Videó: Elek Gábor könnyei; Pintér Attila tánca – így szoktunk ünnepelni tavasszal

Ahogy ahhoz már a csapatsportok szerelmesei hozzászokhattak, a tavasz általában az ünneplésről szól, hiszen ilyenkor érnek véget a nemzeti és a nemzetközi sorozatok, kiosztják az érmeket és a kupákat, folynak az öröm- és bánatkönnyek – na meg természetesen a pezsgő is. Mivel a sportélet még csak éledezik, ez idén tavasszal kimarad. Viszont az NSO Tv összegyűjtött az elmúlt évekből néhány ünneplést: Elek Gábor könnyeit, Pintér Attila táncát, az Újpest 2014-es kupagyőzelmét, a Bp. Honvéd 2017-es fiesztáját vagy éppen Ambros Martínt és a k betűs szót is felidézzük. Emlékezzenek velünk!

Női kézi: ketten nem fogadták el a fizetéscsökkentést Fehérváron

Egyéni edzésterv alapján, otthonukban készülnek az Alba Fehérvár női kézilabdacsapatának játékosai, akik közül ketten nem fogadták el fizetésük csökkentését.

Férfi kosár: Többet nem játszom külföldön – Vojvoda Dávid

Vojvoda Dávid, hazánk egyik legjobb kosárlabdázója három évre az Alba Fehérvárhoz szerződött, és százszázalékos biztossággal kijelenti, hogy többet már nem pattogtat külföldi csapatban.

Férfi kosár NB I: Vojvoda Dávid Fehérváron folytatja – hivatalos

A férfi kosárlabda NB I-ben szereplő Alba Fehérvár a YouTube-oldalán jelentette be az Olaszországból hazatérő Vojvoda Dávid szerződtetését.

Női kézi: a dzsúdónak köszönheti a testalkatát a Fehérvár francia kapitánya

Dzsúdósként bronzérmet szerzett az ifjúsági olimpián az Alba Fehérvár francia csapatkapitánya, aki Londonban már kézilabdázóként vett részt az ötkarikás játékokon. Claudine Mendy családjában többen a frontvonalban harcolnak a koronavírussal, miközben a 30 éves átlövő Magyarországon, kislányával próbálja átvészelni a járvány okozta nehéz helyzetet.

Kosár: nem utazott haza, maradt Fehérváron a honosított amerikai

Nem utazott haza az Egyesült Államokba, maradt hazánkban Govens Darrin, az Alba Fehérvár kosárlabdázója.

Férfi kosár NB I: a Körmend simán nyert Fehérváron

A játék minden elemében felülmúlta vendéglátóját a Székesfehérváron zárt kapuk mögött is magabiztosan nyerő Körmend a férfi kosárlabda NB I 21. fordulójának rangadóján.

Férfi kosár NB I: kikapott az éllovas Falco Szombathely

Az éllovas Falco ötpontos vereséget szenvedett Sopronban a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Férfi kosár: az NBA-ben folytatja az Alba korábbi játékosa

Az NBA-ben szereplő Cleveland Cavaliers szerződtette Sir’Dominic Pointert.

Női kézi NB I: az MTK legyőzte az Újvárost, drámai fehérvári végjáték

Az MTK Szekszárdon 32–27-re legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I-ben, míg a Szombathely drámai körülmények között vitte el a két pontot Fehérvárról.

Női kézi: horvát válogatott irányítót igazolt a Fehérvár

Slavica Schuster személyében horvát válogatott irányítót igazolt az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapata.

Női kézi NB I: a Vác nyerni tudott Debrecenben, az MTK legyőzte az Érdet

A meccs nagy részében vezető Vác nyerte a női kézilabda NB I szombati rangadóját a DVSC otthonában. A vendégek hamar megléptek, és bár az 58. percben egyenlített a Loki, nem sikerült egy pontot sem szereznie a hazai csapatnak. Az MTK hazai pályán győzte le az Érdet, a Győri ETO magabiztosan hozta a Fehérvár elleni meccsét.

Férfi kosár NB I: 111 pontig meg sem állt a menetelő ZTE

A listavezető Falco az Alba Fehérvár magabiztos hazai legyőzésével (89–63) feledtette múlt heti oroszlányi kisiklását a férfi kosárlabda NB I 19. fordulójának szombati játéknapján. Az utolsó negyedben remek játékot nyújtó OSE Lions ezúttal a Sopront gyűrte le (91–75), míg a zsinórban a negyedik sikerére hajtó ZTE már az első félidőben megelőlegezte sokpontos győzelmét – végül 111 pontig meg sem állt a kisebb hullámvölgyben lévő Atomerőmű ellen.

Női kézi NB I: a Dunaújváros idegenben győzte le az Érdet

Az EHF-kupában is érdekelt Érd hazai pályán némi meglepetésre kikapott a Dunaújvárostól a női kézilabda NB I-ben. A másik mai meccsen is vendégsiker született: a DVSC Fehérvárról hozta el a két pontot.

Női kézilabda MK: bravúros fehérvári és váci továbbjutás

Az MTK, a Kisvárda és a Vác győzelemmel, az Alba Fehérvár idegenben elért döntetlennel jutott be a legjobb nyolc közé a női kézilabda Magyar Kupában.

Férfi kosár NB I: Szegeden győzött a Fehérvár; a DEAC meglepte a Szolnokot

A Fehérvár nyolc ponttal kerekedett vendéglátója, a Szeged fölé a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján. A PVSK VEOLIA 89–59-re kiütötte a Jászberényt, míg a DEAC hazai pályán 81–68-ra győzte le a Szolnoki Olajt.

Női kézi NB I: a Fehérvár a Mosonmagyaróvártól is kikapott

A Dunaújváros 32–27-re legyőzte a Békéscsabát Szekszárdon, míg a Mosonmagyaróvár 30–25-re nyert otthon az Alba Fehérvár ellen a női kézilabda NB I-ben pénteken.

Férfi kosár NB I: győzelemmel köszöntötte új edzőjét az Alba

Az Alba Fehérvár győzelemmel köszöntötte a napokban kinevezett új vezetőedzőjét, Arik Siveket: a kiélezett csata utolsó percében a házigazda székesfehérváriak hárompontos hátrányban voltak, ám fordítani tudtak, és 88–86-ra legyőzték a PVSK-t a férfi kosárlabda NB I 16. fordulójában. A másik pénteki mérkőzést két rossz passzban lévő, zsinórban négy meccset veszítő csapat vívta, és hiába fordult tetemes előnnyel az utolsó negyedre a Kecskemét, a vendég Szeged nagy hajrával fordított, és 81–78-ra nyert.

Férfi kosár: izraeli edzőt neveztek ki az Alba Fehérvár élére

Az Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata kedden szerződést bontott Jesus Ramírez vezetőedzővel, valamint megállapodott az izraeli Arik Sivekkel.