BL: ennél tökéletesebb fél percet már nem lát idén – videó

Ugyan tartogatott bőven izgalmakat a Schalke–Manchester City összecsapás (2–3) a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, a legszebb jelenetet mégis a lelátón rögzítették. A német csapat egyik szurkolója egy korsó sörrel a fején sétált, mintha az a világ legtermészetesebb dolga volna. A hab a tortán, hogy mindeközben a BL-himnusz is felcsendült a stadionban. Nem lehet elégszer megnézni...

BL: Megcsináltam, hogy megmutassam, van tökünk! – Simeone

Nagy diadalt ünnepelhetett a madridi Wanda Metropolitano közönsége, miután az Atlético Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 2–0-s, megérdemelt győzelmet aratott a Juventus felett. A meccs után Diego Simeone meglehetősen sajátos gólöröméről is beszélt, kollégája, Massimiliano Allegri pedig elég keményen bírálta a Juve játékát.

BL: Guardiola szerint is jogos volt a két Schalke-büntető

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Manchester City emberhátrányban fordított és 3–2-re legyőzte a Schalkét Gelsenkirchenben. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

BL: az Atlético a Juve, a Man. City a Schalke ellen szerzett előnyt

Az Atlético uruguayi középhátvédjei góljaival 2–0-ra legyőzte a Juventust a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a június 1-jei döntőnek is otthont adó madridi Wanda Metropolitanóban. A Schalke Nabil Bentaleb két tizenegyesével fordított Gelsenkirchenben a 68. percben Nicolás Otamendi kiállítása miatt emberhátrányba kerülő Manchester City ellen, de az angol bajnok tíz emberrel is „visszafordította” a találkozót.

Tíz emberrel fordított a Manchester City a Schalke otthonában

Az Atlético uruguayi védői elintézték a Juventust

Az Atlético uruguayi középhátvédjeinek góljaival 2–0-ra legyőzte a Juventust a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a június 1-jei döntőnek is otthont adó madridi Wanda Metropolitanóban.

BL: CR kezd Madridban, Morata csak kispados – kezdőcsapatok

Cristiano Ronaldo, a Real Madrid korábbi csillaga a Juventus kezdőcsapatában tér vissza az Atlético Madrid stadionjába a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Álvaro Morata, a Juventus korábbi csatára csak csere az Atléticóban.

BL: Valverde szerint igen veszélyes eredmény született Lyonban

A Barcelona Lyonba látogatott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésére, és a két csapat kiváló találkozón játszott egymással gól nélküli döntetlent. A továbbjutás kérdése teljesen nyitott, döntés három hét múlva, nézzük, hogyan látták a meccset a főszereplők!

BL: gól nélküli döntetlen Liverpoolban és Lyonban is

A Liverpool és a Bayern München, valamint a Lyon és a Barcelona is gól nélküli döntetlennel zárt egymás ellen kedden a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Nem dupla nulla: remek mérkőzést vívott a Barca és az OL

A Barcelona Lyonba látogatott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésére, és a két csapat kiváló találkozón játszott egymással gól nélküli döntetlent. A továbbjutás kérdése teljesen nyitott, döntés három hét múlva.

BL: A VAR apránként igazságosabbá teszi a futballt – Ramos

A címvédő Real Madrid labdarúgócsapata 2–1-es győzelmet aratott az Ajax felett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, így kitűnő helyzetből várhatja a visszavágót. Ez volt a Real egymást követő hetedik győzelme az Ajax ellen – hasonló sorozatra a BL-érában nem volt példa –, no de a mérkőzés értékelésén kívül szóba kerül a VAR-egység is. Egy amszterdami este utóélete.

BL: az UEFA magyarázatot adott az amszterdami VAR-döntésre

Hivatalos magyarázatot adott ki az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) az Ajax–Real Madrid (1–2) Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő után, megindokolva, hogy Damir Skomina játékvezető miért érvénytelenítette az amszterdamiak első félidőben elért, majd a VAR-egység videózása után meg nem adott gólját.

BL: a címvédő Real Madrid győzni tudott Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax az amszterdami Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az Ajax egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény a 87. percben Marco Asensio találatával alakult ki.

Besegített a videobíró, Real-siker Amszterdamban

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Ajax a Johan Cruyff Arenában 2–1-re kikapott a címvédő Real Madridtól. Az első félidőben az amszterdami csapat egyértelműen jobban játszott, elért egy kapufát és egy érvénytelenített gólt, de a fordulás után a 60. percben Karim Benzema a Realnak szerzett vezetést. Hakim Zijes egyenlített, a végeredmény viszont a 87. percben, Marco Asensio találatával alakult ki.

Fél lábbal a nyolc között a Tottenham: hármat kapott Londonban a Dortmund

Hiába kezdett jobban, a második félidőben kapott találatokkal 3–0-s vereséget szenvedett a Borussia Dortmund Londonban a Tottenham Hotspur vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A Spursben gólig és gólpasszig jutott a kényszerbalszélső Jan Vertonghen, aki így kulcsember volt a sikerben.

BL: a valóság bekopogtatott Solskjaer MU-jának ajtaján

Nagy lépést tett a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé jutás felé a Paris Saint-Germain, amely Presnel Kimpembe és Kylian Mbappé góljával 2–0-ra győzött az Old Traffordon a Manchester United ellen. Egyértelműen a jobb és érettebb csapat nyert, a március 6-i, párizsi visszavágón az MU-nak szinte lehetetlen küldetést kellene végrehajtani – a kiállított és eltiltott Paul Pogba nélkül.

BL: Solskjaer sem verhetetlen, a PSG simán nyert az Old Traffordon

Nagy lépést tett a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé jutás felé a Paris Saint-Germain, amely Presnel Kimpembe és Kylian Mbappé góljával 2–0-ra győzött az Old Traffordon a Manchester United ellen. Ole Gunnar Solskjaer első vereségét szenvedte el az MU edzőjeként.

A PSG már nagy falat volt, megvan Solskjaer első veresége az MU-val

Tíz perc izgalom, három gól – minimális előnyt szerzett a Roma

Az AS Roma 2–1-re legyőzte az FC Portót a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, így előnyből várhatja a visszavágót.

BL: Pepe visszatér – így cseréltek a klubok a nyolcaddöntőre

Lejárt a határidő, a kluboknak le kellett adniuk az Európai Labdarúgó-szövetségnél (UEFA) a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjére nevezett keretüket. A csapatok maximum három új játékost nevezhettek, a legtöbben éltek is ezzel a lehetőséggel – kivéve a Manchester Unitedet, amely csak a Kínába igazoló Marouane Fellainit húzta ki a névsorából.