Kosár-vb: ausztrál összeomlás, francia bronzérem

A nagyszünet után feltámadt és fordított Franciaország Ausztrália ellen a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon, így az európai csapat történelme során másodszor lett vb-bronzérmes.

Férfi kosár-vb: kétszeri hosszabbítás után Spanyolország döntőzhet

A spanyol válogatott kétszeri hosszabbítás után 95–88-ra legyőzte Ausztráliát a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba.

Férfi kosár-vb: a Csehországot legyőző Ausztrália a negyedik elődöntős

Ausztrália csatlakozott negyedikként a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokság elődöntőjének mezőnyéhez, mivel 82–70-re legyőzte Csehországot. Az ausztrálok történetük első vb-elődöntőjére készülhetnek, ellenfelük a spanyolok lesznek.

Férfi kosár-vb: tovább menetelnek a csehek; amerikai siker

Csehország simán, 91–73-ra legyőzte Brazíliát a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon a 2. csoportkör első fordulójában. Az amerikaiak magabiztos védekezéssel múlták felül a görögöket. Nyert Ausztrália, Új-Zéland és Kanada is.

Férfi kosár-vb: őrült meccsen majdnem blamázott az USA

A címvédő amerikai válogatott nagy meglepetésre csak hosszabbítás után tudta kiszenvedni 93–92-re a törökök elleni mérkőzést, míg a Jannisz Antetokunmpóval kiálló görög válogatott 79–78-ra kikapott a braziloktól a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában, így a záró játéknapon ki-ki mérkőzést játszhat Új-Zélanddal.

Férfi kosár: megszakadt az amerikaiak 78 meccses veretlensége

Az amerikai férfi kosárlabda-válogatott 78 mérkőzés és közel 13 év után vereséget szenvedett szombaton.

Rögbi: brutális szerelés, egyből pirossal állította ki a bíró az új-zélandit

Rögbiben az azonnali kiállítás meglehetősen ritkának számít. A napokban zajló, a déli félteke legjobbjai számára kiírt Rugby Championship keretén belül rendezett Ausztrália–Új-Zéland mérkőzésen mégis előkerült a játékvezető zsebéből a piros lap.

Vizes vb: ha nyernek a mieink, Spanyolország következik

Ausztrália női vízilabda-válogatottja nagyszerű védekezéssel 9–7-re nyert Oroszország ellen, és elődöntőbe jutott a kvangdzsui világbajnokságon. Egynegyednyi űrjátékkal a spanyol női vízilabda-válogatott felülmúlta Hollandiát, így ha a magyar együttes nyer, ellene játszik az elődöntőben.

Vizes vb: „Nem szabad lebecsülni az ausztrálokat”

Ahogyan arról beszámoltunk, Ausztrália lesz a magyar férfi vízilabda-válogatott ellenfele a kvangdzsui világbajnokság negyeddöntőjében. Csokorba gyűjtöttünk néhány magyar reakciót.

Vizes vb: a szerbekkel találkoztunk a negyeddöntő előtt

Az Ausztrália elleni világbajnoki negyeddöntőre Szerbia elleni edzéssel készült a magyar férfi vízilabda-válogatott, amelynek kapitánya, Märcz Tamás a leendő ellenfélről és a sérült Varga Dénesről is beszélt.

Vizes vb: Ausztrália lesz férfi pólósaink ellenfele a nyolc között

Ausztrália lesz a férfi vízilabda-válogatott ellenfele a kvangdzsui világbajnokság negyeddöntőjében, miután roppant kiélezett és fordulatos mérkőzésen, ötméteresekkel legyőzte Montenegrót. A negyeddöntőt közép-európai idő szerint kedden 10 órakor rendezik.

Férfi kosár-vb: nem lesz ott Kínában az ausztrálok sztárja

Kihagyja az augusztus végén kezdődő kínai férfi kosárlabda-világbajnokságot Ben Simmons, az ausztrálok legjobbja.

Fotó: „csak” 5.4 millió font – Tim Cahill villája eladó lett

Nyolc hálószoba, úszómedence, beltéri kosárlabda- és futballpálya, mindezt cirka 2 milliárd forintnyi fontért cserébe bárki megveheti a korábbi ausztrál klasszistól, Tim Cahilltől. A 2012 és 2015 között New Yorkban futballozó játékos eladó otthonáról a brit bulvárlap, a The Sun közölt fotókat a realtor.com ingatlankereskedő-oldalra hivatkozva.

MU: túladagolás miatt kórházba került a klub egyik stábtagja

Túladagolás miatt került kórházba az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester United egyik stábtagja Perthben, Ausztráliában – írja a The Sun.

Olimpia 2032: az ausztrál miniszterelnök Queenslanddel pályázna

Scott Morrison ausztrál miniszterelnök támogatja a 2032-es nyári olimpia rendezési jogának megpályázását, egyben felkérte a Queensland államot vezető kormányt, hogy álljon a kandidálás mögé.

Vb 2034: Ausztrália és Indonézia együtt pályázna a tornára

Ausztrália (FFA) és Indonézia (PSSI) labdarúgó-szövetsége arról tárgyal, hogy a két ország közösen pályázzon a 2034-es világbajnokság megrendezésére.

Női vb: Németország simán, Norvégia tizenegyesekkel jutott be a nyolc közé

A német női labdarúgó-válogatott Marozsán Dzsenifer nélkül is magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott Nigéria felett a franciaországi világbajnokság nyolcaddöntőjében, míg Norvégia tizenegyespárbajban búcsúztatta Ausztráliát.

Férfi vízi-vl: szerb siker a mieink legyőzői ellen

Elképesztő első két negyeddel Szerbia gyakorlatilag a félidőre megnyerte az Ausztrália elleni elődöntőt a férfi vízilabda-világliga Belgrádban zajló nyolcas döntőjében, így vasárnap olimpiai kvótáért küzdhet.

Férfi vízi-vl: megvertük Kanadát, az 5. helyért játszhatunk

A harmadik negyedtől nagyon ellépett a magyar válogatott Kanadától, magabiztos sikerrel vágott vissza a nyitányon elszenvedett vereségért, és vasárnap az 5. helyért játszhat a japánok ellen a világliga belgrádi nyolcas döntőjében.

Férfi vízi-vl: ötösökkel kaptunk ki, nem jutottunk a négy közé

Az utolsó negyedig vezetett a magyar válogatott Ausztrália ellen, ám ötméteresekkel kikapott a belgrádi világliga negyeddöntőjében, így az 5–8. helyért folytathatja, Kanada ellen.