bejutott az elődöntőbe Ilkleyben

Babos Tímea bejutott az angliai Ilkleyben zajló 100 ezer dollár (29 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztorna elődöntőjébe, miután a harmadik fordulóban három szettben, 7:6, 4:6, 6:4-re legyőzte a brazil Beatriz Haddad Maiát.

Wimbledon: Babos Tímea amerikai sztáredzővel készül

A tennis.life portál szúrta ki Ilkleyben, hogy Babos Tímea gyakorlásait az amerikai sztáredző, Michael Joyce irányítja – a Nemzeti Sport megkereste a játékost, aki elismerte, a wimbledoni Grand Slam-torna végéig valóban együtt dolgoznak.

Tenisz: kiesett az első kiemelt, brazil ellenfél vár Babosra

Az angliai Ilkleyben zajló, 100 ezer dollár (29 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében nagy meglepetésre kiesett az első helyen kiemelt szlovák Magdaléna Rybáriková, aki 7:5, 7:5-re kikapott a világranglista 125. helyén álló brazil Beatriz Haddad Maiától. A győztes ellenfele a kínai Lin Csut két könnyű szettben legyőző Babos Tímea lesz a legjobb nyolc között.