NFL: a Panthers legyőzte a Patriotsot, kikapott a Dallas

2017.10.01. 22:47
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-liga negyedik fordulójában a címvédő New England Patriots hazai pályán 33–30-ra kikapott a Carolina Pantherstől. A Houston Texans 57–14-re kiütötte a Tennessee Titanst, míg a Buffalo Bills 23–17-re nyert az Atlanta Falcons vendégeként.

A Houston Texans klubrekordot jelentő 57 pontot szerzett a Tennessee Titans ellen, amelynek irányítója, Marcus Mariota megsérült a találkozón, s a második félidőben nem játszott. A Texans újonc irányítója, Deshaun Watson négy passzolt és egy futott touchdownnal zárt.

Cam Newton pályafutása során másodszor is legyőzte a New Englandet. A Carolina irányítója három passzolt és egy futott hatpontossal járult hozzá csapata 33–30-as sikeréhez. Ő az első NFL-irányító, aki karrierje során legalább ötven futott touchdownt szerzett.

A Minnesota Vikings 14–7-re kikapott a csoportrivális Detroit Lionstól, ráadásul az újonc futó, Dalvin Cook térdsérülést szenvedett.

A Buffalo Bills 23–17-re nyert az eddig hibátlan Atlana Falcons pályáján. Az előző idényben a Super Bowlig jutó Falconsnál Julio Jones csípősérülés miatt nem játszott a második félidőben.

A Dallas Cowboys a félidőben 24–16-ra vezetett a Los Angeles Rams ellen, végül 35–30-ra kikapott. A Sean Lee nélküli dallasi védelem a második félidőben sorozatban öt támadásban engedett pontokat a vendégeknek.

A Seattle Seahawks története leginkább lehengerlő második félidejére (36–3) alapozva fordított, és fölényesen, 46–18-ra legyőzte az Indianapolis Colts legénységét.

A hajnali programban a Denver Broncos elkönyvelte harmadik sikerét, a Los Angeles Chargers, a New York Giants és a San Francisco 49ers viszont még mindig vár az elsőre – utóbbi közel volt hozzá, hosszabbításban kapott ki az Arizona vendégeként.