BL: megvan a következő kiírás első résztvevője

A reykjavíki KR nyerte meg a 2019-es izlandi labdarúgó-bajnokságot, ezzel elsőként jelentkezett be a Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírásának mezőnyébe.

A Slavia meggyőző játékkal főtáblás, a CFR az El-ben folytatja

Hiába autózott-buszozott el Prágába több mint 300 kolozsvári fociszurkoló, bízva a Celtic elleni bravúr szerda esti megismétlésében a Slavia ellen, a CFR másodszor is kikapott 1–0-ra a cseh bajnoktól, így nem jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörébe – az Európa-liga főtábláján vigasztalódhat majd.

BL: holland, belga és cseh klub jutott utolsóként a főtáblára

Az Ajax szerda este hazai pályán 2–0-ra legyőzte Thomas Doll csapatát, a ciprusi APOEL-t a Bajnokok Ligája-selejtező playoffjában, ezzel bejutott a 32 csapatos csoportkörbe. A Slavia pályaválasztóként is legyűrte a kolozsvári CFR-t, és az FC Bruges is kettős sikerrel jutott túl osztrák ellenfelén.

Az Ajax felőrölte Dollék bunkerfociját, és újra csoportkörös

Az előző idényben az elődöntőig menetelő Ajax újra bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe, mivel az APOEL elleni visszavágón 2–0-ra legyőzte a korábbi ferencvárosi Thomas Doll új csapatát. A ciprusi gárda hősiesen próbált védekezni, de az amszterdamiak mindkét félidő hajrájában betaláltak.

BL: figyelmeztető lövések és letartóztatások Bernben

A svájci rendőrség közbelépésére volt szükség a szerb futballhuligánokkal szemben a Young Boys és a Crvena zvezda szerdai Bajnokok Ligája-selejtezője előtt és után is.

BL: a csoportkör kapujában az FTC-t búcsúztató Dinamo Zagreb

A horvát Dinamo Zagreb hazai környezetben 2–0-ra legyőzte a norvég Rosenborgot a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffkörében, a párharc első mérkőzésén. A szerb Crvena zvezda idegenben 2–2-es döntetlent játszott a svájci Young Boysszal, míg a görög Olympiakosz Pireusz 4–0-ra diadalmaskodott az orosz FK Krasznodarral szemben.

BL: Doll szerint az amszterdami visszavágó egy döntővel ér fel

Gól nélküli döntetlent ért el a Thomas Doll vezette ciprusi APOEL az előző idényben az elődöntőig menetelő Ajax ellen a Bajnokok Ligája-selejtező playoffkörében. A Ferencváros korábbi vezetőedzője büszke játékosaira.

BL: nincs Ajax-gól Dollék ellen; hátrányban a CFR Cluj

Thomas Doll csapata, a ciprusi APOEL hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a holland Ajaxszal a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffkörében, a párharc első mérkőzésén. A romániai CFR Cluj hazai pályán 1–0-ra kikapott a cseh Slavia Prahától.

Európai kupák: íme, a BL- és az El-playoff párosítása!

Az európai labdarúgás mindkét kupasorozatának selejtezőjében kialakult a playoff párosítása. Íme, az Európa-liga és a Bajnokok Ligája csoportkör előtti utolsó fordulójának mérkőzésrendje!

BL: Talán ez okozta a legnagyobb csalódást – Sigér

A második zágrábi gól mindent romba döntött Sigér Dávid szerint, aki sajnálja, hogy nem tudtak kiélezett párharcot vívni a horvát bajnokkal.

BL: vissza az alapokhoz – hol a helyünk nemzetközi szinten?

A súlyos hazai vereség háttere: gyorsaság, dinamika és passzsebesség terén is alulmaradtak a zöld-fehérek, akik a Bajnokok Ligája-búcsú után az Európa-ligában vigasztalódhatnak.

BL: A Dinamo Zagreb erősebb, mint a Ferencváros – Orosz Pál

Orosz Pál, az FTC Zrt. vezérigazgatója szerint nem szégyen a labdarúgó Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében kiesni a Dinamo Zagrebbel szemben, amely jelenleg jobb erőkből áll, mint a Ferencváros.

BL: annyi tizenegyest rúgtak, hogy eltűnt a gyep a pályáról – kép

Mint beszámoltunk róla, az FC Köbenhavn–Crvena zvezda Bajnokok Ligája-selejtezőn tizenegyespárbajt követően a szerbek jutottak a playoffkörbe. A rúgások egyáltalán nem mentek könnyedén, a teljesen elhasználódott büntetőpontra ugyanis valakinek csak a labda elhelyezése mintegy fél percig tartott.

BL: így ünnepelte a továbbjutást a Dinamo az öltözőben – videó

Mint ismert, a Dinamo Zagreb 4–0-ra legyőzte a Ferencvárost a Groupama Arénában kedd este, így a horvát bajnok jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének playoffkörébe. A zágrábiak a lefújás után megünnepelték a győzelmet az öltözőben, erről a klub a közösségi oldalán osztott meg egy rövid videót.

Csak a szurkolás volt BL-szintű: négy gólt kapott odahaza a Fradi

Hiába az idegenbeli döntetlen, a Ferencváros labdarúgócsapata hazai pályán súlyos, négygólos vereséget (0–4) szenvedett a Dinamo Zagrebtől a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körének visszavágóján. A horvátok még egy büntetőt is kihagytak a hajrában. A magyar bajnok az Európa-ligában folytatja, ott a csoportkörért mérkőzik meg, egy, a mostaninál sokkal gyengébb ellenféllel.

BL: Civic a Fradiba, Dilaver a Dinamóba került be – kezdők

A Ferencváros labdarúgócsapata 1–1-es összesítéssel kezdi meg a zágrábi Dinamo elleni visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik körében. Íme, a kezdőcsapatok!

BL: „Emelkedjünk felül a rivalizáláson!” – Marco Rossi

Mint ismert, kedd este nyolctól a Bajnokok Ligája 3. selejtezőkörének visszavágóján a Ferencváros a Groupama Arénában fogadja a Dinamo Zabrebet, és a mérkőzés kapcsán Marco Rossi szövetségi kapitány közösségi oldalára posztolt bejegyzésében összefogásra buzdítja a magyar labdarúgás szurkolóit.

BL: a Dinamo Zagreb edzője nyerni akar, nem találgatni

A kedd esti Ferencváros–Dinamo Zagreb Bajnokok Ligája-selejtező előtt a hazaiak vezetőedzője, Szerhij Rebrov után a vendégek trénere, Nenad Bjelica is elmondta a várakozásait a mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón.

BL: Tudnánk két meccset is játszani hetente... – Rebrov

A Ferencváros kedvező helyzetből, 1–1-es állásról fogadja a Dinamo Zagrebet a Bajnokok Ligája selejtezőjének visszavágóján kedd este a Groupama Arénában. A találkozó előtt egy nappal az FTC vezetőedzője, Szerhij Rebrov és labdarúgója, Tokmac Nguen tartott sajtótájékoztatót. A mérkőzésen kívül természetesen Davide Lanzafame távozása is szóba került.

BL: „A Dinamo edzője önmaga csapdájába esett az FTC ellen”

Nem a legkedvezőbb kiindulási alapról várja a Ferencváros labdarúgócsapata elleni Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóját a zágrábi Dinamo, hiszen a hazai 1–1-es döntetlen után kellene kivívnia a továbbjutást kedden Budapesten.