Eagles: vereség a Bearstől, távolodik a PO

2011.11.08. 06:04
Matt Forte (Chicago, balra) akcióban, Brian Rolle (Philadelphia) elhárítás közben (Fotó: Reuters)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 9. fordulójának hétfő esti rangadóján a Chicago Bears idegenben 30–24-re legyőzte a Philadelphia Eaglest, amely így már az ötödik vereségét szenvedte el a szezonban.

A vendégek kezdték el a találkozót, nem is akárhogyan: az első hét mérkőzésen összesen 1091 yardot termelő Matt Forté három futásból 45 yarddal indított, majd két sikeres harmadik próbálkozás után (előbb Jay Cutler 14 yardos passzát Earl Bennett szerezte meg, majd Marion Barber rongyolt előre öt egységet) a Philadelphia 3 yardosáról jöhettek a Macik, és végül Matt Spaeth 5 yardos elkapásával megszerezték a vezetést (0–7).

Robbie Gould rossz rúgása (a célzóna előtt pattant ki a pályáról) után a saját 40-eséről startolhatott a Philadelphia, azonban mindössze 20 yardot tudott megtenni, így puntra kényszerült, csak úgy, mint az ellentámadásból a Chicago, igaz, Asante Samuel kisebb sérülést szenvedett.

Amikor már elkezdett éledezni a hazaiak támadóalakulata, Michael Vick az ellenfél 19 yardosáról eladta a labdát, a DeSean Jacksonnak szánt tojásba Lance Briggs kapott bele, majd Major Wright vitte vissza 36 yardos keresztül. Egy 3. és 16-ot is teljesítve (Bennett 26 yardos elkapásával) legalább mezőnygól-pozícióig jutottak a vendégek, Gould 51 yardról pedig nem hibázott (0–10).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő              partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A túl oldalon Jeremy Maclin 31 yardos játéka után sem tudtak a Sasok touchdownt szerezni, de legalább Alex Henery 47 yardról a kapufák közé lőtt (3–10). Ha már a támadóknak nem ment, megoldották a védők! Cutler passza után Forté kezéből Brian Rolle verte ki a labdát (a chicagói futó 347 labdaérintés után veszítette el a tojást), majd szerezte meg, majd futott vele 22 yardot egészen a célzónáig (10–10).

Az egyre javuló hazai védelem gyorsan megállította a Bearst, ám a punt után DeSean Jackson elejtette a labdát, így az Eagles 9-eséről támadhattak a vendégek, és bár kellett egy véleményes Jason Babin-büntetés is a chicagóiaknak, végül Marion Barber 2 yardos futásával ismét megszerezték a vezetést (10–17).

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A második játékrész elején egy nagyszerű, közel hétperces, 80 yardos támadássorozat végén Ronnie Brown 4 yardos futásával egyenlített a Philadelphia (17–17), majd Forté második fumble-je után az ellenfél 41 yardosáról jöhetett az Eagles. A nagyszerű formába lendülő támadók pedig Vick 8, majd LeSean McCoy 33 yardos futásával gyorsan le is tudták a szükséges területet (24–17).

A túl oldalon Cutlerék egy 74 yardos támadás (közte egy 28 yardos Bennett elkapással 3. és 8-ra) után Gould 38 yardos mezőnygóljával szépítettek (24–20).

A negyedik negyed elején a Medvék védelme gyorsan leparancsolta a hazai támadókat, a Cutlerék pedig minden nehéz helyzetet megoldva Bennett szezonbeli első TD-elkapásával visszavették a vezetést (24–27).

A chicagói 42-eshez érve 4. és 6-ra a punter Chas Henry passzolt oldalra a teljesen szabadon hagyott safety Colt Anderson irányába, de a vendégek szerencséjére túl rövid lett a kísérlet.

Az ellentámadást az Eagles végül saját négyyardosán állította meg, Gould 22 yardos mezőnygólja (24–30) pedig a Sasok támadhattak a győzelemért.

A végül 63 yardig jutó Maclinnek 4. és 10-re azonban kissé magas volt Vick passza, így csak 9 yardot tudott megtenni, ezzel pedig a Bears 39-esén elakadtak a Sasok. Miután megállították az újabb vendég támadást, még egy lehetőségük volt, a szükséges 62 yardos TD azonban elmaradt, így Vick kezdőként negyedszer is kikapott a Bears ellen.

A Philadelphia ezzel a vereségével 3–5-re rontotta a mérlegét, így távolodni látszik a rájátszás a Sasok számára.