Anglia: bejelentette visszavonulását Peter Crouch

Felhagy a profi labdarúgással Peter Crouch 42-szeres angol válogatott labdarúgó – jelentette be a 38 éves támadó a hivatalos Twitter-oldalán.

Női vb: bronzérmet ért Svédországnak a két korai gól

A svéd női labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte a 2015-ös bronzérmes Angliát a franciaországi világbajnokságon a harmadik helyért rendezett mérkőzésen Nizzában.

Női vb: kimaradt az angol 11-es, a szülinapos Morgan fejese döntőt ért az USA-nak

A címvédő Egyesült Államok 2–1-re legyőzte Angliát a női labdarúgó-világbajnokság elődöntőjében, ezzel 2011 óta sorozatban harmadszor jutott be a fináléba.

Női vb: a kihagyott büntető is belefért, Anglia ismét elődöntős

Az angol női labdarúgó-válogatott 3–0-ra megverte Norvégiát a franciaországi világbajnokságon a legjobb nyolc között, így 2015 után – amikor bronzérmet szerzett – ismét bejutott az elődöntőbe.

Női vb: köpés, bírólökés, percekig tartó sztrájk – angol negyeddöntő

Az angol válogatott jutott be a franciaországi női labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, mivel a nyolcaddöntőben 3–0-ra legyőzte Kamerunt – a balhéktól finoman szólva sem mentes összecsapáson...

U21-es Eb: az utolsó 18 percben hat gól esett az angol–románon

Szenzációs végjáték után Románia 4–2-re megverte Angliát az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában. A C-csoport másik meccsén Franciaország 1–0-ra legyőzte Horvátországot.

Női vb: Phil Neville angol válogatottja hibátlanul a 16 között

Anglia hibátlan teljesítménnyel jutott a legjobb tizenhat közé a franciaországi női labdarúgó-világbajnokságon, miután a csoportkör 3., utolsó fordulójában 2–0-ra legyőzte a japánokat. A D-kvartett másik összecsapásán Argentína 3–3-as döntetlent játszott Skóciával.

U21-es Eb: két kimaradt tizenegyes, kiállítás, öngól – dráma az angol–francián

Megkezdődtek a C-csoport küzdelmei is az Olaszországban zajló U21-es labdarúgó Európa-bajnokságon: Románia némi meglepetésre 4–1-re kiütötte Horvátországot, míg Anglia drámai meccsen 2–1-re kikapott Franciaországtól.

Női vb: az olaszok és az angolok is nyolcaddöntősök

A japán női labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Skóciát a franciaországi világbajnokság csoportkörének második fordulójában, az olaszok pedig 5–0-ra kiütötték Jamaicát, s továbbjutottak a C jelű négyesből. A játéknap harmadik mérkőzésén Anglia 1–0-ra nyert Argentína ellen, ezzel bebiztosította a helyét a nyolcaddöntőben.

Női vb: a brazilok ásza átadta a múltnak C. Ronaldo rekordját

Brazília a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott Jamaica felett (3–0), Ausztrália azonban meglepetésre kikapott Olaszországtól (1–2) a női labdarúgó-világbajnokság C-csoportjának első fordulójában. A D jelű kvartettben Anglia legyűrte Skóciát.

Nemzetek Ligája: Anglia négy kapufa után tizenegyesekkel lett harmadik

Százhúsz perc alatt sem született döntés (és gól sem: 0–0), végül a négy kapufát és egy érvénytelen gólt szerző Anglia tizenegyesekkel legyőzte Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája bronzmérkőzésén.

NL: Koeman tudja, mi a fegyver CR és Portugália ellen

A holland labdarúgó-válogatottat – azzal együtt is, hogy csütörtökön hosszabbításos mérkőzést játszott – képesnek tartja a Nemzetek Ligája megnyerésére Ronald Koeman szövetségi kapitány.

NL: Hollandia hosszabbításban győzte le Angliát, döntőbe jutott

Portugália és Hollandia labdarúgó-válogatottja vívja az első Nemzetek Ligája-kiírás döntőjét vasárnap. A csütörtöki elődöntőben Hollandia hosszabbítás után 3–1-re legyőzte Angliát egy elképesztő védelmi hibákkal tarkított találkozón Guimaraesben. A harmadik helyért Svájc és Anglia mérkőzik meg.

Hihetetlen hibák, Hollandia Anglia legyőzésével NL-döntős!

NL: az FA elítélte a Portóban randalírozó angol szurkolókat

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) határozottan elítélte azokat az angol drukkereket, akik rendőrökkel csaptak össze Porto belvárosában a Nemzetek Ligája négyes fináléjának szerdai elődöntője alatt.

NL: „Szörnyű látni, ahogy portugál családok menekülnek a saját városukban”

Nem unatkoznak a portugál rendőrök a labdarúgó Nemzetek Ligája idején, az angol szurkolók ugyanis már szerda este azzal hangoltak a guimaraesi, Hollandia elleni csütörtöki összecsapásra, hogy összecsaptak a helyi rendfenntartókkal.

Szavazás: ön szerint melyik válogatott nyeri meg a Nemzetek Ligáját?

Ezen a héten rendezik meg a Nemzetek Ligája négyes döntőjét. A házigazda Portugália Svájccal, míg a hollandok az angolokkal csapnak össze az elődöntőben. Ön szerint melyik válogatott hódítja el a trófeát? Szavazzon!

Anglia: Ashley Cole fél év után elmegy Lampardéktól – hivatalos

Az angol élvonalbeli tagságról döntő másodosztályú rájátszás fináléjában alulmaradó Derby County a hivatalos honlapján tette közzé távozóinak névsorát, ebben pedig Ashley Cole neve is szerepel, akivel nem hosszabbít Frank Lampard csapata.

Chelsea: az El-siker után befejezi a válogatott kapus

Bejelentette visszavonulását Robert Green, az Európa-liga-győztes Chelsea labdarúgócsapatának korábbi angol válogatott kapusa.

NL: megvan a holland és az angol keret a négyes döntőre

Gareth Southgate és Ronald Koeman kijelölte az angol, illetve a holland labdarúgó-válogatott keretét a Nemzetek Ligája júniusi négyes döntőjére.