?>
Tenisz: „A történelem legnagyobb sportolója” – Rubljov Nadalról

A világranglista nyolcadik helyén álló orosz Andrej Rubljov a spanyol salakkirályt, Rafael Nadalt méltatja, nem is akárhogyan!

Tenisz: Rubljov már a nyolcadik, Fucsovics egy helyet rontott

Az utóbbi hetekben remek formát mutató, friss szentpétervári bajnok orosz Andrej Rubljov feljött a karriercsúcsot jelentő nyolcadik helyre a férfi teniszezők hétfőn kiadott, legfrissebb világranglistáján.

Tenisz: Rubljov nyerte a szentpétervári 500-as tornát

A hazai pályán szereplő, 3. kiemelt orosz Andrej Rubljov nyerte meg az 1.4 millió dollár (420 millió forint) összdíjazású szentpétervári kemény pályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben két szoros játszmában legyőzte a hetedik kiemelt horvát Borna Coricot. A kölni ATP 250-es viadalon az első helyen kiemelt német Alexander Zverev nyert a kanadai Félix Auger-Aliassime ellen.

Tenisz: orosz–horvát döntő lesz Szentpéterváron

A hazai pályán szereplő Andrej Rubljov és a horvát Borna Coric vívja a döntőt a szentpétervári férfi tenisztornán.

Roland Garros: Cicipasz simán elintézte Fucsovics kiejtőjét

Sztefanosz Cicipasz három játszmában, 7:5, 6:2, 6:3-ra legyőzte a Fucsovics Mártont kiejtő orosz Andrej Rubljovot a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének negyeddöntőjében, így életében először bejutott a legjobb négy közé a párizsi Grand Slam-versenyen.

Roland Garros: Fucsovics négy szettben kikapott Rubljovtól

Fucsovics Márton négy játszmában, 6:7, 7:5, 6:4, 7:6-ra kikapott az orosz Andrej Rubljovtól a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) nyolcaddöntőjében.

Véget ért Fucsovics kalandja a Garroson, Rubljov négy szettben nyert

A francia nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének nyolcaddöntőjében a világranglistán 63. helyen álló Fucsovics Márton számára véget ért a verseny, miután a nyolcaddöntőben négy szettben, 3 óra 54 perc alatt kikapott a 13. helyen kiemelt Andrej Rubljovtól, így a legjobb nyolc között az orosz küzdhet meg a Grigor Dimitrovot legyőző Sztefanosz Cicipasz ellen az elődöntőért.

Tenisz: tavaly döntőzött, most nyert is Hamburgban Rubljov

Az orosz Andrej Rubljov nyerte meg az 1.2 millió euró (435.6 millió forint) összdíjazású hamburgi salakpályás férfi tenisztornát, mivel a vasárnapi fináléban legyőzte a görög Sztefanosz Cicipaszt.

Tenisz: Szvitolina nyerte meg a strasbourgi tornát

Az ukrán Elina Szvitolina nyerte meg a strasbourgi női tenisztornát. Hamburgban Andrej Rubljov az egyik döntős.

Tenisz: Cicipasz és Rubljov is elődöntős Hamburgban

A második helyen kiemelt Sztefanosz Cicipasz és az ötödikként rangsorolt Andrej Rubljov elődöntőbe jutott az 1.2 millió euró (435.6 millió forint) összdíjazású hamburgi salakpályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Bautista-Agut és Rubljov is negyeddöntős Hamburgban

A negyedik helyen kiemelt spanyol Roberto Bautista-Agut és az ötödikként rangsorolt orosz Andrej Rubljov is bejutott a negyeddöntőbe szerdán az 1.2 millió euró (435.6 millió forint) összdíjazású hamburgi salakpályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Azarenka hengerelt, újra nyert a 18 éves Musetti

Mindhárom késő délután pályára lépő kiemelt kiesett a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében, a 18 éves Lorenzo Musetti viszont folytatta menetelését. A nőknél a januári Australian Open bajnoka, az amerikai Sofia Kenin 6:0, 6:0-ra kikapott Viktorija Azarenkától.

Tenisz: Rubljov Rómában megszerezte idei 20. győzelmét

A római ATP-torna 1. fordulójában megszerezte idei 20. győzelmét az egy hete a US Open negyeddöntőjéig jutó Andrej Rubljov. Az orosz teniszező az argentin Facundo Bagnist győzte le.

US Open: Medvegyev legyőzte Rubljovot, ismét elődöntős

A New Yorkban zajló US Open férfi egyesének utolsó előtti negyeddöntőjében a két orosz, a tizedik kiemelt Andrej Rubljov és a 3. helyen rangsorolt Danyiil Medvegyev találkoztak és vívtak egymással egy háromszettes, két és fél órás mérkőzést, amelyet a tavalyi döntős Medvegyev nyert meg 7:6, 6:3, 7:6-ra.

Tenisz: Thiem kikapott a róla elnevezett torna döntőjében

Dominic Thiem szuper tie-breakben kapott ki Andrej Rubljovtól a róla elnevezett Thiem's 7 salakpályás tenisztorna döntőjében.

Tenisz: tizenhat éve senki nem tett olyat, mint Rubljov

A férfiaknál orosz, a nőknél ausztrál teniszező nyerte meg az adelaide-i tornát szombaton. Aucklandben francia, Hobartban kazah győztest avattak.

Tenisz: Andy Murray két és fél év után nyert ismét ATP-tornát

Andy Murray három játszmában (3:6, 6:4, 6:4), 2 óra 27 perces csatában legyőzte a hozzá hasonlóan háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinkát az antwerpeni kemény pályás tenisztorna vasárnapi döntőjében, így 2017 márciusa után ismét ATP-tornát nyert.

US Open: súlyos vereséggel ért véget Gauff álma, Kyrgios is kiesett

A világ legnagyobb teniszstadionjában, a 23 771 férőhelyes Arthur Ashe-ben nem sok szék maradt üresen a nagyon várt főműsoridős összecsapáson: a US Open első kiemeltje, a címvédő japán Oszaka Naomi az Egyesült Államok új kedvence, a Babos Tímeát is legyőző Cori Gauff ellen lépett pályára. Az este másik centerpályás meccsét az orosz Andrej Rubljov és az ausztrál Nick Kyrgios vívta.

Tenisz: Federer legyőzője simán kikapott Cincinnatiben

Amilyen gyorsan legyőzte Roger Federert, ugyanolyan sima mérkőzésen kikapott honfitársától, Danyiil Medvegyevtől az orosz Andrej Rubljov a cincinnati ATP-tornán. A győztesre így a francia Lucas Pouille-t két játszmában legyőző Novak Djokovics vár  a döntőbejutásért vívandó mérkőzésen.

Tenisz: 16 éve nem kapott ki ilyen gyorsan Roger Federer

Tizenhat éve nem szenvedett olyan gyorsan vereséget Roger Federer, mint csütörtökön a Cincinnatiben zajló kemény pályás tenisztorna 3. fordulójában, a nyolcaddöntőben.