Élen az SEC veretlen nagyágyúi

2011.10.21. 14:12
Joggal örülhetnek Spencer Ware-ék (11), továbbra is hibátlanok, és vezeti a BCS-rangsort (Fotó: lsusport.net)
A tengerentúli egyetemi amerikaifutball-liga (NCAA) 7. játékhete után kijött az első BCS-rangsor, amelynek a két éllovasát a Délkeleti Konferencia (SEC) adja. Az LSU és az Alabama továbbra is veretlen: az esetleges körbeverések elmaradása esetén kettejük november 5-i párharca adja majd a nemzeti nagydöntő egyik csapatát, és ezen a héten mindketten könnyed győzelemmel léptek túl aktuális ellenfelükön.

SEC-konferencia:

A hét meccse: Mississippi State–South Carolina 12–14

A BOWL.HU AJÁNLJA
Túl bonyolult az NCAA felépítése? Nem tud kiigazodni a rengeteg konferencián és csapaton? Ide kattintva mindent megtudhat!

A vendég Gamecocks Garcia utáni korszakának irányítója, Connor Shaw finoman szólva nem volt lehengerlő, de a végjátékban kiosztott 4 yardos touchdownpassza Alshon Jefferynek a győzelmet jelentette. Marcus Lattimore, a South Carolina futója második negyedbeli hatpontosa után (szezonális) térdsérüléssel távozott a pályáról és a szezonból és Shaw is két interceptiont dobott, de a hazai Bulldogs nem tudta átvenni a kezdeményezést. A South Carolina futás elleni védelme jól működött, az inkább passzoló Tyler Russelt is állandó nyomás alá helyezték, aki végül 11/29-el, 1 TD-vel és 2 labdaeladással zárt. D.J. Swearinger interceptionjének a hét legszebb jelenetei közt a helye,

Pac-12-konferencia:

A hét meccse: Oregon–Arizona State 41–27

Minden idők legnagyobb eugene-i nézőserege, 60 ezer és 55 ember előtt futott ki az Autzen Stadion gyepére a két csapat. A Kacsák a múlt hétenkönyökficamot szenvedett LaMichael James nélkül léptek pályára, ráadásul ezen az estén a QB Darron Thomas (13-17, 187 yard, 2 TD, 1 INT) is sérüléssel hagyta el a küzdőteret. Ekkor derült ki igazán a Ducks posztmélysége: Kenjon Barner 171 yardot (ebből 148-at a második félidőben) és TD-t futott LMJ helyén, míg De’Anthony Thomas, a Fekete Mamba 73 yarddal és két hatpontossal zárt. Az irányítócsere is jól sült el, Bryan Bennett biztonsággal levezényelte a meccset, öt passzkísérletéből 22 yardot ért el, de 65 yardos futása jelezte, hogy van benne potenciál.

A múlt heti Cal-meccsen hasonlóan a vendég Sun Devilsis a félidőig tartotta magát: Brock Osweiler két D passzt is kiosztott Gerell Robinson és Mike Willie irányába, Shelly Lions LB pedig pikkelte Thomast a második negyede közepén, ezt a labdaszerzést a Napördögök FG-ra váltották.

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő                    partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A Sun Devils D-frontot is erősebben fogta a Ducks-fal a második játékrészben, Vontaze Burfict hét szerelésig jutott a meccsen. S bár az Arizona State a harmadik negyedet is futott TD-vel kezdte (ekkor vezettek utoljára), az igazi meccsfordító momentum a nagyszünet előtt Cliff Harris Oregon DB end zone INT-je volt, amit 50 yardig cipelt vissza. Oregonban ha a háromfejű futósárkány egyik fejét levágják, a másik kettő duplán okád tüzet. Chip Kelly HC-nak pedig még a saját szurkolói is sikerült elhallgattatnia.

Big 12-konferencia:

A hét meccse: Texas Tech–Kansas State 34–41

Bill Snyder, e heti címlapképünk mellékszereplője, a K-State főedzője igazi varázsló, minden idők egyik legnagyobbja, ezt bátran kijelenthetjük. Két év alatt kinevelt egy mobilitásban (szinte) verhetetlen irányítót Collin Klein személyében, aki a Red Raiders ellen 110 yardot és 3 TD-t futott (!), ez egy RB-nak is becsületére válna. Miután a hazaiak az újabb lubbocki passzkirály, Seth Doedge (25-34, 296 yard, TD az első félidőben) vezérletével 28-20-as előnyt szereztek, a Vadmacskákfogták magukat és kikászálódtak a félig megásott sírból. Klein produkciója mellett a speciális csapatrész brillírozott, Tyler Lockett 100 yardos kickoff returnt mutatott be, Nigel Malone pedig negyedik szezonális INT-jét mutatta be kulcspillanatban. A Wildcats 2 FG-t blokkolt, az egyiket maga Malone vitte vissza a Red Raiders 30 yardosáig. A K-State 6–0-s veretlensége a szezon talán legnagyobb meglepetése.

Az SEC-, a Pac-12 és a Big 12-konferencia eseményeiről bővebben ide kattintva olvashat!

Az ACC-, a Big East- és a Big Ten-konferencia eseményeiről ide kattintva olvashat!