Női kézi: a nemzetközi kupát célozza meg az Alba Fehérvár

Az elmúlt szezonban a 7. helyen végző, így a nemzetközi kupaszereplésről lemaradó Alba Fehérvár KC a következő évad végén szeretné kiharcolni a kupaindulást – jelentette ki a klub elnöke az egyesület szerdai szezonnyitó sajtótájékoztatóján.

Női kézi: a Fehérvár kénytelen új beálló után nézni

Alaposan átírta az Alba Fehérvár női kézilabdacsapatának felkészülését és a játékrendszerét két fiatal játékosa sérülése, de Deli Ritának megvannak a tervei, hogyan oldja meg a helyzetet.

Női kézi: francia kapus érkezik a Fehérvárhoz – hivatalos

A L’Équipe információja szerint Armelle Attingré az Alba Fehérvár női kézilabdacsapatában folytatja pályafutását. A hírt a klub később hivatalos honlapján is megerősítette.

Férfi kosár: Lóránt Péter az Atomerőműben folytatja

Az Alba Fehérvártól az Atomerőmű SE-hez szerződött Lóránt Péter korábbi válogatott kosárlabdázó.

Női kézi: súlyos sérülés, az ETO fiatalja idén már nem játszhat

Súlyos térdsérülést szenvedett Afentaler Sára, a Győri Audi ETO KC korosztályos válogatott átlövője – tájékoztatott hivatalos honlapján a klub. A fiatal kézilabdázót már megműtötték, felépülése várhatóan 6-8 hónapot vesz igénybe.

Női kézi: hazatér a Fehérvár két orosz légiósa

Az Érdre igazoló világbajnok brazil Alexandra do Nascimento után a két orosz légiós, Olga Gorsenyina és Jana Zsilinszkajtye is távozik a női kézilabda NB I-ben legutóbb hetedik Alba Fehérvártól, mindketten hazatérnek.

Női kézilabda: világbajnokkal erősített az Érd

Bár korábban felvetődött, hogy a 2018–2019-es idény után visszavonul, végül a folytatás mellett döntött Alexandra do Nascimento. A brazilok világbajnok jobbszélsője egy évig az Érd csapatát erősíti.

Női kézi NB I: a Győr gólfesztivált rendezett, s kiejtette az Egert

A Győri Audi ETO KC 49–21-re legyőzte az Egert a női kézilabda NB I szombati játéknapján – vereségével biztossá vált az Eger kiesése az élvonalból.

Férfi kosár NB I: a Fehérvár idegenben győzte le a Kaposvárt

Az Alba Fehérvár idegenben nyert 97–89-re a Kaposvár ellen a férfi kosárlabda NB I középszakaszának alsóházában, a keddi játéknapon.

Női kézi: hosszabbított a Fehérvár francia válogatott sztárja

A női kézilabda NB I-ben szereplő Alba Fehérvár meghosszabbította Claudine Mendy szerződését.

A nagy dobás: egy tripla az örökkévalóságnak

Repül az idő, Halm Rolland ötvenéves lett. A korábbi kiváló bedobó nevéhez fűződik az a tripla, amelyet 1998-ban az oroszok elleni Eb-selejtezőn dobott az utolsó másodpercben, s az egypontos salgótarjáni siker a kontinensviadalra való kijutást jelentette. Egyébként is: amihez hozzányúlt, általában arannyá változott.

Női kézi NB I: az FTC húszgólos sikerrel hangolt a rangadókra

A Ferencváros húszgólos győzelmet aratott Békéscsabán (41–21) a női kézilabda NB I pénteki játéknapján.

Férfi kosár NB I: a Falco hosszabbításban nyert a Pécs ellen

A Falco hosszabbításos mérkőzésen verte idegenben négy ponttal a Pécset szombaton a férfi kosárlabda NB I középszakaszában.

Női kézi NB I: az MTK vendégeként bukott el a Dunaújváros

Meglepő vereséget szenvedett a Dunaújváros női kézilabdacsapata, amely 26–24-re kikapott az MTK vendégeként az NB I-ben. A szombati bajnoki a Vivicittá miatt kialakult közlekedési helyzetre való tekintettel a negyedórával később kezdődött.

Férfi kosár NB I: a Körmendé az alapszakasz, csak 11. az Alba

Hiába győzött az Alba Fehérvár magabiztosan (92–82) vendége, a DEAC ellen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombaton megrendezett utolsó fordulójában, nem fért be az első tízbe, így a 2017-es bajnokcsapat az idén nem lesz ott az aranyéremért zajló playoffban – a bajnokság középszakaszában csak az alsóházban szerepelhet, azaz nem végezhet majd a 11. helynél előrébb. Az alapszakaszt a Körmend nyerte meg, amely szombaton felülkerekedett az Atomerőmű vendégeként, miközben az eddig vezető Szolnok – egy dudaszós tripla következtében – egypontos vereséget szenvedett Jászberényben.

Női kézi NB I: a Mosonmagyaróvár Budaörsön, az Érd Fehérváron nyert

A Mosonmagyaróvár 24–21-re, az Érd 35–29-re, a Dunaújváros pedig 31–25-re győzött a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Férfi kosár NB I: az Alba Fehérvár elvérzett Pakson

Az Alba Fehérvár 74–57-es vereséget szenvedett Pakson az Atomerőmű vendégeként a férfi kosárlabda NB I elhalasztott mérkőzésén, ezzel biztossá vált, hogy nem juthat be a középszakasz felsőházába, ellenben az atomvárosiak az alapszakasz utolsó fordulója előtt megőrizték erre az esélyüket.

Férfi kosár Ek: ledolgozta 33 pontos hátrányát, mégis búcsúzott az Alba Fehérvár

Habár az Alba Fehérvár ledolgozta az izraeli Hapoel Holon elleni első mérkőzésen összeszedett 33 pontos hátrányát a férfi kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének visszavágóján, a magyar csapat a hosszabbításra visszaesett, s végül búcsúzott a sorozattól.

Férfi kosár Ek: súlyos vereséget szenvedett az Alba Fehérvár

Súlyos, 33 pontos vereséget szenvedett az Alba Fehérvár az izraeli Hapoel Holon ellen a férfi kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Férfi kosár NB I: a Pécs legyőzte az éllovas Szolnokot

A Pécs hazai pályán 83–78-ra legyőzte a címvédő, a bajnokságban éllovas Szolnokot a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.