BL, D-csoport: az Atlético a 90. percben mentett pontot a Juventus ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjának első fordulójában a Juventus hiába vezetett két góllal is Spanyolországban, az Atlético Madrid hazai pályán egy pontot megmentett (2–2). A kvartett másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen hazai pályán 2–1-re kikapott a Lokomotiv Moszkvától.

Az Atlético kétgólos hátrányból állt talpra a Juventus ellen

Barca: elnéptelenedhet a Camp Nou Antoine Griezmann miatt

Elsőként az El Mundo Deportivo számolt be a hírről, hogy az ügyet vizsgáló bíró javaslatára akár zárt kapus mérkőzéssel is sújthatják az FC Barcelonát amiatt, mert idő előtt, az Atlético Madrid engedélye nélkül kezdett tárgyalásba tavasszal Antoine Griezmann-nal. Az As most a spanyol szövetség meg nem nevezett munkatársaira hivatkozva erősíti meg a hírt.

La Liga: az Atlético elszenvedte első vereségét az idényben

A La Liga 5. fordulójában nagy meglepetésre az Atlético Madrid idegenben 2–0-ra kikapott a Real Sociedadtól. A hazaiaknál Martin Ödegaard és Nacho Monreal volt eredményes.

Eurofutball: a Real Madrid és a PL volt a nyár királya

A Marca még az előző héten összegezte a nyári átigazolási piac történéseit, a kimutatásban a Real Madridot nevezték meg az időszak királyának, miközben az angol Premier League mellett a spanyol La Liga és az olasz Serie A is hatalmas pénzt mozgatott meg a mögöttünk hagyott hónapokban.

Atlético: még csak 16 éves a kapus, de már 36 millió a kivásárlási ára

36 millió eurós kivásárlási ár mellett kötött profi szerződést Alejandro Iturbéval az Atlético Madrid. A kapustehetség szeptember elején töltötte be 16. életévét, a madridi csapat pedig – ahogyan ezt a szabályok lehetővé tették – azon nyomban 2024 nyaráig szóló szerződést kötött vele.

PLexit: Milánó és Róma lett az utolsó napok főszereplője

Itt a vége, huss el véle: a végére értünk szépen lassan az átigazolási időszaknak a labdarúgó topligáknak, ideje számot vetnünk a jött-mentekkel. A francia és a német élvonal utolsó lépései után ma az angol, spanyol, olasz trióval foglalkozunk.

La Liga: az Atlético Madrid kétgólos hátrányból győzött

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 3. fordulójában a Valencia két büntetővel nyert, az Atlético Madrid kétgólos hátrányból győzött a 90. percben szerzett góllal. Az Espanyol simán kikapott otthon.

Spanyolország: érzelmes levélben búcsúzik Iniesta Torrestől

A korábbi válogatottbeli csapattárs, Andrés Iniesta megható levélben búcsúzott a pályafutását pénteken befejező Fernando Torrestől.

A fűszer új, de a szakács a régi – ennél „simeonésabban” nem kezdhetett volna az Atlético

Alaposan átalakult az Atlético Madrid kerete a nyáron, ám van, ami nem változik: Diego Simeonéval a kispadon a győzelmi recept kulcsa még mindig a saját kapu megvédése. A fővárosi együttes idénybeli első tétmeccsén nem születhetett volna „simeonésabb” végeredmény: a Getafe elleni meccset 1–0-ra nyerte meg az előző idényben ezüstérmes gárda.

Kép: nem bocsátottak meg az Atlético-drukkerek Griezmann-nak

Nem meglepő, hogy Antoine Griezmann Barcához igazolása nagy port kavart az Atlético Madrid szurkolói között. A francia támadó 2018 nyarán már majdnem aláírt a katalánokhoz, ám nagy dérrel-dúrral beharangozott filmjében bejelentette, hogy marad, és szerződést is hosszabbított. Egy év telt el, s Griezmann már a katalánok játékosa, a rajongók pedig nem felejtenek…

La Liga: megszenvedett az Atlético, de sikerült a rajtja

Az Atlético Madrid hazai pályán egygólos győzelmet aratott a Getafe felett, a mindent eldöntő találat Álvaro Morata nevéhez fűződik.

Atlético: visszavonták a Griezmann miatt benyújtott panaszt?

A barcelonai Sport szerint az Atlético Madrid visszavonta a La Ligának benyújtott hivatalos panaszát, melyben a klub azt kérte, vonja meg a Barcelonához szerződött Antoine Griezmann játékengedélyét.

Söpör a Barca, vagy egy neymaros, zidane-os Real ül a trónra?

Hamarosan útjára indul a labda és vidáman pattog: elkezdődnek a küzdelmek a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a La Ligában. Vajon ledönti valaki a trónról az FC Barcelonát? Ki lesz a meglepetéscsapat és ki a kieső? Megnéztük.

Atl. Madrid: Costa megsérült, csatárt igazolna a klub

Öt nappal a spanyol bajnoki idény rajtja előtt nem számíthat csatárára, Diego Costára az Atlético Madrid, mely a hírek szerint a Valenciától igazolna támadót.

Felkészülés: Joao Félix vezetésével az Atlético legyőzte a Juventust

A nyári Nemzetközi Bajnokok Kupája (ICC) sorozat utolsó mérkőzését Stockholmban játszották, ahol az Atlético Madrid a nyáron igazolt Joao Félix vezérletével a szünetben 2–1-re vezetett a Juventus ellen, s a végén izgalmas második félidőt követően meg is nyerte a találkozót.

Barca: itt a bizonyíték? A Griezmann-ügy miatt aggódhatnak

Az FC Barcelonára nézve aggasztó híreket közölt a spanyol El Mundo nevű napilap az internetes felületén: az Atlético Madridhoz és a laphoz is eljutott az az e-mail, amelyben az olvasható, ahogyan a katalánok Antoine Griezmann-nal egyeztettek – még márciusban.

MLS: az Atlético Madrid hármat lőtt az All Star-csapatnak

Az Atlético Madrid a hajrában szerzett két gólnak is köszönhetően 3–0-ra legyőzte az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) All Star-csapatát.

Sevilla, Valencia: nem az oroszlánokat, egymást akarják megelőzni

Újra itt a nyár, monszunos, viharveréses, szupercellás, nyaralás közben anyagi csődös, és a nemzetközi futballvilágban is végigsöpör menetrend szerint a pénzeső. Ez elől valahogy senki sem akar elrejtőzni, sőt… És hol van még a lubickolás vége? Immár tizenegy éve fut szokásos pillanatfelvételes transzfer-összefoglalónk, a heti első rész a hagyományok szerint a Premier League-é, a második a Serie A-é, a harmadik a Bundesligáé, a negyedik a Ligue 1-é, és a La Ligával zárunk.

Real Madrid: Zidane reakciójából látszik, mennyire nagy a baj…

Mint azt valószínűleg már sokan tudják, a Real Madrid óriási meglepetésre 7–3-as, megalázó vereséget szenvedett az Atlético Madridtól a Nemzetközi Bajnokok Kupája (ICC) nevű felkészülési tornán. És a meccset látva nemcsak a szurkolóknál, hanem Zinédine Zidane-nál is betelt a pohár.