BL: a szerdai eredmények, gólszerzők és tabellák

Szerdán véget ért a Bajnokok Ligája 2018–2019-es idényének csoportköre. A záró napra már csak egyetlen továbbjutó hely volt betöltetlen, a Sahtar Doneck és a Lyon ki-ki meccsén végül a franciák vívták ki a nyolcaddöntős szereplést.

BL, E-csoport: az Ajax és a Bayern is fordított, mégis iksz lett

Futballünnep Amszterdamban, hat góllal és Bayern-elsőséggel

Az Ajax a 13. percben hátrányba került a Bayern München ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó játéknapján, aztán a második félidőben fordított, majd ugyanezt megtették a bajorok is. A vége 3–3 lett, ami azt jelenti, hogy a német bajnok a csoportelső. Az AEK Athén a hatodik csoportmérkőzését is elveszítette, ezúttal a Benfica otthonában kapott ki.

BL, G-csoport: a Real és a Roma kikapott, a Plzen megy az El-be

Óriási meglepetés a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában: a címvédő, csoportelsőként már előzőleg továbbjutó Real Madrid a Santiago Bernabéu Stadionban szenvedett nagyon kínos, 3–0-s vereséget a CSZKA Moszkvától. Ez a Real európai kupatörténetének legsúlyosabb hazai kudarca. Az orosz csapat így sem tudta megszerezni a kvartett harmadik helyét, mert a Viktoria Plzen 2–1-re legyőzte az AS Romát, így a csehek jutottak az El-be!

BL: Klopp és Ancelotti is elismeri a gegenpressing diadalát

A Liverpool és a PSG jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája C jelű csoportjából, a Napoli az Európa-ligában folytatja, Nézzük, hogyan látták az angliai mérkőzést a főszereplők!

BL: a keddi játéknap eredményei, gólszerzők, tabellák

Kedden a Bajnokok Ligájában négy kvartettben is véget ért a csoportkör küzdelemsorozata. A B-csoportban a Tottenham és az Inter is ikszelt, így a Barcelonában pontot szerző angol csapat jutott tovább, míg a C-csoportból a Napolit legyőző Liverpool mellett a Belgrádban négyet lövő PSG várhatja a nyolcaddöntő sorsolását.

Dráma Liverpoolban: Milik kiejtette, Alisson továbbjuttatta övéit

A Liverpool és a PSG jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája C jelű csoportjából, a Napoli az Európa-ligában folytatja, míg a Crvena zvezda már korábban kiesett.

BL, H-csoport: a Juventus és a Man. United is továbbjutott

A Juventus hazai pályán legyőzte a Valenciát, ezzel a csoportkör utolsó fordulójának eredményeitől függetlenül bejutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe. A Manchester United otthon alig bírt a svájci Young Boysszal, de Marouane Fellaini 91. percben lőtt góljával végül szintén bebiztosította a 16 közé kerülését.

Ronaldo csodagólja után feltámadt a Manchester United

Cristiano Ronaldo csodagóljára két találattal válaszolt a Manchester United, így a Juventus odahaza veszítette tökéletes mérlegét a Bajnokok Ligája idei kiírásának csoportkörében.

Most sem bírt egymással a Napoli és a PSG, örülhet a Pool

A párizsi döntetlen után Nápolyban is egy-egy pontot szerzett összecsapásukon a Napoli és a PSG, így egyik csapat sem tudta kihasználni, hogy a Bajnokok Ligája C-csoportjában nagy meglepetésre kikapott a Crvena zvezda otthonában a Liverpool.

BL: Úgy táncoltunk, ahogy a Barcelona fütyült – Spalletti

A labdarúgó Bajnokok Ligája B jelű csoportjában az FC Barcelona hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Internazionalét, ezzel megőrizte százszázalékos mérlegét, az Inter a csoport második helyen áll. Az olasz csapat negyedik európai kupamérkőzését is szerzett gól nélkül, vereséggel zárta a Camp Nouban. Nem csoda, hogy az Inter vezetőedzője, Luciano Spalletti elég kritikusan fogalmazott a sajtótájékoztatón.

BL, B-csoport: a Barca legyőzte az Intert, továbbra is hibátlan

Lionel Messi nélkül is százszázalékos maradt a Barcelona a labdarúgó Bajnokok Ligájában: a katalán csapat a Camp Nouban 2–0-ra legyőzte az Internazionalét Rafinha és Jordi Alba találatával. A B-csoport másik mérkőzésén a PSV 2–2-re végzett a Tottenhammel.

A Barcelona Messi nélkül is lepöckölte az Intert

Di María a 93. percben mentett pontot a PSG-nek a Napoli ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjában a PSG a 93. percben mentett pontot a Napoli ellen, míg a Liverpool magabiztosan verte meg odahaza a Crvena zvezdát.

BL: Lopetegui játékosaitól és főnökeitől is nyugtatót kapott

Egy góllal jobb volt a címvédő a Plzennél a labdarúgó a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a G-csoportban, nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

Szenvedett a Plzen ellen a Real Madrid, de nyerni tudott

Egy góllal jobb volt a címvédő a cseheknél, Lopetegui talán utolsó realos mérkőzésén. A Roma ellenben biztosan győzött a CSZKA Moszkva ellen a Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a G-csoportban.

A sikeréhes Barcelona négy gólt lőtt a Tottenhamnek

Az FC Barcelona négy gól lőtt, kettőt kapott Londonban a Tottenham vendégeként, az Inter eközben nyerni tudott a PSV otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának második fordulójában.

BL: az UEFA vizsgálódik a Man. United késésének ügyében

Elkésett a Valencia elleni Bajnokok Ligája-összecsapásról, ezért az UEFA vizsgálatot indított a Manchester United ellen.

Vereség Moszkvában, ez nem a Real Madrid ősze...

A CSZKA Moszkva nagy meglepetésre legyőzte a Real Madridot a Bajnokok Ligája G-csoportjának második fordulójában. A Roma simán otthon tartotta a három pontot a Viktoria Plzen ellen.

BL: „A bátorság az egyetlen esélyünk a Man. City ellen”

A keddi Hoffenheim–Manchester City BL-találkozónak külön színezetet ad, hogy az egyik kispadnál a mai labdarúgás egyik legsikeresebb menedzsere, Josep Guardiola tüzeli majd a játékosait, míg a másik technikai zónában a fiatal edzőgeneráció legismertebb képviselője, a 31 esztendős Julian Nagelsmann szemléli a játékot.