FFT: az angol élvonal valaha volt húsz legrondább meze

Huszonhat év alatt számtalan mezben futottak már ki a játékosok a pályára a Premier League-ben, és miközben voltak kifejezetten jól sikerült felsők, mindannyian emlékszünk a legborzasztóbb darabokra is. Ezeket gyűjtötte össze a FourFourTwo munkatársa.

Videó: nekifutott a büntetőnek, akkor szólt közbe a videobíró

Egészen furcsa perceket éltek át a szurkolók és a játékosok is a Burnley–Barnsley FA-kupa-találkozón Angliában, mikor a meccs első félidejében a játékvezető büntetőt ítélt a Burnley javára.

Anglia: Bielsa-mágia, Roofe karácsonyi csodái – jön a felemelkedés?

Nagyszerűen teljesít a 2000-es évek elején kifejezetten ígéretesnek tűnő, majd összeomló Leeds United az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Championship) jelenlegi kiírásában, hiszen 24 fordulót követően 51 pontot szerezve vezeti a ligát, amelyből az első két helyezett automatikusan feljut majd a Premier League-be. A Marcelo Bielsa kinevezése után belelendülő együttes szurkolói ráadásul mostanában aligha panaszkodhatnak a végjátékokra...

Hatvan éve egyeduralkodó Angliában a Boxing Day-forduló

Nagy-Britanniában a labdarúgás és a karácsony teljesen összefonódott egymással: amióta a sportág elterjedt a szigetországban, a decemberi ünnepek alatt a családi program részévé vált a mérkőzésre járás. Eleinte 25-én és 26-án is rendeztek mérkőzéseket, később csupán utóbbi napra korlátozódtak az összecsapások.

Anglia: a korábbi Vidi-edző lett az új menedzser – hivatalos

A sajtóhíreknek megfelelően angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Championship) szereplő Reading a korábban a Videotont is irányító José Gomest nevezte ki menedzserének.

Darts: ebben fogadott Van Gerwen a válogatott labdarúgóval

Miután a világelső Michael van Gerwen egy kellemetlen közjátékot követően legyőzte Alan Tabernt a londoni PDC-dartsvilágbajnokság második fordulójában, a színfalak mögött találkozott a Tottenham Hotspur két angol válogatott labdarúgójával, Danny Rose-zal és Kieran Trippierrel. Utóbbi játékossal még fogadást is kötött…

PL: Southgate csalódott a kevés angol kezdőjátékos miatt

Gareth Southgate, a nyári világbajnokságon negyedikként zárt angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya csalódott amiatt, hogy a Premier League klubjaiban egyre kevesebb honfitársa kap kezdőként játéklehetőséget.

NL: Portugália–Svájc és Hollandia–Anglia az elődöntőben

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) elkészítette a Nemzetek Ligája elődöntőjének párosítását: a négyes döntőnek otthont adó Portugália Svájccal, míg Hollandia Angliával csap össze a fináléba jutásért.

Anglia: őrizetben a banánnal dobálozó Spurs-szurkoló

Rasszista incidens árnyékolta be vasárnap az angol labdarúgó-bajnokság észak-londoni rangadóját, az Arsenal–Tottenham Hotspur mérkőzést.

PL: az éllovas Man. City újabb könnyű győzelmet aratott

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában a listavezető Manchester City otthon 3–1-re legyőzte a Bournemouth-t.

Labdarúgás: Budapesten az angol ősamatőrök

Budapestre látogattak az angol amatőr labdarúgás mintacsapata, az 1882-ben alapított Corinthian és az 1883-as születésű Casuals 1939-es egyesüléséből keletkezett Corinthian-Casuals FC képviselői. A jelenleg az angol hetedosztályban szereplő klub baráti együttműködésre készül az eredetileg 1900-ban gründolt, a nyáron újjáalakult Budapesti Atlétikai Klubbal (ismertebb nevén a BAK-kal), s a Londonból érkező vendégek az amatőr futball értékeinek ápolása és a formálódó összefogás jegyében megnézték szombat reggel a BAK–MTK Baráti Kör (8–5) BLSZ III-as bajnoki mérkőzést.

NL: Anglia, Hollandia, Portugália vagy Svájc nyeri a sorozatot?

Mint ismert, Hollandiával lett teljes a Nemzetek Ligája portugáliai jövő évi négyes döntőjének a mezőnye, az oranjén és a házigazdán kívül az angol és a svájci válogatott küzd még a trófeáért. Ön szerint melyik csapat nyeri meg a viadalt 2019 júniusában?

Anglia: szexuális zaklatással vádolják Paul Gascoigne-t

Szexuális zaklatással vádolják Paul Gascoigne-t, az angol labdarúgó-válogatott korábbi klasszisát.

Anglia: szolidaritás – több száz játékvezető kockáztatott eltiltást

Több száz angol játékvezető kockáztatta meg az eltiltást, hogy támogassa a nem mindennapi okért elmeszelt társukat.

NL: Kane-ék a végén fordítottak, Anglia a négyes döntőben!

Az angol labdarúgó-válogatott bejutott a Nemzetek Ligája portugáliai négyes döntőjébe, mivel az A-divízió 4. csoportjának utolsó meccsén Harry Kane vezérletével az utolsó negyedórában fordítva 2–1-re legyőzte Horvátországot, így riválisa és a spanyol csapat előtt végezve csoportelső lett. A 78. percben még vezető horvátok vereségükkel búcsúztak az A-divíziótól.

Kép: Pickford különleges trükkel készült az amerikaiak ellen

Mint arról beszámoltunk, Anglia – Wayne Rooney búcsúmérkőzésén – 3–0-ra legyőzte az Egyesült Államokat a Wembley Stadionban. Annak ellenére, hogy „csak” egy felkészülési mérkőzés volt, az angolok kapusa, Jordan Pickford alaposan felkészült az ellenfélből – ezt pedig egy szemfüles fotós meg is örökítette.

Rooney kapcsolta le a villanyt az angolok öltözőjében

Hősként ünnepelte angol válogatottbeli búcsúmeccsén Wayne Rooneyt a Wembley közönsége, pedig a vasárnapi, Horvátország elleni Nemzetek Ligája-találkozón már csak éppolyan szurkoló lesz, mint bármelyik honfitársa.

Felkészülés: Löw fiataljai jól játszottak, Rooney bő fél órával búcsúzott

A német és az angol labdarúgó-válogatott egyaránt 3–0-s győzelmet aratott felkészülési mérkőzésen Oroszország, illetve az Egyesült Államok ellen. Joachim Löw fiataljai az első félidőben eldöntötték a találkozót, az angolok pedig a második félidőben beállt Wayne Rooneyt ünnepelték a búcsúmeccsén. Az írek gól nélküli döntetlenre végeztek az északírekkel.

Anglia: Rooney nem kezd, de kapitány lesz a búcsúmeccsén

Csütörtök este játssza utolsó mérkőzését a labdarúgó-válogatottban Wayne Rooney, az angolok leggólerősebb játékosa. A D. C. United támadója csereként lép pályára az Egyesült Államok elleni felkészülési találkozón.

Anglia: kő-papír-ollót játszatott, eltiltották a játékvezetőt

Habár sokan a pénzfeldobás alternatívájaként tekintenek a kő-papír-olló nevű játékra, egyes esetekben nem túl jó az utóbbi használata: Angliában egy játékvezető eltiltással bűnhődött a döntéséért.