Németország: a 96. percben menekültek meg a kieséstől – videó!

2020.07.11. 20:24
A tavaly még Bundesligában szereplő Nürnberg a hazai 2–0 után 1–3-at játszott (Fotó: AFP)
A tavaly még Bundesligában szereplő Nürnberg elképesztően drámai végjátékban őrizte meg másodvonalbeli tagságát.

Az együttesnek a másodosztályban sem ment fényesen, de a 16. hely legalább arra elegendőnek bizonyult, hogy osztályozót játszhasson a harmadosztály negyedik helyén záró Ingolstadttal.

Az első meccset a tavaly még Bundesliga-szereplő Nürnberg otthon 2–0-ra megnyerte, és a visszavágó gól nélküli első félideje is bizakodásra adhatott okot.

A fordulást követően azonban belelendült az Ingostadt: negyedóra alatt Stefan Kutschke, Tobias Schrock és Robin Krausse is betalált, így már a harmadik ligás csapat állt jobban (3–0)!

Már kezdtük elkönyvelni, hogy egy év alatt két osztályt is zuhan a Nürnberg, amikor a 96. percben jött a dráma! Egy hazai védő elesett a büntetőterületen belül, Fabian Schleusener pedig megszerezte a bennmaradást érő találatot (3–1)!

A BENNMARADÁSRÓL DÖNTŐ TALÁLAT

NÉMETORSZÁG
OSZTÁLYOZÓ A MÁSODOSZTÁLYÉRT, VISSZAVÁGÓ
Ingolstadt–Nürnberg 3–1 (Kutschke 53., Schrock 62., Krausse 66., ill. Schleusener 96.)
A párharcot megnyerte: a Nürnberg, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal