BL: tavaly csoportkör, idén blama az első körben – Sallaiék kiestek

Sallai Roland csapata, a legutóbbi szezonban a Bajnokok Ligája csoportkörében szereplő APOEL hazai pályán csak 1–0-ra győzte le a litván bajnok Suduvát a BL első selejtezőkörének visszavágóján, így 3–2-es összesítéssel kiesett. A magyar támadót a 66. percben, már 1–0-s állásnál cserélték be.

Vidi: Elég, ha megnézzük a gólörömeinket – Huszti

Huszti Szabolcs bízik abban, hogy a Mol Vidi FC-nek kedd este sikerül olyan eredményt elérnie a luxemburgi bajnok Dudelange ellen (az első meccsen: 1–1), ami továbbjutást ér a labdarúgó Bajnokok Ligája első selejtezőköréből.

BL: a Vidi potenciális ellenfele hengerelt, hét góllal győzött

A Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában a Mol Vidi FC lehetséges ellenfele, a bolgár bajnok Ludogorec hazai pályán 7–0-ra kiütötte az északír Crusaderst. A Kleinheisler Lászlót végig soraiban tudó kazah Asztana egy góllal nyert, míg Sallai Roland csapata, a ciprusi APOEL 3–1-re kikapott Litvániában.

BL: Sallaiéknak húsz perc alatt hármat vágott a curacaói csatár

Kétgólos vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában a ciprusi APOEL, amelyben Sallai Roland kezdőként egy félidőt játszott.

BL: Karakó 11-est ítélt, Kleinheislerék minimális előnyt szereztek

A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőkörének első fordulójában a Kleinheisler Lászlót végig soraiban tudó kazah Asztana 1–0-ra legyőzte a montenegrói Szutjeszka Niksicset.

Vidi: „Nehéz volt felkészülnünk, hiszen ellenfelünk tíz új játékost is szerződtetett”

Fiola Attila, a Mol Vidi FC labdarúgója a klub honlapjának nyilatkozva arról beszélt: az első félidőben kontrollálták a játékot a luxemburgi Dudelange elleni keddi, idegenbeli BL-selejtezőn (1–1), „a másodikra viszont valami történt”.

BL: döntetlennel kezdett a Mol Vidi FC, Luxemburgban

A Mol Vidi FC megkezdte szereplését a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, idegenben 1–1-re végzett Luxemburgban, a Dudelange otthonában.

A Vidi vezetett, de nem nyert Luxemburgban

A Mol Vidi FC megkezdte szereplését a Bajnokok Ligája selejtezőjében, idegenben 1–1-re végzett Luxemburgban, a Dudelange otthonában.

BL: Huszti és Kovács István is a Vidi kezdőjében

Marko Nikolics, a Mol Vidi FC labdarúgócsapatának vezetőedzője kijelölte kezdőcsapatát a Dudelange elleni BL-selejtezőre.

Vidi, Újpest: állandóság; Fradi, Honvéd: átalakulás – rajtolnak Európában

Július 10-én, kedden megkezdik a magyar csapatok nemzetközi kupaszereplésüket az európai porondon. Először a bajnoki címvédő Mol Vidi FC lép pályára a Bajnokok Ligája selejtezőjében a luxemburgi Dudelange ellen, majd az Európa-ligában a Ferencváros a Maccabi Tel-Avivval, az Újpest a Neftcivel, a Bp. Honvéd a Rabotnicskivel mérkőzik meg. Magyar klub legutóbb 2012–2013-ban szerepelt csoportkörben (Európa-liga; Videoton), azóta még az őszt sem élték meg versenyben kupacsapataink. Az UEFA változtatásai a BL-kvalifikációt még nehezebbé tették, hiszen a 32 helyből 26 már elkelt a főtáblán –a selejtezőből induló bajnokcsapatoknak csak négy hely jut a csoportkörben. Vajon a 2018–2019-es idényben meddig jutnak kupaindulóink?

BL: mindkét Vidi-meccset adja a tv, örmény játékvezető lesz az elsőn

A Bajnokok Ligája selejtezőjének 1. fordulójából a magyar bajnok Mol Vidi FC mindkét mérkőzését élőben közvetíti a televízió. A luxemburgi első meccsen örmény játékvezető dirigál.

BL: négy éve elismerte, hogy bundázott, most a meccs hőse lett

A koszovói Drita hosszabbítás után 4–1-re legyőzte a gibraltári Lincoln Red Imps együttesét a Bajnokok Ligája előselejtezőjének döntőjében, ezzel bejutott a BL első selejtezőkörébe. A mérkőzést mindkét csapat tíz emberrel fejezte be.

BL: hosszabbítás kellett hozzá, de itt az új szezon első gólja

A 31 esztendős koszovói labdarúgó, Xhevdet Shabani szerezte meg a 2018–2019-es Bajnokok Ligája-szezon első gólját: csapata, az európai porondon kedd este bemutatkozó Drita hosszabbítás után 2–0-ra legyőzte az FC Santa Colomát, ezzel bejutott a Gibraltáron zajló BL-előselejtező pénteki döntőjébe. A másik ágról a házigazda Lincoln Red Imps jutott be a fináléba.

BL: megvan az El-forgatókönyv, ha kiesne a selejtezőből a Vidi

A luxemburgi Dudelange, majd továbbjutás esetén a Ludogorec–Crusaders bolgár–északír párharc továbbjutójával találkozik a Videoton a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében. Amennyiben kiesne az első körben, az Európa-ligában folytathatja, nagy valószínűség szerint svéd rivális ellen.

BL: újra sorsoltak, tudjuk, ki lehet a Vidi második ellenfele

Kedd kora délután lezajlott a második sorsolás is Nyonban: eldőlt, hogy továbbjutása esetén a Videoton a bolgár Ludogorec és az északír Crusaders párharcának győztesével mérkőzik meg a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában.

BL: a luxemburgi bajnok lesz a Videoton első ellenfele

A luxemburgi bajnok Dudelange lesz a Videoton ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában – derült ki a keddi sorsoláson. A nyoni ceremónia második felvonásában arra is fény derült, hogy továbbjutásuk esetén a fehérváriak a Ludogorec–Crusaders párharc győztese ellen folytatják.

BL: megvan, melyik öt csapat lehet a Videoton első ellenfele

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfőn közzétette a keddi Bajnokok Ligája-selejtező-sorsolás csoportjait, így kiderült, mely ellenfelek juthatnak a magyar bajnok Videotonnak.

BL: megvolt az első sorsolás, kész az előselejtező párosítása

Kedden délben Nyonban megtartották a labdarúgó Bajnokok Ligája 2018–19-es kiírásának első sorsolását: a négy leggyengébb besorolású európai szövetség (Gibraltár, Andorra, San Marino, Koszovó) bajnokait rendezték párokba.

Vidi: Ha nem a BL-ről álmodnánk, nem csinálnánk! – Garancsi

Garancsi István, a Videoton tulajdonosa a Digi Sport híradójának azt nyilatkozta, hogy csapatával szeretnének bejutni a Bajnokok Ligája csoportkörébe, és ennek érdekében még erősíteni fog a friss bajnokcsapat, amelynek a Honvéd elleni bajnokiját a csapatot kereső Dzsudzsák Balázs is a helyszínen nézte meg.

BL: a Videotonnal teljessé vált a mezőny, íme, a 79 induló!

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2018–2019-es szezonjának 79 csapatos mezőnyében minden hely elkelt – utolsóként a magyar bajnok Videoton jelentkezett be. A Vidi kiemeltként várhatja a selejtező első körének sorsolását, de egyvalami biztos: az eddig sem túl közeli csoportkör még messzebb van…