Anglia: jót tett a labdarúgó-vb a brit gazdaságnak

Két éve nem mért ütemre gyorsult a brit gazdaság növekedése az idei harmadik negyedévben. A fő hajtóerőt a meleg nyári időjárással és a labdarúgó-világbajnoksággal összefüggő fogyasztási többlet jelentette. Az elemzői közösség azonban változatlanul borúlátóan ítéli meg a további növekedési kilátásokat.

Anglia: szerződtették, mert ugyanaz a neve, mint a csapatnak

Érdekes erősítést hajtott végre Angliában az amatőr Bradley Stoke Town, amely egy Bradley Stokes nevű játékost szerződtetett.

Anglia: a stúdióban esett össze a korábbi szövetségi kapitány

Szombaton a BT Sport televíziós csatorna stúdiójában összeesett Glenn Hoddle, az angol labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya. Mint vasárnap kiderült, a szakember szívrohamot kapott.

NL: Ramos mégsem taposott? A védő egy videóval üzent a kritikusoknak

A hétfői Spanyolország–Anglia Nemzetek Ligája-találkozó (2–3) után bejárta a világhálót a videó, amelyen úgy tűnik, Sergio Ramos megtaposta a földön fekvő Raheem Sterlinget. A spanyolok világ- és Európa-bajnok védője most egy másik kamerállásból mutatta meg, mi történt valójában. Ez alapján elképzelhető, hogy Ramos nem bántotta az angol támadót. Sokkal inkább a Sterling mellett elszaladó Nacho érhetett hozzá a Manchester City támadójához – még Ramos érkezése előtt.

Anglia: „Dier semmivel sem rosszabb, mint Busquets”

Hangzatos nyilatkozatot tett  az angol válogatott korábbi szövetségi kapitánya, Sam Allardyce a spanyol–angol mérkőzés kapcsán. A szakember összehasonlította az angol válogatott és a Tottenham középpályását, Eric Diert az FC Barcelona középpályásával, Sergio Busquetsszel…

Anglia: meccs közben akarták elvontatni a kapus autóját

Minden bizonnyal olvasóink is tudnának az alacsonyabb osztályú labdarúgás világából hasonlóan meghökkentő történeteket mesélni, mint az alábbi: az angol Dulwich Hamlet kapusa, Preston Edwards mérkőzés közben a hangosbemondóból értesült arról, hogy el akarják vontatni az autóját.

NL: Sergio Ramos megúszta a pirosat? Megtaposta Sterlinget – videó

A hétfői Spanyolország–Anglia Nemzetek Ligája-találkozón Sergio Ramos, a hazaiak csapatkapitánya csúnyán megtaposta Raheem Sterlinget, az angol válogatott támadóját úgy, hogy a labda nem volt a közelben. Szymon Marciniak játékvezető nem fújta le a szabálytalanságot, amiért akár ki is lehetett volna állítani a Real Madrid védőjét.

NL: Anglia hármat lőtt a spanyoloknak egy félidő alatt

Hiába volt a tét a spanyol labdarúgó-válogatott számára a Nemzetek Ligája négyes döntője, az első félidőben Anglia gyakorlatilag lemosta a házigazdát Sevillában, és végül 3–2-re nyert. Raheem Sterling duplájára és Marcus Rashford góljára ugyan Paco Alcácer és Sergio Ramos válaszolni tudott, ám utóbbi már csak a meccs legvégén.

Videó: Sterling, Rashford – bajban a spanyolok Anglia ellen

Remek góllal szerzett vezetést Anglia a Spanyolország elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésen Sevillában. Raheem Sterling egy kiugratást követően a jobb felsőbe bombázott, nem sokkal később pedig Marcus Rashford is betalált. A 38. percben Sterling ismét gólt szerzett, így egy félidő alatt háromgólos a spanyol hátrány.

Parádés akciók, Sterling-dupla és angol siker a spanyolok ellen

NL: Túl korán kezdődött a Premier League – Southgate

Az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, Gareth Southgate a vasárnapi, spanyolországi sajtótájékoztatón mentális problémákról beszélt, és az ellenfelük új edzőjéről is szót ejtett.

NL: angol kapufa, léc, lesgól – iksz Horvátországban

A világbajnoki elődöntő visszavágójaként beharangozott mérkőzésen Horvátország és Anglia gól nélküli döntetlent játszott egymással a Nemzetek Ligája A-divíziójának 4. csoportjában.

Anglia: „Át kellene gondolni ezt a rendszert” – változást sürget a tulajdonos

A Premier League és a másodosztályú Championship között fennálló nagy gazdasági szakadék miatt önállóan működő második vonal bevezetését tartaná jónak Andrea Radrizzani, a Leeds United labdarúgóklub tulajdonosa.

PL: megelégelte a kritikákat, bunyóra hívta ki a kommentátort!

A West Ham United ukrán szélsője, Andrij Jarmolenko felajánlotta otthoni kritizálójának, hogy rendezzék le a dolgokat egy verekedés keretében.

Aston Villa: megvan az új menedzser, John Terry edző lett!

Ahogy az várható volt, John Terry lett az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Championship) szereplő Aston Villa másodedzője.

Aston Villa: a visszavonuló Terry az edzői stábban folytathatja

Brit sajtóértesülések szerint John Terry lesz az angol másodosztályban szereplő Aston Villa másodedzője.

PL: remek hét – hosszabbított, nyertek és a válogatottba is meghívták

Nagyszerű hetet zárt a Premier League-ben szereplő Brighton védője, Lewis Dunk. A 26 esztendős játékos új szerződést írt alá, csapata vele a fedélzeten 1–0-ra legyőzte a West Ham Unitedet, ráadásul az angol válogatott keretébe is meghívták – első alkalommal.

Anglia: egy ikonnal kevesebb – John Terry visszavonult

Bejelentette visszavonulását John Terry, a 78-szeres angol válogatott belső védő, aki szinte teljes felnőttpályafutását (1998–2017) a Chelsea-nél töltötte.

Anglia: félidő 4–1, 57. perc 7–2 – tudja, mi lett a vége?

Őrületes mérkőzést játszott egymással a Nuneaton Borough és a Halesowen Town az angol labdarúgó Ifjúsági FA-kupa második fordulójában: a hazai csapat a félidőben 4–1-re, az 57. percben pedig már 7–2-re vezetett, mégsem jutott tovább!

NL: a Dortmund támadója és még két újonc az angol keretben

Mason Mount, James Maddison és Jadon Sancho is bekerült az angol labdarúgó-válogatottat irányító Gareth Southgate keretébe, amelyben öt Tottenham- és három Liverpool-játékos is helyet kapott.