Játékossors: Ciprusra igazolt a Barcelona korábbi szélsője

Elhagyta a svájci Grasshopperst és Cipruson folytatja pályafutását Jeffrén Suárez, az FC Barcelona labdarúgócsapatának korábbi szélsője. A 31 esztendős támadó a szigetországi bajnokság negyedik helyén álló AEK Larnacához szerződött.

El: a falon átugorva ünnepelt, nem lett szép vége – videó

A labdarúgó Európa-ligában csoportkörének első fordulójában a Zürich 1–0-ra legyőzte idegenben a ciprusi AEK Larnacát. A vendégek a mindent eldöntő gólt a 61. percben szerezték tizenegyesből, ám mivel még nem járt a pályán, a büntetőt értékesítő Benjamin Kololli nem tudta, mire vállalkozik, mikor ki akart rohanni szurkolóihoz.

El: Szabics szeme láttára dobták meg az asszisztenst, ömlött a fejéből a vér – videó

Sajnálatos eseménysor játszódott le a Sturm Graz–AEK Larnaca (0–2) Európa-liga-selejtezős párharc első, csütörtöki mérkőzésén: a hazaiak egyik szurkolója a 78. percben – amikor kedvencei már kétgólos hátrányban voltak – egy söröspohárral megdobta az oldalvonalnál tevékenykedő Fredrik Klyver asszisztenst, akinek a fejéből azonnal elkezdett ömleni a vér. A svéd bíró nem tudta folytatni a munkát, helyét az utolsó tíz percre a negyedik játékvezető vette át. Klyver fejét több öltéssel kellett összevarrni.

Eurofutball: hiába a Schembri-gól, az AEK-é a kupa

Az AEK Larnaca labdarúgócsapata 2–1-re nyert az Apollon Limassol ellen a Ciprusi Kupa döntőjében, ezzel 2004 után másodszor hódította el a trófeát.

Ciprus: rangadót nyert, megvédte címét az APOEL

Megvédte bajnoki címét az APOEL a ciprusi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, miután a felsőházi rájátszás nyolcadik fordulójában, hazai környezetben kétgólos (2–0) győzelmet aratott a tabellán őt közvetlen követő rivális, az AEK Larnaca ellen.

Játékossors: ismét Cipruson a Videoton korábbi csatára

André Alves két évre aláírt a ciprusi élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Larnakához.