Favre-val és nélküle sem ment a Vikingsnak

2010.12.21. 07:47
Julius Peppers (balra) és Brett Favre közül az előbbi örülhetett (Fotó: Reuters)
Egy mérkőzés kihagyása után Brett Favre újra vállalni tudta a játékot, ám a Minnesota Vikings így is 40–14-re kikapott hazai pályán a Chicago Bearstől a tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 15. fordulójának hétfő esti mérkőzésén. Favre számára egyébként már a második negyedben véget ért a találkozó, mivel egy ütközés után beverte a fejét a keményre fagyott talajba.

Szinte az utolsó pillanatokig kérdéses volt, hogy sor kerülhet-e a mérkőzésre, ám az önkéntesek munkájának és a minnesotai egyetem pályáját fedő fűtött ponyvának köszönhetően végül meg lehetett rendezni.

Az egyik Vikings-szurkoló mindössze egy új stadiont kér karácsonyra

A Vikings albérletében – a beomlott tetejű Metrodome javításával nem készültek el időben – azonban így is mostoha körülmények fogadták a játékosokat, köztük Brett Favre-ot, akinek 24 óra alatt annyit javult az állapota, hogy mégis vállalni tudta a játékot, így szerelést húzhatott pályafutása 38., egyben utolsó (bár ezt nála sosem lehet tudni) hétfő esti rangadóján.

Ha valakinek, akkor neki nem jelentett újdonságot a havas, jeges játéktér, a Green Bayben lehúzott 16 szezon alatt volt alkalma hozzászokni a nyitott stadion ezen „szépségeihez". Nem is kezdett rosszul, már a 4. percben 23 yardos TD-passzt adott Percy Harvinnek, a Chicago azonban még az első negyedben fordítani tudott (7–10).

A folytatásban tovább nőtt a két csapat között a különbség, a Vikings ráadásul újra elvesztette Favre-ot. Corey Wootton vitte földre a 41 éves veteránt, akinek sisakja nagy erővel csapódott a földhöz. Chris Kluwe, a Minnesota puntere még a találkozó előtt játékra alkalmatlannak nevezte a pályát a Twitteren, hozzátéve, hogy ha valaki fejjel zuhan a keményre fagyott talajra, akkor garantálható az agyrázkódás.

Favre kiválásával így mégiscsak megkapta az esélyt a bizonyításra Joe Webb, a hazaiak 24 éves irányítója azonban nem igazán tudott élni a lehetőséggel.

Devin Hester útban a ligarekord megdöntése felé

A Chicago a harmadik negyedben tovább növelte az előnyét, többek között Devin Hester jóvoltából, aki egy 64 yardos futással megszerezte karrierje 14. visszahordott touchdownját, s ezzel egyedüli csúcstartóvá lépett elő – eddig Brian Mitchell-lel közösen tartotta a ligarekordot.

A Bears – amelyben Jay Cutler három TD-passzt jegyzett – végül sima, 40–14-es győzelmet aratott, és ezzel megnyerte a Nemzeti főcsoport északi csoportját, 2006 óta először.