?>
MotoGP: Márquez az idei vázat próbálta, amikor elesett

Számoljanak el egyig! Megvan? Nos, ma nagyjából ennyi idő választotta el egymástól a teljes MotoGP-mezőnyt. 19 pilóta egy másodpercen belül – ennyire volt szoros az első edzésnap Jerezben. És hogy ki zárt az élen? Kapaszkodjanak meg, Marc Márquez.

MotoGP: csavar, Pol Espargaró lehet Marc Márquez csapattársa

Ha valami őrült szezon már eddig is, az bizony a 2020-as MotoGP-évad, ami még el sem kezdődött. Most itt az újabb bombahír, ami ugyan még nem hivatalos, de egyre több forrás tudni véli, hogy Pol Espargaró az év végén elhagyja a gyári KTM-csapatot és a HRC-nél folytatja, Marc Márquez csapattársaként. És ha mindez tényleg igaz, annak nagyon súlyos következményei lehetnek még.

Virtuális MotoGP: Álex Márquez legyőzte 8-szoros világbajnok bátyját

Az eddigi legizgalmasabb versenyt hozta a virtuális MotoGP-futamok negyedik felvonása, a 9 körös misanói összecsapás, ami után a finom beszólogatások sem maradtak el.

MotoGP: Márquez győzött az első virtuális futamon – Álex Márquez

Egy héttel az F1-es virtuális Bahreini Nagydíj után a MotoGP-nél is elstartolt a #StayAtHomeGP (#MaradjOtthonGP) virtuális bajnokság első versenye. A helyszín ezúttal Mugello volt, az „otthoni sajtótájékoztatót” egy 5 perces időmérő, majd a 6 körös futam követte.

MotoGP: Álex Márquez világbajnok testvére csapattársa lesz

A gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában (MotoGP) szereplő Honda bejelentette, hogy a visszavonuló Jorge Lorenzo helyét a Moto2-es világbajnok Álex Márquez veszi át – aki így bátyja, Marc Márquez csapattársa lesz.

Videó: az év mentését mutatta be Marc Márquez öccse

A tájfun okozta heves esőzések miatt nem volt könnyű dolga a versenyzőknek a Japán Nagydíjon. A nap legnehezebb időjárási és pályakörülményeit a Moto2-esek élték át reggel. Ennek megfelelően rengeteg esés volt, és jó néhány mentést is bemutattak a pilóták. Álex Márquez – a MotoGP-világbajnok Marc Márquez öccse – például csodával határos módon úszott meg egy esést.

MotoGP: megvan az 50. siker – Márquez Brnóban is megállíthatatlan volt

Újabb futamgyőzelemre váltotta csehországi pole pozícióját Marc Márquez, aki brnói sikerével tovább növelte előnyét az összetettben a második helyen álló és ezúttal is másodikként célba érő Andrea Dovizioso előtt. A Moto2-ben a spanyol világklasszis öccse, Álex Márquez nyert, míg a Moto3-ban egy harmadik spanyol, Arón Canet örülhetett a győzelemnek.

MotoGP: Dovizioso nyert, Lorenzo az utolsó előtti körben bukott

Bár a MotoGP-ben Jorge Lorenzo kapta el a legjobban a rajtot, néhány kör után Andrea Dovizioso állt az élre, és megnyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíját. Moto2-ben egy botrányos mozdulat, Moto3-ban pedig egy súlyos tömegbaleset okozott izgalmakat.

MotoGP: Doviziosóé a Katalán Nagydíj is, egyre szorosabb az állás

Andrea Dovizioso, a Ducati versenyzője nyerte meg a gyorsaságimotoros-vb 2017-es Katalán Nagydíjának futamát a királykategóriában – az olasznak ez volt zsinórban a második sikere. Mögötte a remekül motorozó Marc Márquez ért célba, míg a harmadik az élről rajtoló Dani Pedrosa lett.

Moto3: bátyja után Álex Márquez is világbajnok lett!

Az ausztrál Jack Miller nyerte meg az idény utolsó gyorsasági motoros futamát Valenciában, ám a végső sikerhez ez nem volt elég, miután riválisa, Álex Márquez harmadik helyen ért célba, így kétpontos előnnyel megnyerte a Moto3-as géposztályt. A királykategóriában bátyja, Marc rekordot jelentő 13. futamgyőzelmével zárta a szezont.

MotoGP: Márquez hat pole után Barcelonában elesett, csak 3.

Az idény első hat versenyén pole pozíciós Marc Márquez a barcelonai Katalán Nagydíj időmérő edzésének hajrájában elesett, így csak a 3. rajtkockát szerezte meg a vasárnapi versenyre csapattársa, Dani Pedrosa és a yamahás Jorge Lorenzo mögött.