BL: miért volt más színű a szponzori logó Wernerék mezén?

Az éles szemű nézők észrevehették, hogy az RB Leipzig szerdai, Tottenham elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésén néhány vendégjátékos a csapattársakétól különböző mezben kezdte el a találkozót.

BL: Alli dühöngött lecserélésekor, Mourinho szerint magára volt mérges – videó

Az előző idényben BL-döntős Tottenham odahaza egygólos vereséget szenvedett a német RB Leipzigtől a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. José Mourinho nem sokkal Timo Werner gólja után lecserélte Dele Allit, aki láthatóan frusztráltan foglalt helyet a kispadon.

BL: így győzték le Gulácsiék idegenben a döntőst – galéria!

A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig idegenben 1–0-ra legyőzte a Tottenhamet a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Most Dömötör Csaba legjobb képein keresztül mutatjuk be az összecsapást!

Több BL-gólja van, mint a Barcának – berobbant az alázatos gólvágó

Kedden elkezdődött a Bajnokok Ligája kieséses szakasza, úgyhogy a sportvilág fókusza ismét a labdarúgás elitsorozatára terelődött. Ha pedig már így volt, akkor Erling Haaland újra bebizonyította mindenkinek, 19 éves kora dacára miért tartják már most őt a világ egyik legjobb befejező csatárának. A PSG elleni nyolcaddöntő első mérkőzésen duplázó dortmundival foglalkozunk alábbi írásunkban.

BL: a Valencia panaszt tett a San Siro gyepe miatt az UEFA-nál

A Marca helyszíni beszámolója szerint az Atalanta–Valencia Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésének otthont adó San Siro gyepe nincs megfelelő állapotban egy ilyen rangos mérkőzéshez.

BL: a Dortmund egygólos előnnyel utazhat Párizsba

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Dortmund hazai pályán a szenzációs idényt futó Erling Haaland duplájával 2–1-re legyőzte a Paris Saint-Germaint.

BL: naná, hogy ő! Így talált be a PSG-nek Haaland – videó

Erling Haaland továbbra is elképesztő formában! A Borussia Dortmund fiatal tehetsége most a a Paris Saint-Germain elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésen szerezte meg csapatának a vezetést a 69. percben. Majd a 77. percben jött a második is!

BL: 4 perc kellett a Liverpool ellen az Atlético-gólhoz – videó

Sokat nem kellett várni a gólra az Atlético Madrid–Liverpool találkozón a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén. Saúl ugyanis egy szöglet – és némi kavarodás – után már a 4. percben megszerezte a vezetést a madridiaknak!

Atlético Madrid–Liverpool: maximális akarat, minimális előny

Az Atlético Madrid 1–0-ra legyőzte odahaza a címvédő Liverpoolt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első meccsén.

Naná, hogy Haaland a hős! Egygólos Dortmund-előny a PSG ellen

BL: így fogadták a drukkerek az Atlético játékosait – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén az Atlético Madrid a Liverpoolt fogadja a spanyol fővárosban. A madridi drukkerek mindent beleadtak már kedvenceik köszöntésébe is: így fogadták a játékosok buszát a stadion előtt!

BL: bemutatták az új labdát, ezzel folytatódnak a küzdelmek – fotók

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) bemutatta a Bajnokok Ligája új labdáját, amelyet a kedden rajtoló nyolcaddöntőtől kezdve használnak majd a mérkőzéseken a mostani idényben.

BL: „A legrosszabb része a modern futballnak a VAR”

A magyar válogatotthoz fűződő emlékeiről, a Leipzig elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésről, a csillagászati fizetésekről, valamint A futballidegen VAR-ról is beszélt a Nemzeti Sportnak a Tottenham legendás csapatkapitánya, Gary Mabbutt.

BL: a Liverpool az élen, a Barca a dobogón sincs – erősorrend!

Kedden a nyolcaddöntővel folytatódik a labdarúgó Bajnokok Ligája, ennek apropóján ismét jelentkezünk a csapatok erősorrendjével. A szerkesztőségben az első és az utolsó hely eléggé fix pontnak számított, ahogyan több jól elkülönülő halmazra (2–7., 8–11., 13–15.) is fel lehet osztani a gárdákat. Lássuk a sorrendünket!

BL: a Chelsea vereségével a Liverpool már biztos csoportkörös

A címvédő Liverpool jutott be elsőként a Bajnokok Ligája 2020–2021-es kiírásának csoportkörébe, mivel a Premier League-ben biztossá vált, hogy az első négy hely valamelyikén végez a bajnokságban.

BL: „Mint az állatok” – így még nem dicsérték a Liverpoolt

Kedden megkezdődnek a labdarúgó Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszának küzdelmei, az első játéknapon az Atlético Madrid a címvédő Liverpoolt fogadja a nyolcaddöntő első mérkőzésén. Saúl Níguez, a spanyolok egyik legjobbja sosem hallott hasonlatokkal méltatta az angol bajnoki listavezető játékosait, kiváltképp a középpályásait.

BL: keddtől nyolcaddöntő – az 1. mérkőzések közvetítései

Keddtől folytatódik a Bajnokok Ligája, amelyben már csak az öt topligából van versenyben 16 csapat. A pontosan egy hónapra elnyúló nyolcaddöntőt követően március 20-án egyben sorsolják ki a negyeddöntő és az elődöntő ágrajzát. Addig is hátravan nyolc estén 16 mérkőzés, amelyeket az M4 Sport és a Spíler2 élőben közvetít majd.

BL: négymeccsenként egy ítéletet módosít a VAR

Ebben az idényben csökkent a videobíró-technológia (VAR) döntéseire fordított átlagos idő a Bajnokok Ligájában az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfői bejelentése szerint.

Dortmund: Reus megsérült, a PSG ellen sem játszhat

Izomsérülés miatt legalább négy hétig nem futballozhat és nem is edzhet Marco Reus, a Bundesligában harmadik helyen álló Borussia Dortmund válogatott csapatkapitánya.

Juventus: a világbajnok szűrő és a védőlegenda is a BL-keretben

Hétfő éjfélkor lejár a Bajnokok Ligájában a keretfrissítés határideje (három változtatásra van lehetőség, de a télen megszerzett, az idényben korábban bármelyik európai kupasorozatban pályára lépő labdarúgó is benevezhető), a Juventus listájára új névként felkerült Giorgio Chiellini és Sami Khedira.