Tenisz: két rangos villámtornát is terveznek Berlinbe

A tervek szerint szűk, de rangos mezőnnyel rendeznek két villámtenisztornát júliusban, Berlinben.

Tenisz: Djokovics világsztárokat hívott meg az Adria Tourra

A világ első számú teniszezője, Novak Djokovics hétfőn Belgrádban sajtótájékoztatón jelentette be, hogy az osztrák Dominic Thiem és a bolgár Grigor Dimitrov mellett az Adria Tour elnevezésű, jótékonysági tornán Alexander Zverev is pályára lép majd, s rajtuk kívül a régió teniszezői is indulhatnak majd a hétközi tornán, amelynek győztese, de még az is lehet, hogy a döntőse is indulhat a hétvégi bemutatón.

Tenisz: az ütés, amitől mindenkinek leesett az álla – videó

A koronavírus megbénította a sportvilágot – mit lehet ilyenkor tenni? Irány az archívum! Most egy kicsit több mint 3 évvel ezelőtti teniszmeccsre emlékezünk, amelyen minden idők talán legőrültebb nyerő ütését láthattuk!

Tenisz: a járvány miatt Zverev az idén megfontolná a Dk-szereplést

Kritikái ellenére mégis fontolóra venné a részvételt a Davis-kupában Alexander Zverev, a férfi tenisz-világranglista hetedik helyezettje.

E-sport: nem mindenki rajong a szobaversenyekért

Egyre több sportágban fedezik fel a virtuális teret, hogy online viadalokkal tartsák ébren a versenyszellemet: autóversenyzők szimulátorba pattannak, teniszsztárok kontrollert ragadnak, bringások a szobában tekernek, dartsjátékosok az otthonukban dobálnak számítógépre kötve. Akad, aki szerint ez pótcselekvés, és megvan az első versenyek tanulsága is: ha gyenge a wifid, nem szállhatsz be.

Tenisz: Zverev elképzelhetőnek tartja a zárt kapus tornákat

A világranglistán hetedik német Alexander Zverev elképzelhetőnek tartja, hogy zárt kapuk mögött folytatódjon a férfiak teniszidénye.

Tenisz: Zverev szerint az idősebbeknek kedvez a kényszerszünet

A világranglistán hetedik német Alexander Zverev szerint egyelőre várat magára az őrségváltás a férfi teniszelitben.

Tenisz: Zverev kiesett, Nadal simán nyert Acapulcóban

A második kiemelt Alexander Zverev a nyolcaddöntőben búcsúzott az Acapulcóban zajló, kétmillió dollár összdíjazású férfi kemény pályás tenisztornán. Santiagóban a negyedik kiemelt uruguayi Pablo Cuevas szettelőnyről kapott ki az argentin Renzo Olivótól a nyolcaddöntőben.

Aus. Open: Dominic Thiem lesz Djokovics ellenfele a döntőben

Dominic Thiem négy szettben, az utolsó két játszmát egyaránt rövidítéssel megnyerve legyőzte Alexander Zverevet az ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében, ezzel bejutott a fináléba, ahol a világranglista második helyén álló Novak Djokovics lesz az ellenfele. A 3:6, 6:4, 7:6, 7:6-tal zárult találkozó 3 óra 42 percig tartott.

Aus. Open: szenzációs tenisz, Thiem legyőzte Nadalt!

Dominic Thiem szenzációs mérkőzésen, 7:6, 7:6, 4:6, 7:6-ra megverte a világelső Rafael Nadalt az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) negyeddöntőjében, így életében először négy közé jutott a melbourne-i Grand Slam-tornán. A felső ág másik meccsén Alexander Zverev szetthátrányból felállva, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2-re nyert a 2014-es bajnok Stan Wawrinka ellen. A hölgyeknél szerdán az egyaránt kétszeres GS-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza jutott be az elődöntőbe.

Aus. Open: legyőzte Wawrinkát, Zverev először GS-elődöntős

Alexander Zverev szetthátrányból felállva, 1:6, 6:3, 6:4, 6:2-re megverte a 2014-es bajnok Stan Wawrinkát az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének negyeddöntőjében, így életében először négy közé jutott Grand Slam-tornán. A hölgyeknél szerdán az egyaránt kétszeres GS-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza jutott be az elődöntőbe.

Aus. Open: Nadal túljutott Kyrgioson, Thiem vár rá a 8 között

Rafael Nadal négy játszmában, 6:3, 3:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte Nick Kyrgiost az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé, ahol Dominic Thiem vár rá. A felső ág másik negyeddöntőjét szerdán Alexander Zverev és a 2014-es bajnok Stan Wawrinka vívja. A hölgyeknél az egyaránt kétszeres Grand Slam-győztes Simona Halep és Garbine Muguruza is továbbjutott.

Aus. Open: Kyrgiosék Nadalt parodizálták, mindenki rajtuk nevetett – videó

Nikoloz Baszilasvili (26.) kivételével minden kiemelt játékos, így Danyiil Medvegyev, Dominic Thiem, Alexander Zverev, Stan Wawrinka, Nick Kyrgios és a világelső Rafael Nadal is továbbjutott a férfi mezőnyben az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) második fordulójában csütörtökön.

Aus. Open: Alexander Zverev tornagyőzelme esetén pénzdíját a tűzvész károsultjainak adja

Ha Alexander Zverev megnyeri a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságot, a győztesnek járó pénzdíjat az országot sújtó tűzvész károsultjainak adja.

Aus. Open: Medvegyev és Zverev nyert, Tsonga feladta

Sikerrel vette az 1. fordulót az Australian Openen Danyiil Medvegyev, a férfitorna negyedik kiemelt versenyzője. Az orosz játékos a világranglistán 50. helyen álló amerikai Frances Tiafoe fölé kerekedett négy szettben.

Tenisz: nézőcsúcsot döntött Federer és Zverev Mexikóban

Nézőrekordot döntött Roger Federer és Alexander Zverev bemutató teniszmérkőzése szombaton Mexikóvárosban.

ATP-vb: Nadal óriási csatát nyert meg, de így sem jutott tovább

Rafael Nadal óriási csatában, 2 óra 52 perces mérkőzésen 6:7, 6:4, 7:5-re legyőzte Sztefanosz Cicipaszt a londoni ATP-világbajnokságon az Andre Agassi-csoport 3. fordulójában, de így sem jutott be a legjobb négy közé, mert a címvédő Alexander Zverev az esti programban 6:4, 7:6-ra megverte Danyiil Medvegyevet.

ATP-vb: Zverev tagadja, hogy mobilozott volna meccs közben

Alexander Zverev cáfolta, hogy a mobiltelefonját nézegette volna a londoni ATP-világbajnokság szerdai versenynapján a Sztefanosz Cicipasztól elszenvedett veresége során. Nem ez lett volna az első eset.

ATP-vb: Alexander Zverev hatodjára már legyőzte Nadalt

Sztefanosz Cicipasz két játszmában legyőzte Danyiil Medvegyevet hétfőn a férfi tenisz ATP-világbajnokság második napján. Az Andre Agassi-csoport másik mérkőzésén Alexander Zverev is két szettben győzött, a címvédő német játékos a világelső spanyol Rafael Nadalt verte meg.

Tenisz: óriási a balhé az országban, de jönnek Federerék

A metrójegyek árának emelésével kezdődött, a Libertadores-kupa elköltöztetésénél tart a chilei balhé – hamarosan Roger Federer és Alexander Zverev játszana bemutató mérkőzést az országban…