Női kézi: másolt forgatókönyv - ismét kiütöttük Ausztriát

2014.11.29. 17:01
Planéta Szimonetta négy góllal járult hozzá a mieink sikeréhez (Fotó: MTI)
A jövő hétvégén kezdődő hazai rendezésű Európa­-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 38–24-­re legyőzte Ausztriát Győrben felkészülési mérkőzésen.

Az októberi Provident­-kupán játszott mérkőzéshez hasonlóan Ausztria az első percekben tartotta magát a magyar csapattal – a válogatott a Herr Orsolya – Bódi Bernadett, Tomori Zsuzsanna, Szamoránsky Piroska, Klivinyi Kinga, Szucsánszki Zita, Kovacsics Anikó összeállításban kezdte a győri találkozót –, amely a folytatásban fokozatosan elhúzott ellenfelétől.

A 14. percre már négy volt közte (11–7), a vendégek szövetségi kapitánya, Herbert Müller ekkor az eredményesebb támadójáték érdekében lehozta kapusát. Az osztrákok azonban rendre elrontották az akciókat, a magyar játékosok pedig köszönték ezeket, és sorra dobták a gólokat az üres kapuba. Egy védése után Herr Orsolya egész pályás találattal örvendeztette meg az 1800 fős közönséget, csakúgy, mint a szigetszentmiklósi meccsen betaláló Bíró Blanka.

A 20. percben már 16–9-­re is vezetett a magyar válogatott, így a biztos előny tudatában Németh András egy-­két poszt kivételével teljes sort cserélt. Három perccel az első félidő vége előtt megszületett a 20. magyar találat is, a szünetre pedig kilencgólos (22–13) hazai előnnyel vonulhattak a csapatok.

A második játékrészben Németh András szövetségi kapitány mindenkinek játéklehetőséget adott. Az 51. percben már számolhatott a közönség: Erdősi Ildikó góljával megvolt a közte tíz. A folytatásban Triscsuk Krisztina támadásban remekelt, Bíró Blanka több nagy védéssel vette el végleg az osztrákok kedvét a meccstől.

A magyar csapat összességében fölényes, 38–24­-es győzelmet aratott Ausztria felett. Folytatás csütörtökön, amikor a szintén Eb­-résztvevő Franciaország lesz az ellenfél a kontinenstorna előtti utolsó felkészülési mérkőzésen.

Kézisiker újdonságokkal és sárga mezzel

NŐI KÉZILABDA, FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Ausztria 38–24 (22–13)

Győr, 1800
néző. Vezette: Schultze, Tonnies (németek)
MAGYARORSZÁG:
Herr O. 1, BÓDI 5, Tomori 2, Szucsánszki 2, Szamoránsky P. 1, Klivinyi 2, Kovacsics 2 (2). Csere: Kiss É., Bíró B. (kapusok), TRISCSUK 9 (4), Erdősi 3, Temes 1, Bulath 2, Kovacsicz 1, Tóth G. 3, Mayer, PLANÉTA 4, Mészáros R. Szövetségi kapitány: Németh András
AUSZTRIA: Blazek – Grausenburger 2, ENGEL 7 (2), MAGELINSKAS 6, Grigaite 2, Berisha, Mauler 3. Csere: Herrmann (kapus), Kaiser 1, Budecevic, Goricanec 2, Dedic, Stockhammer, Plach 1. Szövetségi kapitány: Herbert Müller
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 9. p.: 6–6. 13. p.: 10–6. 16. p.: 12–8. 21. p.: 17–9. 24. p.: 17–12. 27. p.: 19–13. 38. p.: 25–14. 43. p.: 28–16. 49. p.: 29–21. 54. p.: 34–21
Hétméteresek: 9/6, ill. 2/2
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Németh András: – Sok mindent gyakoroltunk, és arról is megbizonyosodhattam, hogy jó úton járunk. Mindenkitől láttam szép megmozdulásokat, és persze vannak fontos tapasztalatok arról is, min kell még változtatni. Mindenképp hasznos volt a találkozó.
Herbert Müller: – Nekünk mások a céljaink, mint a magyaroknak, és más minőséget is képviselnek, mint mi, de elégedett vagyok a játékosaimmal. Szerintem a magyar kapitány is elégedett lehet, jó formában van a csapata, és sokra viheti az Eb-n.