BL: Vissza akarom nézni vagy ezerszer ezt a meccset! – Klopp

A Liverpool a Bayern München otthonában aratott 3–1-es győzelemmel kvalifikálta magát a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe – szinte meglepően sima volt a találkozó, melyen Jürgen Klopp csapata teljesen megérdemelten diadalmaskodott. Ezt mind a két fél elismerte – jöjjenek a reakciók.

BL: C. Ronaldo tegnap lenyűgöző volt a mesterhármassal – Messi

Az FC Barcelona az idegenbeli 0–0 után hazai pályán 5–1-re megverte az Olympique Lyont a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

A Lyon csak megcibálni tudta a Barcelona bajszát

A Barcelona az idegenbeli nulla nulla után hazai pályán 5–1-re megverte az Olympique Lyont a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján.

Liverpool-diadal Münchenben, négy angol klub a legjobb nyolc között!

Az angol Liverpool magabiztos, 3–1-es győzelmet aratott a német Bayern München felett az Allianz Arenában, így idegenben tudta kivívni a továbbjutást a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. A mérkőzés hőse a két gólt szerző, kirobbanó formában futballozó Sadio Mané volt. A BL legjobb nyolc csapata között négy angol van, német klub viszont egy sem maradt.

PSG: az UEFA vizsgálatot indított Neymar kommentárja miatt

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) fegyelmi vizsgálatot indított Neymar ellen, mivel a brazil támadó élesen kritizálta a játékvezetőt a PSG Manchester United elleni hazai vereségét (1–3) követően.

BL: Azért hozott a Juve, hogy segítsek az ilyen meccseken – C. Ronaldo

A Juventus 3–0-s hazai győzelemmel jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc együttese közé, 3–2-es összesítéssel búcsúztatva az Atlético Madridot. Teljesen megfordultak az első mérkőzésen látottak: most a Juve tartotta végig kézben a találkozót, az Atléticónak szinte esélye sem volt jó eredmény elérésére. A felek egyetértettek abban, hogy a torinói csapat megérdemelten került a negyeddöntőbe – még a döntő tizenegyes körül sem volt igazán nagy vita.

BL: Kétszer nyertünk, hétszer elbuktam. Nem vagyok a Real... – Guardiola

A Manchester City simán, 10–2-es összesítéssel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, mivel a 3–2-es első meccs után a visszavágón 7–0-ra kiütötte a Schalkét. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

Ez gála volt: Guardiola Man. Cityje hetet vágott a Schalkénak

A Manchester City simán, 10–2-es összesítéssel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, mivel a 3–2-es első mérkőzés után a visszavágón 7–0-ra kiütötte a Schalkét.

C. Ronaldóra nem volt ellenszer, történelmi Juventus-továbbjutás

Korábban még nem fordult elő, hogy a Juventus az első mérkőzésen összeszedett kétgólos hátrányból továbbjusson a legrangosabb európai kupasorozatban, ám most megszakadt a sorozat: a torinói együttes a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján Cristiano Ronaldo mesterhármasával 3–0-ra legyőzte, s kiejtette az Atlético Madridot.

BL: Katasztrófa, ha kiesünk a 16 között? Nekem más az álláspontom… – Guardiola

Kedd este folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakasza, a Manchester City 3–2-es előnyből várja a Schalke 04 elleni nyolcaddöntős csata hazai visszavágóját. Az angol csapat spanyol menedzsere, Pep Guardiola úgy véli, nincs még lefutva a párharc, sőt egyáltalán nem élné meg tragédiaként, ha együttese nem jutna be a legjobb nyolc közé.

Hosszabbításban, büntetővel jutott tovább a Porto

Nem volt elég az AS Roma egygólos előnye a labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján, az FC Porto ugyanis a rendes játékidőt 2–1-re megnyerte, majd a hosszabbításban, a 117. percben Alex Telles büntetőjével kiharcolta a továbbjutást.

BL: a kiesés ellenére Reus libabőrös lett a lefújás után

Habár az első félidőben több lehetősége is volt a Borussia Dortmundnak, hogy faragjon a háromgólos hátrányából a Tottenham ellen, az angol gárda a második játékrész elején Harry Kane révén végleg eldöntötte a párharcot, így a Spurs lépett tovább a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

Hiába a dortmundi fölény, a Tottenham a visszavágót is behúzta

Habár az első félidőben több lehetősége is volt a Borussia Dortmundnak, hogy faragjon háromgólos hátrányából a Tottenham ellen, az angol gárda a második játékrész elején Harry Kane révén végleg eldöntötte a párharcot, így a Spurs lépett tovább a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjéből.

BL: ennél tökéletesebb fél percet már nem lát idén – videó

Ugyan tartogatott bőven izgalmakat a Schalke–Manchester City összecsapás (2–3) a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a legszebb jelenetet mégis a lelátón rögzítették. A német csapat egyik szurkolója egy korsó sörrel a fején sétált, mintha az a világ legtermészetesebb dolga volna. A hab a tortán, hogy mindeközben a BL-himnusz is felcsendült a stadionban. Nem lehet elégszer megnézni...

BL: Megcsináltam, hogy megmutassam, van tökünk! – Simeone

Nagy diadalt ünnepelhetett a madridi Wanda Metropolitano közönsége, miután az Atlético Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 2–0-s, megérdemelt győzelmet aratott a Juventus felett. A meccs után Diego Simeone meglehetősen sajátos gólöröméről is beszélt, kollégája, Massimiliano Allegri pedig elég keményen bírálta a Juve játékát.

BL: Guardiola szerint is jogos volt a két Schalke-büntető

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Manchester City emberhátrányban fordított és 3–2-re legyőzte a Schalkét Gelsenkirchenben. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

BL: az Atlético a Juve, a Man. City a Schalke ellen szerzett előnyt

Az Atlético uruguayi középhátvédjei góljaival 2–0-ra legyőzte a Juventust a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a június 1-jei döntőnek is otthont adó madridi Wanda Metropolitanóban. A Schalke Nabil Bentaleb két tizenegyesével fordított Gelsenkirchenben a 68. percben Nicolás Otamendi kiállítása miatt emberhátrányba kerülő Manchester City ellen, de az angol bajnok tíz emberrel is „visszafordította” a találkozót.

Tíz emberrel fordított a Manchester City a Schalke otthonában

Az Atlético uruguayi védői elintézték a Juventust

Az Atlético uruguayi középhátvédjeinek góljaival 2–0-ra legyőzte a Juventust a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a június 1-jei döntőnek is otthont adó madridi Wanda Metropolitanóban.

BL: CR kezd Madridban, Morata csak kispados – kezdőcsapatok

Cristiano Ronaldo, a Real Madrid korábbi csillaga a Juventus kezdőcsapatában tér vissza az Atlético Madrid stadionjába a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Álvaro Morata, a Juventus korábbi csatára csak csere az Atléticóban.