Női kosárlabda: sorsoltak az Euroligában és az Európa-kupában

A magyar bajnok Sopron Basket kosárlabdacsapata a női Euroliga előző idényében döntős orosz Dinamo Kurszkkal is találkozik a kupasorozat 2019–2020-as kiírásának csoportkörében. Sorsoltak az Európa-kupában is.

Női kosárlabda: leukémiás a válogatott fiatal tehetsége

Sajnálatos módon Gereben Líviát, a Szekszárd és a magyar női felnőttválogatott fiatal kosárlabdázóját leukémiával diagnosztizálták.

Női kosár NB I: egyenlített a ZTE a Győr elleni bronzcsatában

A Zalaegerszeg magabiztosan, 69–49-re nyert a Győr otthonában a női kosárlabda NB I-ben kedden, ezzel egyenlített a harmadik helyért zajló párharcban.

Női kosárlabda NB I: a Cegléd és a Szekszárd is nyert

A női kosárlabda NB I rájátszásában a VBW CEKK Cegléd a PEAC-Pécset, az Atomerőmű KSC Szekszárd az NKE-Csatát győzte le, így az ötödik helyért Szekszárd–Cegléd mérkőzést rendeznek majd.

Női kosár NB I: előnyben a Szekszárd és a Cegléd is

Elkezdődött a rájátszás az 5–8. helyért a női kosárlabda NB I-ben. A két győzelemig tartó párharcokban a Szekszárd és a Cegléd is előnyt szerzett az első mérkőzésen. Előbbi a Csatát, utóbbi a PEAC-Pécset győzte le.

Női kosár NB I: a Szekszárd ezúttal a négybe sem jutott

Utolsóként a Győr jutott a női kosárlabda NB I elődöntőjébe, mivel a negyeddöntő harmadik, szerdai mérkőzésén öt ponttal győzött Szekszárdon.

Női kosár NB I: a ZTE négy között, 3. meccs dönt a Győr–Szekszárd párharcban

A ZTE NKK másodszor is legyőzte a PEAC-Pécst a női kosárlabda NB I rájátszásában, ezzel bejutott az elődöntőbe. A CMB Cargo-Uni Győr remekül kezdett, majd a hajrában majdnem kiengedte a győzelmet a kezéből az Atomerőművel szemben, végül 60–57-re nyerni tudott, és egyenlített az egyik fél két sikeréig tartó párharcban.

Női kosár NB I: a Sopron nagyon megverte a Ceglédet, a ZTE nyert Pécsen

A címvédő Sopron idénybeli klubcsúcsot jelentő 56 pontos különbséggel, 90–34-re verte meg a Ceglédet a női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén. A ZTE nyert Pécsen, a Szekszárd és a DVTK megőrizte pályaelőnyét.

Női kosár NB I: a Győr simán nyert; DVTK-siker a rangadón

A Győr 74–61-re legyőzte a PEAC-Pécset a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A Diósgyőri VTK öt ponttal nyert a Szekszárd vendégeként, sikerével pedig éppen legyőzött riválisát megelőzve feljött a második helyre.

Női kosár MK: visszavágtak a tavalyiért, a Soproné a kupa

A Sopron 81–72-re legyőzte a Szekszárdot a női kosárlabda Magyar Kupa szombat esti, Győrben megrendezett döntőjében, ezzel visszavágott a tavalyi fináléban elszenvedett vereségért.

Női kosár MK: a címvédő Szekszárd a bajnok Sopronnal döntőzik

Elsőként a címvédő Atomerőmű KSC Szekszárd jutott be a női kosárlabda Magyar Kupa döntőjébe: a tolnai együttes a pénteki elődöntőben a ZTE-t verte meg tíz ponttal (74–64). A másik ágon a bajnok Sopron 21 pontos győzelmet aratott a DVTK felett az esti mérkőzésen (72–51).

Női kosár Ek: hosszabbításban búcsúztatta a Girona a Szekszárdot

Az Atomerőmű nagy csatában, hosszabbítás után 80–73-as vereséget szenvedett a Girona otthonában a női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, így a spanyol bajnokság listavezetője jutott a legjobb nyolc közé.

Női kosár Ek: mintha nulláról kezdené a Szekszárd

A hazai bravúros győzelem ellenére a Szekszárd úgy fut neki a spanyol éllovas Girona elleni párharc visszavágójának a női kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjében, mintha nem is lenne hatpontos előnyben.

Női kosár NB I: simán nyert a Sopron, fordított a Vasas

A címvédő és listavezető Sopron 93–55-re győzött vendége, az NKE-Csata ellen a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Női kosár Ek: a Szekszárd hat ponttal legyőzte a Gironát

Az Atomerőmű KSC Szekszárd hazai környezetben 79–73-ra legyőzte a spanyol Gironát a női kosárlabda Európa-kupában a legjobb nyolc közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Női kosár NB I: kiütötte a Szekszárdot a Sopron

A bajnoki címvédő és listavezető Sopron hazai pályán kiütéses, 34 pontos győzelmet aratott az előző idényben döntős, jelenleg harmadik helyezett Szekszárd felett a női kosárlabda NB I alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

Női kosár Ek: szenzációs játékkal jutott 8 közé a Szekszárd

A női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján az Atomerőmű KSC Szekszárd ledolgozta a lengyel Artego Bydgoszcz vendégeként múlt héten összeszedett 17 pontos hátrányát, végül 26 ponttal, 86–60-ra nyert és továbbjutott a legjobb nyolc közé.

Női kosár NB I: idegenben nyert a Szekszárd, otthon a DVTK

A Szekszárd 14 ponttal nyert a sereghajtó MTK vendégeként a női kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján. A DVTK otthon verte tizennyolccal a Ceglédet.

Női kosár: 51 pontos soproni siker, nyert a DVTK, a Szekszárd és a Győr is

A Diósgyőr, a Szekszárd és a Győr is biztosan nyert házigazdaként a női kosárlabda NB I alapszakaszában. A játéknap utolsó meccsén a címvédő Sopron ugyancsak házigazdaként 51 ponttal győzte le az ELTE BEAC Újbudát.

Női kosár Ek: kiemelt lett a Szekszárd és a DVTK is, már nyolcaddöntősök

Mind a két magyar továbbjutó, a Szekszárd és a DVTK is kiemelt lett a női kosárlabda Európa-kupa kieséses szakaszában, így annak első körében nem kell pályára lépniük, s a nyolcaddöntőben kapcsolódnak be a küzdelmekbe.