Kerékpár: Határtalan optimizmus – interjú Alberto Contadorral

Óriási lehetőség előtt a hazai kerékpársport, amelyet a sportág két ikonja vesz gondozásába: „El Pistolerótól” és Ivan Bassótól csak tanulni lehet, ők pedig látják a potenciált a magyar fiatalokban.

Kerékpár: Contador és Basso is a magyarok fejlődéséért dolgozik

Alberto Contador, a Kometa Cycling Team tulajdonosa és Ivan Basso sportigazgató magasabb szintre emelné a magyar kerékpársportot.

Kerékpár: két magyar versenyző Contador csapatában

Óriási lehetőséghez jut két magyar kerékpáros, akik a sportági legenda Alberto Contador és Ivan Basso fémjelezte, a főszponzor révén hazai érdekeltségekkel is bíró Kometa Cycling Teamnél folytathatják pályafutásukat.

Kerékpár: négy évre elmeszelték Contador segítőjét

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) doppingvétség miatt négyéves eltiltással sújtotta a portugál Andre Cardosót.

Kerékpár: 2020-ban Budapestről rajtol a Giro d’Italia?

Bátorfi Béla, a Pannon Cycling Team tulajdonosa tervei között szerepel a 2020-as Giro d’Italia három nyitó etapja, a Big Start Budapestre hozatala, sőt Alberto Contadorral karöltve kerékpáros-akadémiát létesítenének Magyarországon.

Tour de Hongrie: Nem volt semmiféle titok! – Contador

A Tour de Hongrie sztárvendége, a hétszeres Grand Tour-győztes spanyol legenda már fiatal kora óta látta maga előtt a célt, tavalyi visszavonulása óta stroke-alapítványára és saját csapatára koncentrál.

Tour de Hongrie: néha hiányzik a versenyzés Contadornak

Alberto Contador szerint a jövő nagy tehetségei is felbukkannak a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyen szereplő csapatában.

Vuelta: Chris Froome igazán különleges duplázása

Chris Froome először nyerte meg a Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros-körversenyt, amelynek utolsó, vasárnapi szakaszán Matteo Trentin győzött.

Vuelta: Contador méltó búcsúja; Froome a nagy nyertes

Az éllovas Chris Froome kibírta az országúti kerékpározás legkegyetlenebb hegyét, az Anglirut a Spanyol körverseny (Vuelta) szombati, 20. szakaszán, így vasárnap már csak célba kell érnie, hogy történelmi duplázást hajtson végre. A részsikert Alberto Contador könyvelhette el, aki így méltóképpen búcsúzott el a sportágtól.

Vuelta: a szakasz Nibalié, a piros trikó Froome-é

Az olasz Vincenzo Nibali nyerte meg a Spanyol kerékpáros-körverseny (Vuelta) első hegyi szakaszát, amelyen harmadikként a brit Chris Froome ért célba, ennek köszönhetően megszerezte az összetettben vezetőnek járó piros trikót. A verseny után visszavonuló Alberto Contador az utolsó hegyen leszakadt az élmezőnytől, és jelentősebb hátrányba került.

Kerékpár: a Vuelta után visszavonul a spanyolok sztárja

Az augusztus 19-én rajtoló spanyol kerékpáros körverseny, a Vuelta a Espana végső befutója után Alberto Contador befejezi aktív pályafutását, ezt a kétszeres Tour- és Giro-, illetve háromszoros Vuelta-győztes spanyol sportoló jelentette be.

Tour de France: Aru lecsúszott a dobogóról; szlovén siker

A szlovén Primoz Roglic nyerte meg a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 17. szakaszát. Az összetettben a brit Chris Froome megtartotta a sárga trikót, az időjóváírásnak köszönhetően pedig néhány másodperccel nőtt is az előnye. A német Marcel Kittel egy bukás után nem sokkal feladta a versenyt, így az ausztrál Michael Matthewsra vette át a zöld trikó.

Tour de France: bukott a bajnok; Kittel megint győzött

Sprintbefutót követően ismét Marcel Kittel bizonyult a leggyorsabbnak a Tour de France országúti kerékpáros-körversenyen: a 11. szakaszon már az ötödik etapsikerét ünnepelhette a Quick Step német sportolója.

Tour de France: Contador csapattársa megbukott a doppingteszten

A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) kedden bejelentette, pozitív lett Andre Cardoso, a Trek-Segafredo országúti kerékpárcsapat portugál versenyzőjének doppingtesztje.

Kerékpár: új csapatban folytatja a világklasszis

A kétszeres Tour de France-győztes Alberto Contador a jövő évtől a Trek-Segafredo kerékpáros csapatnál folytatja pályafutását.

Vuelta a Espana: hiányzó címvédő; Contador vs. Froome

Augusztus 20-án immár 71. alkalommal rajtol el a Vuelta a Espana, az év harmadik nagy kerékpáros körversenye. Ahogy megszokhattuk, ezúttal is 21 szakasz és nem kevesebb, mint 3277 kilométer teljesítésére készülhetnek a versenyzők, 22 csapat 198 kerékpárosa várja a nagy rajtot Galícia tartományban. A szervezők sok meglepő újítással készültek az útvonal kijelölésekor, sok tekintetben rendhagyó viadalra van tehát kilátás. De az biztos, hogy izgalmakban ezúttal sem lesz hiány, kiélezett versenyre lehet idén is számítani. Győri Tamás országútikerékpár-szakértő írása a kulturtapas.hu-ra.

Rio 2016: nem vírus miatt marad távol a sztárkerékpáros

Alberto Contador spanyol országúti kerékpáros a Tour de France-on szerzett sérülései miatt nem indul az augusztus 5-én kezdődő riói olimpián.

Tour de France: Dumoulin nyerte a szakaszt, Contador feladta

A holland Tom Dumoulin nyerte meg a Tour de France kilencedik szakaszát, amelyen a kétszeres győztes Alberto Contador feladta a versenyt. Összetettben továbbra is a címvédő Chris Froome áll az élen.

Tour de France: Alberto Contador feladta a versenyt

Betegség miatt visszalép a Tour de France országúti kerékpáros-körversenytől Alberto Contador.

Kerékpár: Quintana nyerte meg katalán körversenyt

A 2014-ben Giro d’Italia-győztes Nairo Quintana nyerte a kerékpáros katalán körversenyt, amelynek utolsó szakaszát vasárnap rendezték.