Eb 2020, J-csoport: Besic álompasszt adott, de hibátlanok maradtak az olaszok

Az olasz labdarúgó-válogatott hazai környezetben 2–1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinával az Európa-bajnoki selejtezősorozat J-csoportjában. Az örmények meglepetésgyőzelmet arattak Görögországban, a finnek papírformasikert Liechtensteinben.

FFT: a százéves azeri–örmény konfliktus, amely megmérgezi az El-döntőt

A világ mintha csak most, az Arsenal–Chelsea Európa-liga-döntő kapcsán fedezné fel Azerbajdzsán és Örményország feloldhatatlan konfliktusát, amely miatt Henrih Mhitarjan, az „ágyúsok” örmény labdarúgója nem léphet pályára az azeri fővárosban, Bakiban rendezendő nagy mérkőzésen. A FourFourTwo magazin 2012-es cikkében mutatja be a konfliktus háttérét és a futballra gyakorolt negatív hatását.

El: eldőlt, az Arsenal középpályása nem tart a csapattal a döntőre

Elővigyázatosságból nem utazik el az Európa-liga azerbajdzsáni döntőjére Henrih Mhitarjan, a fináléba bejutó Arsenal örmény labdarúgója – jelentette be az angol klub.

El: az Arsenal politikai ok miatt nélkülözheti ászát a döntőben

Az örmény Henrih Mhitarjan játéka kérdéses az Európa-liga-döntő előtt, amelyet Bakiban rendeznek meg, mivel Azerbajdzsán és Örményország között továbbra sincs megfelelő diplomáciai kapcsolat.

Eb 2020, J-csoport: az örmények ellen javítottak a finnek

Finnország 2–0-ra legyőzte idegenben Örményországot a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének 2. fordulójában.

Eb 2020, J-csoport: csak a szokásos eredmény az olasz–finnen

Az olasz labdarúgó-válogatott jól kezdte a 2020-as Európa-bajnokság előtti selejtezősorozatot, a J-csoport 1. fordulójában otthon 2–0-ra legyőzte Finnországot.

NL: Bardi-szabadrúgásgól itt, gyors mesternégyes ott

Macedónia 2–0-ra győzött Liechtenstein vendégeként péntek este a labdarúgó Nemzetek Ligája negyedik vonalában – az első gólt a korábbi újpesti légiós, Enisz Bardi lőtte szabadrúgásból –, így továbbra is vezeti a csoportját, ám Örményország gólzáporos gibraltári sikere (6–2) miatt a feljutás matematikailag még nem dőlt el. Az örmény csapatban Jura Movsziszjan mesternégyest ért el – második, harmadik és negyedik gólját hét perc leforgása alatt szerezte.

NL: óriási potyákkal bukta el veretlenségét Macedónia – videó

A Nemzetek Ligája D-ligájának 1. csoportjában Kazahsztán 4–0-ra legyőzte Andorrát a 4. forduló első meccsén, míg a 4. csoportban Örményország ritka nagy potya gólokkal verte meg szintén 4–0-ra a csoportot vezető Macedóniát, amely így első vereségét szenvedte el. Az esti meccseken Grúzai könnyedén nyert, és kiharcolta a feljutást, míg Gibraltár hazai pályán fordított Liechtenstein ellen, második győzelmét aratva.

NL: a himnuszt elrontották, a gibraltári örömünnepet nem

Kínos pillanatokkal kezdődött az Örményország–Gibraltár (0–1) mérkőzés a Nemzetek Ligája szombati játéknapján.

NL: fél lábbal a playoffban Grúzia és Macedónia

A labdarúgó Nemzetek Ligája D-divíziójának két csoportja is eldőlni látszik: az 1. csoportban Grúzia, a 4. csoportban Macedónia meglépett üldözőitől – mindkét válogatott magabiztosan győzött szombaton.

NL: szoros örmény siker, bombagóllal – videó

A Nemzetek Ligája D-osztályának mai második mérkőzését is lejátszották, a 4. csoportba sorolt Örményország hazai pályán nagy nehezen győzte le Liechtensteint. A mérkőzés első gólját a brazil születésű, 62-szeres örmény válogatott középpályás, Marcos Pizzelli szerezte, 20 méterről védhetetlenül csavart a jobb felső sarokba. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a vendégek Polverino kiállítása miatt az utolsó negyedórát emberhátrányban töltötték, míg még egyenlő létszámnál a hazaiak sztárja, Henrik Mhitarjan büntetőt hibázott. Íme, a találkozó első gólja videón.

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK

Íme, ez történt eddig a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalában (D-liga)! A 2018. őszi csoportkörből Fehéroroszország, Grúzia, Koszovó és Macedónia csoportelsőként feljutott a C-ligába, illetve kivívta a jogot a részvételre a 2020. tavaszi Eb-playoffban – vagyis e négy válogatott közül egy biztosan ott lesz az Európa-bajnokságon.

Vb 2018: Lengyelország 12 év után ismét a világbajnokságon!

A lengyel labdarúgó-válogatott hazai pályán 4–2-re legyőzte Montenegrót a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának utolsó fordulójában, ezzel kijutott a jövő évi oroszországi vb-re. A csoport második helyén a dánok végeztek, akik a novemberi pótselejtezőn harcolhatják ki a részvétel jogát.

Vb 2018: a dánok nagy lépést tettek a pótselejtező felé

A tisztes helytállásra sem hagyott esélyt a hazaiaknak a lengyel labdarúgó-válogatott, amely a triplázó Robert Lewandowski vezetésével 6–1-re győzött Örményországban, és továbbra is vezeti a csoportját. A Bayern csatára immár 50 gólnál tart a nemzeti csapatban, ezzel ő hazája legeredményesebbje. A lengyeleket csoportelsőségét már csak a Montenegróban nyerő dánok veszélyeztethetik.

Vb 2018: Azerbajdzsán kiütötte San Marinót; nyertek a dánok

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének C-csoportjában Azerbajdzsán a papírformának megfelelően nagy verést mért San Marinóra. Az E-csoportban a dánoknak meg kellett küzdeniük a győzelemért az örmények ellen, de a vége itt is sima lett.

MU: különleges hölgy vendége volt a labdarúgónak

Az örmény válogatott múlt hétvégén 4–1-re kikapott Montenegró vendégeként világbajnoki selejtezőn. A találkozó után Henrih Mhitarjan Örményországban találkozott Viktorija Lopirjovával, aki a 2018-as labdarúgó-világbajnokság egyik nagykövete.

Vb 2018: Románia nem tudta megfékezni Lewandowskit

Robert Lewandowski mesterhármasával Lengyelország 3–1-re győzött Románia ellen a két labdarúgó-válogatott szombat esti varsói vb-selejtezőjén, és nagy lépést tett az E-csoport megnyerése, azaz a jövő évi világbajnoki részvétel felé. Három góllal járult hozzá csapata győzelméhez a montenegrói Sztevan Jovetics is.

Felkészülés: Sneijder rekorder lett, Cavani megsérült

A holland labdarúgó-válogatott nemzetközi felkészülési mérkőzésen 5–0-ra legyőzte Elefántcsontpartot. Csereként lépett pályára Wesley Sneijder, aki így beállította Edwin van der Saar válogatottsági rekordját 130 találkozóval.

U19: sima siker, a magyar válogatott bejutott az elitkörbe

Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott 4–0-ra nyert Örményországban a házigazda ellen a selejtezőkör 3. fordulójában, és ezzel kiharcolta a helyét az elitkörben.

Vb 2018: kétgólos hátrányból mesés győzelmet arattak

Örményország eddig pont nélkül álló labdarúgó-válogatottja kétgólos hátrányból 3–2-re legyőzte vendégét, a veretlenségét mostanáig őrző Montenegrót péntek este a 2018-as világbajnokság selejtezőjében. A győztes gól a 94. percben született.