?>
Rg: öngyilkosságot kísérelt meg az oroszok négyszeres világbajnoka – sajtóhír

Az orosz Moszkva hírügynökség jelentette elsőként, hogy öngyilkossági kísérlet után kórházba került a ritmikus gimnasztika egyik legnagyobb csillaga, a négyszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok Alekszandra Szoldatova. A hírt ugyancsak közölte az állami RIA Novosztyi hírügynökség.

Rg: Pigniczki labdával vk-8., összetettben 11. Portugáliában

Véget ért a portugáliai Portimao városában a ritmikus gimnasztikázók 2019-es világkupa-sorozata: az utolsó Challenge-világkupaviadalt egyéni összetettben az orosz Alekszandra Szoldatova, kéziszercsapatban az olasz egység nyerte meg. Az olasz tornászok történelmi bravúrt mutattak be, egész idáig sosem nyertek egyéniben világkupa-aranyérmet, most viszont az összeset megszerezték a vasárnapi finálékban! Pigniczki Fanni egyéni összetettben a 11. helyen zárt, labdával bejutott a fináléba, melyben a 8. lett – mindkettő eddigi legjobb eredménye a vk-szériában.

Rg-vb: az oroszoknak nyolc, Dina Averina megvédte összetett elsőségét!

Az egyéni összetett döntőjével befejeződtek a 2018-as szófiai ritmikusgimnasztika-vb egyéni versenyei. Dina Averina nagy fölénnyel megvédte 2017-es világbajnoki címét – egymás után nyolcadszor nyerte meg orosz tornásznő az egyéni összetettet. Averina mellé az izraeli Linoj Asram és az orosz Alekszandra Szoldatova léphetett fel a dobogó második, illetve harmadik fokára.

Rg-vb: sosem látott esemény a sportágtörténet őrült napján

A csapatversenyt Oroszország, a buzogánydöntőt Dina Averina, a szalagdöntőt Alekszandra Szoldatova nyerte meg a szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokságon. Magyarország a 22. lett a csapatversenyben, egyéni indulóink nem jutottak összetett döntőbe.

Rg-vb: közönségkedvencek fekete napja, 20. helyen a magyarok

A szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokság harmadik versenynapján a kétszer is ejtő Pigniczki Fanni 13.825, a vb-újonc Juhász Anna pedig 13.800 pontot kapott szalaggyakorlatára. Az egyéni csapatversenyben Magyarország a 20. helyen áll 117.475 ponttal, egyéni összetettben Pigniczki a 46., Juhász az 57. pozícióban van. Az összetett kvalifikáció és a csapatverseny egyaránt csütörtökön ér véget.

Rg-vb: aranyos Dina-dupla; a magyar tornászok a 18. helyen

A második nap után a 18. helyen áll a Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra összeállítású magyar válogatott a szófiai vb egyéni csapatversenyében, az első két aranyérmet az orosz Dina Averina szerezte meg.

Rg-vb: Juhász Annáé kedden a legmagasabb magyar pont, a csapat a 18. helyen

A második nap után is a 18. helyen áll a Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra összeállítású magyar válogatott a szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokság egyéni csapatversenyében, míg az oroszok fölényesen vezetik az összesítést. Juhász Anna 15.000, Pigniczki Fanni 14.900, Váray Míra 14.550 pontot kapott keddi labdagyakorlatára.

Rg-vb: a 18. helyen a magyarok az 1. nap után, nyitánynak két nagy sokk

A szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokság első napja után a magyar válogatott (Juhász Anna, Pigniczki Fanni, Váray Míra) a 18. helyen áll az egyéni csapatversenyben. A versenyt megnyitó Pigniczki Fanni 15.350, Juhász Anna 13.700, Váray Míra 16.350 pontot kapott karikagyakorlatára – előbbi kettő az egyéni összetett kvalifikációért is versenybe szállt, utóbbi két szerrel indult, így összetettben nem vehető figyelembe a pontszáma. Az már az első versenynap után biztos, hogy egyik magyar versenyző sem került be a karika szerenkénti döntőjébe – ezt reálisan nem is várhatta el senki.

Rg: a mieink nyitják meg a világbajnokságot, a csapatoknak Tokió a tét

Hétfőtől vasárnapig a bolgár főváros, Szófia ad otthont a 2018-as ritmikusgimnasztika-világbajnokságnak. Az egyéni versenyzőknek még „csak” a minél jobb vb-szereplés a tét, az együttes kéziszercsapatok azonban már most megkezdik az olimpiai kvalifikációt – három egység kijut Tokióba, míg az első 24-ből kiszorulók nem vehetnek részt a 2019-es világbajnokságon. Lesz-e magyar az egyéni összetett döntőben és továbbjut-e kéziszercsapatunk a 2019-es, az olimpiai kvalifikáció második lépcsőjét jelentő vb-re?

Rg: rekordpontszám a magyar csapatnak, orosz aranyeső Kazanyban

Kazanyban zárult a ritmikus gimnasztikázók 2018-as világkupa-versenysorozata – a várakozásoknak megfelelően nagy orosz fölénnyel, igaz, nem minden aranyérmet tudtak megszerezni a házigazdák. Az Árkai Zsófia, Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Wehovszky Vivien összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a 12. helyet szerezte meg összetettben, az egyéni versenyt Pigniczki Fanni a 17., Juhász Anna a 28. helyen zárta. Közben a budapesti Grácia-kupán a sportág egyik legnagyobb közönségkedvence, a grúz Szalome Pazsava győzött.

Rg vk: 13. a magyar csapat a majdnem vb-erősségű minszki mezőnyben

Összetettben a 13. helyen zárta az Árkai Zsófia, Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Wehovszky Vivien összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a minszki ritmikus gimnasztika világkupa-versenyt. Egyéni összetettben Juhász Anna a 29., Pigniczki Fanni a 31. helyen végzett. A nyolc aranyéremből „csak” kettő jutott a versenyen a sportágat domináló oroszoknak.

Rg vk: horrorsérülés, történelmi arany, 21. és 32. helyen a magyarok

A múlt héten zárult ritmikus gimnasztika világkupa-sorozat után máris megkezdődött a Challenge világkupa-széria a spanyolországi Guadalajarában. A 2018-as Európa-bajnokság helyszínén sportági történelmet írt Izrael első számú tornásznője, Linoj Asram, az első napon az elmúlt évek egyik legcsúnyább, versenyen elszenvedett sérülését láthattuk, a vk pedig tele volt meglepetésekkel. Guadalajarában két magyar rg-s indult, Kis Alexandra a 21., Váray Míra a 32. helyen végzett összetettben.

Rg: orosz tarolás Taskentben, szép 6. hely a magyar csapattól

A felnőtt magyar ritmikus gimnasztika kéziszercsapat a 6. helyen végzett a taskenti világkupaverseny 3 labda + 2 karika szerenkénti fináléjában, az 5 karika döntőjében pedig a 7. helyen zárt. A taskenti viadal összes aranyérmét az orosz versenyzők szerezték meg.

Rg: a kétszeres világbajnok nyerte meg az aranyakat a Grácia ünnepén

A kétszeres világbajnok orosz Alekszandra Szoldatova nyerte meg az összes felnőtt egyéni aranyérmet a XV. Grácia-kupa nemzetközi ritmikus gimnasztika versenyen, amelynek Jevgenyija Kanajeva és Margarita Mamun személyében két olimpiai bajnok is díszvendége volt.

Rg Eb: dicséret a nagyasszonytól, remek magyar 8. hely!

A magyar ritmikusgimnasztika-válogatott kiváló versenyzéssel a 8. helyen zárta az első ízben kiírt kombinált csapatversenyt a budapesti Európa-bajnokságon – az első aranyérem az oroszok nyakába került. Kis Alexandra a három legjobb pontszáma alapján számított eredményével kvalifikálta Magyarországot a 2018-as, valladolidi összetett Eb-re.

Rg Eb: pazar első nap, a magyarok a sportági nagyok mögött fordulnak!

A magyar válogatott kitűnő szerepléssel a 8. helyen zárta a ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság első napját, a mieinket kizárólag a sportági nagyhatalmak előzik meg a rangsorban.

Rg: szép magyar 6. hely, egy bolgár és egy izraeli lány történelmet írt

A budapesti Európa-bajnokságra készülő Kis Alexandra egyéni összetettben a 17., Váray Míra a 33. helyen végzett a ritmikus gimnasztikázók Bakiban rendezett világkupa-versenyén. A Borsányi Patrícia, Katona Hanna, Kovács Jázmin, Margaritisz Lili, Németh Virág, Wehovszky Vivien összeállítású magyar felnőtt kéziszercsapat összetettben a 8., a szerenkénti finálékban a 6. és 8. helyet szerezte meg az azerbajdzsáni versenyen, melyen szokatlan módon öt nemzet tornászainak is szólt a himnusz.

Rg-vk: Kis Alexandra a top 20-ban, 11. a kéziszercsapat

A ritmikus gimnasztika világkupa-sorozat 2017-es idényének első, pesarói állomásán az összes egyéni aranyérmet orosz tornásznők szerezték meg, a kéziszercsapatok között Bulgária és a házigazda Olaszország osztozott az aranyakon. A magyar felnőtt kéziszercsapat összetettben a 11. helyen végzett – egy szerrel a rontó oroszokat is megelőzte –, egyéniben Kis Alexandra a 20., Pigniczki Fanni a 35. helyen végzett a nagyon erős mezőnyben.

Rg: ismét a Gazprom a klubvilágbajnok, szép MTK-s szereplés

A papírformának megfelelően ismét az orosz Gazprom sikerével zárult a ritmikus gimnasztikázók nem hivatalos klubvilágbajnokságának számító, Japánban megrendezett AEON-kupa. A Gazprom mögött a fehérorosz Dinamo és az ukrán Gyerjugina-iskola végzett a dobogón, az egyéni versenyt az olimpiai bajnok orosz Margarita Mamun nyerte meg az ötkarikás bronzérmes ukrán Hanna Rizatdinova és a szintén orosz Alekszandra Szoldatova előtt.

Rg: Vass Dóra 14. Thiais-ben, az oroszoknál valami nagyon nem stimmel

Vass Dóra összetettben a 14. helyen végzett a ritmikus gimnasztika Grand Prix-sorozat franciaországi, thiais-i állomásán, szezonbeli legjobb összetett pontszámát elérve. Az összetett versenyt az orosz Margarita Mamun nyerte meg a szintén orosz Alekszandra Szoldatova és a fehérorosz Melityina Sztanjuta előtt, a szerenkénti döntőkben Mamun és Szoldatova igazságosan elosztotta az aranyérmeket.