UEFA: két zárt kapus meccsre büntették az AEK Athént

Zárt kapuk mögött kénytelen megrendezni soron következő két európai kupamérkőzését az AEK Athén labdarúgócsapata.

Világfutball: 14 pont maradt a hátránya, edzőt váltott az AEK

Lemondott posztjáról Marinosz Uzunidisz, a görög bajnokságban címvédő AEK Athén labdarúgócsapatának vezetőedzője.

BL: a jegyárakkal trükközött az AEK Athén, megbüntették

Az AEK Athén labdarúgócsapata 32 880 eurót (10.6 millió forintot) köteles fizetni a német Bayern Münchennek, mert az egymás elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen rendezőként különbséget tett a hazai és a vendégdrukkerek jegyeinek ára között.

Futballünnep Amszterdamban, hat góllal és Bayern-elsőséggel

Az Ajax a 13. percben hátrányba került a Bayern München ellen a Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó játéknapján, aztán a második félidőben fordított, majd ugyanezt megtették a bajorok is. A vége 3–3 lett, ami azt jelenti, hogy a német bajnok a csoportelső. Az AEK Athén a hatodik csoportmérkőzését is elveszítette, ezúttal a Benfica otthonában kapott ki.

BL: balhé az AEK–Ajax előtt, kilencen megsérültek

Kilencen megsérültek abban a szurkolói összecsapásban, amely kedden este zajlott le az AEK Athén–Ajax Amsterdam labdarúgó Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

BL: az Ajax mellett a Real Madrid és a Roma is továbbjutott

Nemcsak az AEK Athén vendégeként 2–0-s győzelmet arató Ajax, hanem a Viktoria Plzen moszkvai győzelmével a Real Madrid és az AS Roma is bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligájában a legjobb 16 közé.

BL, E-csoport: Lewandowski hozta a kötelezőt a Bayernnek

Az AEK ötödik alkalommal sem tudott Németországban nyerni, az Ajax és a Benfica döntetlent játszott a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. Ezzel a kvartett élén álló Bayern München kényelmes helyzetből várhatja az utolsó két találkozóját a csoportban – egyetlen pont is elég a bajoroknak ahhoz, hogy biztosítsák helyüket a legjobb tizenhat között.

BL: a Bayern három perc alatt elintézte az AEK Athént

A szünet után feljavult a Bayern München, amely kétgólos győzelemmel távozott Athénból, míg az Ajax hajrábeli góllal verte a Benficát. A Bajnokok Ligája-csoportkör 3. fordulójának másik keddi kora esti mérkőzésén a Young Boys és a Valencia döntetlenre végzett egymással.

Görögország: az AEK Athént is pontlevonással büntetik

A PAOK és a Panathinaikosz után az AEK Athén csapatát is pontlevonással büntetik a görög labdarúgó-bajnokságban.

BL, E-csoport: a Bayern nem bírt az Ajaxszal Münchenben

A labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjának 2. fordulójában a Bayern München hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Ajaxszal.

BL, E-csoport: győzelemmel tért vissza négy év után az Ajax

Az Ajax hazai pályán 3–0-ra legyőzte az AEK Athént a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

BL: a Vidi ellen kiállított AEK-játékosok négymeccses eltiltást kaptak

Az Európai Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának határozata alapján az AEK Athén két játékosa, Hélder Lopes és Marko Livaja egyaránt négymeccses eltiltásban részesül.

Danko Lazovics: Elértünk valamit, amiben rajtunk kívül nem sokan hittek, de...

A Mol Vidi FC támadója, Danko Lazovics a bezáródó kapuról, a tavaly nyár óta történtekről, a lefújás utáni eseményekről és a magyar futball fejlődéséről is beszélt a Nemzeti Sportnak.

BL: Abban a szituációban nem volt más választásom – Fiola

Fiola Attila, a Mol Vidi FC védője úgy érezte, nem volt más lehetősége, mint szabálytalankodni a ziccerben lévő AEK-játékossal szemben.

BL: „Isten hozott a csoportkörben” – történelmi menetelésben az AEK

A Vidi elleni 1–1-es döntetlennel sorozatban tizennégy európai kupamérkőzésén maradt veretlen az AEK Athén, ezzel a görög labdarúgás történetének legnagyobb nemzetközi sorozatát mondhatja magáénak. A csapat története során először görög edzővel jutott be a BL csoportkörébe, és már most számolgathatja az eurómilliókat.

BL: ezért állították ki a meccs után az AEK-csatárt, hasba rúgta Lazovicsot! – videó

Kiderült, miért kapott piros lapot Marko Livaja, az AEK Athén horvát labdarúgója a Mol Vidi elleni Bajnokok Ligája-selejtező visszavágóján a lefújást követően. A 25 éves támadó a meccs után kakaskodás közben csúnyán hasba talpalta Danko Lazovicsot, a székesfehérváriak szerb játékosát. A görög csapat futballistája három meccsre szóló eltiltásra számíthat. Íme, a jelenet!

BL: Remélem, hogy Magyarországon is büszke mindenki – Marko Nikolics

A Mol Vidi FC 1–1-es döntetlent játszott a görög AEK-kel az athéni visszavágón a Bajnokok Ligája playoffkörében, így utóbbi jutott a főtáblára, a magyar csapat az Európa-liga csoportkörében folytathatja. A találkozó után a két vezetőedző, Marko Nikolics és Marinosz Uzunidisz értékelte a mérkőzést és a párharcot.

BL: Bizonyította a csapat, hogy joga van itt lenni – Juhász

A görög AEK az athéni Olimpiai Stadionban 1–1-es döntetlent játszott a Mol Vidi FC-vel a Bajnokok Ligája playoffkörében, és 3–2-es összesítéssel feljutott a BL főtáblájára, míg a hatalmasat harcoló Vidi az Európa-liga főtábláján folytatja kupaszereplését. A visszavágóról és a csapat európai meneteléséről Juhász Roland beszélt klubja hivatalos oldalának.

BL: az iksz kevés volt a Vidinek Athénban, folytatás az El-ben

A Mol Vidi FC 1–1-es döntetlenre végzett az AEK Athén otthonában a Bajnokok Ligája playoffkörének visszavágóján, s ezzel 3–2-es összesítéssel alulmaradt a görög bajnokkal szemben. Az utolsó tíz percben emberelőnyben játszó székesfehérvári csapat az Európa-liga csoportkörében folytatja nemzetközi szereplését.

Nagyon közel volt a BL-főtáblához a Vidi, de az El-csoportkörben folytatja

A görög AEK az athéni Olimpiai Stadionban 1–1-es döntetlent játszott a Mol Vidi FC-vel a Bajnokok Ligája playoffkörében, és 3–2-es összesítéssel feljutott a BL főtáblájára. A hatalmasat harcoló Vidi az Európa-liga csoportkörében folytatja kupaszereplését.