Tenisz: Babos Tímeának az egyéni top 20 a célja

Babos Tímea megvédte páros-világbajnoki címét, immár legjobb barátnője, Kristina Mladenovic oldalán. A 25 éves teniszező számára ezért is különleges ez a siker, no meg azért, mert ott volt vele az egész családja Szingapúrban. A diadal után még egy kis nyaralás is belefért – szezon vége lévén lelkiismeret-furdalás nélkül –, de november 19-én már elkezdi a felkészülést a következő idényre új edzőjével, Nikola Horvattal.

Tenisz: Fucsovics ennél előrébb még nem volt – világranglisták

Fucsovics Márton négy helyet javítva, egyben karriercsúcsot elérve a 38. helyen áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, melynek élén Novak Djokovics leváltotta Rafael Nadalt.

Vakációzik a teniszvilág, így pihennek a legcsinosabb játékosok – képek

A női teniszezők évzáró versenye, a Bajnokok Tornája jelenleg is zajlik a kínai Csuhajban, a WTA-világbajnokságon szereplő, továbbá az alacsonyabban rangsorolt játékosok nagy része azonban már a szabadságát tölti. A legtöbb teniszező erről részletesen be is számol az Instagram-oldalán – a legjobb képekből a német Bild készített összeállítást.

Tenisz: „Babosban benne van, hogy egyéniben top 20-as legyen”

Egészen kiváló héten van túl a magyar tenisz, hiszen Babos Tímea idén a régi-új párostársával, Kristina Mladenoviccsal is meg tudta nyerni a WTA-világbajnokságot, Fucsovics Márton pedig a bécsi ATP 500-as tornán legyőzte a világranglista-14. Fabio Fogninit. A DIGI Sport híradójának nyilatkozó Temesvári Andrea szerint idővel mindkét klasszisunk top 20-ba kerülhet a világranglistán.

Tenisz: Fucsovics két helyet rontott, Babos őrzi a helyét

Fucsovics Márton két helyet rontva 42. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is Rafael Nadal vezet Novak Djokovics és a vasárnap, Bázelben pályafutása 99. tornagyőzelmét megszerző Roger Federer előtt. Babos Tímea pozíciója világbajnoki címvédése ellenére nem változott párosban, továbbra is a 3., ahogy egyesben is őrzi 61. helyét.

Tenisz: A döntő utáni este egészen más lesz, mint tavaly – Babos Tímea

A világbajnoki címvédő magyar teniszező bejelentette, a következő szezonban is Kristina Mladenoviccsal folytatja – Babos Tímea üzent Lőrincz Tamás birkózónak.

WTA-vb: Szvitolina fordított, és világbajnok lett

Az ukrán Elina Szvitolina nyerte meg a szingapúri női tenisz WTA-világbajnokság egyes versenyét. A vasárnapi fináléban három szettben legyőzte az amerikai Sloane Stephenst.

WTA-vb: Volt részem jóban és rosszban, kaptam hideget-meleget – Babos

Mint megírtuk, a női teniszidényt lezáró WTA-világbajnokság női párosának döntőjében a címvédő Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán a cseh Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková páros ellen lépett pályára, és 86 perc alatt 6:4, 7:5-re nyert, így a magyar lány második világbajnoki címét szerezte! Babos a finálé megnyerése után a hivatalos honlapján értékelt a találkozó után.

WTA-vb: így védte meg Babos a címét Szingapúrban – videó

Amint beszámoltunk róla, Babos Tímea Kristina Mladenovic oldalán is világbajnok lett, miután francia társával megnyerte a párosok küzdelmét a Szingapúrban zajló női tenisz-világbajnokságon. Íme, a meccslabda és az ünneplés pillanatai.

WTA-vb: Babos Tímea megvédte címét párosban

A címvédő Babos Tímea és idei partnere, a francia Kristina Mladenovic nyerte meg a hétmillió dollár (2 milliárd forint) összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét, mivel a vasárnapi fináléban 6:4, 7:5-re legyőzte az első helyen kiemelt cseh Barbora Krejcíkovát és Katerina Siniakovát.

Babos Tímea Mladenovic oldalán is világbajnok lett!

A női teniszidényt lezáró WTA világbajnokság női párosának döntőjében a címvédő Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán a cseh Barbora Krejcíková, Katerina Siniaková páros ellen lépett pályára, és 86 perc alatt 6:4, 7:5-re nyert, így a magyar lány második világbajnoki címét szerezte!

WTA-vb: Mentális erő, akarat és felemelt fej kellett a sikerhez – Babos

Mint ismert, a címvédő Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán óriási csatában kiharcolta a helyét a női tenisz-világbajnokság fináléjában: döntő tie-breakben győzték le az Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe ausztrál, amerikai kettőst.

WTA-vb: Babosék drámai meccsen jutottak döntőbe!

Óriási csatában harcolta ki a helyét a fináléban a címvédő Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán: döntő tie-breakben győzték le az Ashleigh Barty, Coco Vandeweghe ausztrál, amerikai kettőst.

WTA-vb: Babosék bejutottak az elődöntőbe párosban

A címvédő Babos Tímea és párja, a francia Kristina Mladenovic két játszmában (6:0, 6:2) legyőzte a Gabriela Dabrowski, Hszü Ji-fan kanadai, kínai kettőst a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének negyeddöntőjében.

WTA-vb: biztosan lesz cseh játékos a párosok döntőjében

A cseh Andrea Sestini Hlavácková, Barbora Strycová duó sikerével rajtolt a szingapúri női tenisz-világbajnokság párosversenye.

Tenisz: Babos elárulta, miben szeretne fejlődni új edzőjével

Kanadai és kínai ellenféllel kezd a vb-n a francia Kristina Mladenovic oldalán Babos Tímea, aki címvédőként a szingapúri szálloda egyik legnagyobb lakosztályát kapta meg az ötvenedik emeleten.

WTA-vb: Babosék kanadai, kínai kettőssel kezdenek

A címvédő Babos Tímea és párja, a francia Kristina Mladenovic a Gabriella Dabrowski, Hszü Ji-fan kanadai, kínai kettőssel mérkőzik meg a szingapúri tenisz WTA-világbajnokság párosversenyének negyeddöntőjében.

Tenisz: Fucsovics ismét a 40.; Babos nem világelső párosban

Nem változott az első nyolc helyezett sorrendje a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelyen Fucsovics Márton pályafutása eddigi legjobbját beállítva a 40. pozícióba lépett előre.

Tenisz: Babos Tímea az első fordulóban búcsúzott

Babos Tímea két szettben, 6:4, 6:2-re kikapott a kanadai Eugenie Bouchard-tól a Luxembourgban zajló kemény pályás női tenisztorna első fordulójában.