WTA-vb: Barty nyerte az egyest, először lett világbajnok!

Az ausztrál Ashleigh Barty nyerte a kínai Sengcsenben zajló női tenisz-világbajnokságot, miután a fináléban 6:4, 6:3-ra legyőzte a tavalyi bajnokot, az ukrán Elina Szvitolinát.

WTA-vb: Bencic is megsérült, Szvitolina Bartyval döntőzik

Elsőként a címvédő Elina Szvitolina jutott be a sencseni WTA-világbajnokság egyéni versenyének döntőjébe, mivel a svájci Belinda Bencic 5:7, 6:3, 4:1-es állásnál feladta ellene a küzdelmet a szombati elődöntőben.

WTA-vb: Barty és Bencic bejutott az elődöntőbe

Az első helyen kiemelt, világelső ausztrál Ashleigh Barty két játszmában, másfél óra alatt legyőzte Petra Kvitovát a Sencsenben zajló női tenisz-világbajnokságon, és bejutott az elődöntőbe. A másik csütörtöki egyes mérkőzést Kiki Bertens a második játszma elején feladta Belinda Bencic ellen, így a Vörös-csoportból utóbbi került másodikként az elődöntőbe.

WTA-vb: a beugró Bertens legyőzte a világelső Bartyt

Kiki Bertens, aki tartalékként ugrott be, legyőzte a világelső Ashleigh Bartyt kedden a Sencsenben zajló női tenisz-világbajnokságon.

WTA-vb: Barty fordított, az év végén is ő lesz a világelső

A világelső Ashleigh Barty szetthátrányból fordítva győzte le Belinda Bencicet a 14 millió dollár (4.1 milliárd forint) összdíjazású női tenisz-világbajnokságon vasárnap a kínai Sencsenben.

Tenisz: Oszaka legyőzte a világelsőt a pekingi döntőben

A kétszeres Grand Slam-bajnok Oszaka Naomi nyerte meg a Pekingben zajló kemény pályás tenisztorna női versenyét, a vasárnapi döntőben legyőzte a világelső Ashleigh Bartyt.

Tenisz: Djokovics és Murray a legjobb nyolc közé jutott

A világelső Novak Djokovics negyeddöntőbe jutott szerdán a Tokióban zajló, kétmillió dollár (610 millió forint) összdíjazású kemény pályás férfi tenisztornán. Pekingben is folytatódott a játék: csípőműtétje után először jutott ATP-versenyen negyeddöntőbe Andy Murray, miután három játszmában legyőzte honfitársát, Cameron Norrie-t.

Tenisz: Djokovics visszatért, Thiem nyert, Murray kiemeltet vert meg

A világelső Novak Djokovics győzelemmel tért vissza egy hónapos kihagyás után a Tokióban zajló, kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Dimitrov Csengtuban, Barty Vuhanban kapott ki

A kazah Alekszandr Bublik két meccslabdát hárítva legyőzte a negyedik helyen kiemelt Grigor Dimitrovot pénteken a csengtui férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Tenisz: már elődöntős a világelső Vuhanban

A világelső ausztrál Ashleigh Barty bejutott az elődöntőbe csütörtökön a kínai Vuhanban zajló, 2.8 millió dollár (854 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: Babos újra a legjobb 100 között, Fucsovics egy helyet rontott

Babos Tímea a két héttel ezelőtti pozícióján húsz helyet javítva a 92. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján. A férfiaknál Fucsovics Márton egy helyet rontva a 65., miközben a friss US Open-győztes Rafael Nadal jelentősen megközelítette az élen álló Novak Djokovicsot.

US Open: belga, fehérorosz győzelem a női párosoknál

Az amerikai nyílt teniszbajnokság női párosának döntőjét a 4. helyen kiemelt Elise Mertens, Arina Szabalenka belga, fehérorosz kettős nyerte meg 7:5, 7:5-re a negyeddöntőben Babos Tímeáékat búcsúztató Viktorija Azarenka, Ashleigh Barty fehérorosz, ausztrál duó ellen.

US Open: Azarenkáék nagy fordítás után kiütötték Babosékat

Viktorija Azarenka és Ashleigh Barty három szettben legyőzte az első kiemelt Babos Tímea és Kristina Mladenovic duóját New Yorkban, a US Open női páros versenyének negyeddöntőjében. A magyar-francia kettős a tavalyi döntő után ezúttal a nyolc között búcsúzott a tornától.

Búcsú a nyolc között: Babos és Mladenovic szettelőnyről veszített Azarenkáék ellen

Viktorija Azarenka és Ashleigh Barty három szettben legyőzte az első  helyen kiemelt Babos Tímea és Kristina Mladenovic duóját New Yorkban, a US Open női páros versenyének negyeddöntőjében. A magyar, francia kettős a tavalyi döntő után ezúttal a nyolc között búcsúzott a tornától.

US Open: Federer könnyen győzött, Barty simán kiesett

A 20-szoros Grand Slam-tornagyőztes Roger Federer simán jutott a legjobb nyolc közé az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, a nőknél viszont búcsúzott a világranglistán második Ashleigh Barty.

US Open: Djokovics győzött, honfitársát nem látjuk többé GS-tornán

A címvédő Novak Djokovics három játszmában legyőzte a spanyol Roberto Carballés Baenát az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) első fordulójában. Honfitársa, Janko Tipszarevics négy szettben kikapott az amerikai Denis Kudlától, egyszersmind lejátszotta pályafutása utolsó Grand Slam-mérkőzését. A hölgyeknél a Roland Garros bajnoka, Ashleigh Barty 1:6-os első játszma után jutott tovább, míg Venus Williams beállította Martina Navratilova rekordját.

Tenisz: Federer legyőzője simán kikapott Cincinnatiben

Amilyen gyorsan legyőzte Roger Federert, ugyanolyan sima mérkőzésen kikapott honfitársától, Danyiil Medvegyevtől az orosz Andrej Rubljov a cincinnati ATP-tornán. A győztesre így a francia Lucas Pouille-t két játszmában legyőző Novak Djokovics vár  a döntőbejutásért vívandó mérkőzésen.

Tenisz: a női világelső az első meccsén kiesett Torontóban

A világelső Ashleigh Barty rögtön az első meccsén kiesett a kanadai kemény pályás tenisztorna női versenyében: a Roland Garros-győztes ausztrál játékos az amerikai Sofia Kenintől kapott ki három játszmában (6:7, 6:3, 6:4), 1 óra 56 perces mérkőzésen.

Tenisz: Balázs ismét javított, Fucsovics az 54. – világranglista

Fucsovics Márton négy helyet rontva az 54., míg Balázs Attila öt helyet javítva a 136. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, amelynek élén továbbra is a szerb Novak Djokovics áll.

Tenisz: Fucsovics kettő, Babos egy helyet javított a világranglistán

Fucsovics Márton két helyet javítva legutóbbi pozícióján a 49. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hétfőn kiadott rangsort továbbra is Novak Djokovics vezeti, aki vasárnap megvédte címét Wimbledonban. A nőknél továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty áll az élen, Babos Tímea egy helyet javítva a 124., párosban egyet rontva a harmadik helyet foglalja el.