Bendtner lett a Bayern veszte, a Wolfsburgé a Szuperkupa

2015.08.01. 20:28
De Bruyne és Bendtner a hajrában hozta össze az egyenlítő találatot
A német futball első fontos eseménye az új szezonban a bajnok és a kupagyőztes találkozója volt a Szuperkupáért. Hiába vezetett a Bayern München az utolsó percig, a Wolfsburg egyenlített Nicklas Bendtner révén, majd tizenegyesekkel megszerezte a trófeát is.

NÉMET SZUPERKUPA
WOLFSBURG–BAYERN MÜNCHEN 1–1 – tizenegyesekkel: 5–4
Volkswagen Arena, Wolfsburg. Vezette: Fritz.
Gólszerző: Bendtner (89.), ill. Robben (49.)

WOLFSBURG:Casteels – Vieirinha, Naldo, T. Klose, R. Rodríguez – Guilavogui, Arnold – Caligiuri (Schürrle, 63.), De Bruyne, Perisic (Kruse 70.) – Dost (Bendtner 70.). Edző: Dieter Hecking.
Kispad:
Grün, Knoche, Schäfer, Träsch.
BAYERN MÜNCHEN:
Neuer – Benatia, J. Boateng, Alaba – Lahm, Xabi Alonso – Thiago (Vidal 74.) – Robben, Douglas Costa – T. Müller (Götze, 84.), Lewandowski (Rafinha 72.). Edző: Pep Guardiola.
Kispad: Ulreich, Bernat, Kimmich, Rode.

A Szuperkupával kezdődött el a német futball 2015–2016-os szezonja. A bajnok Bayern München és a kupagyőztes Wolfsburg összecsapását a zöld-fehér együttes otthonában rendezték meg.

Az első negyedóra egészen félelmetes volt. Hatalmas iramban esett egymásnak a két csapat, szikrázó belemenések, nagy lövések, veszélyes helyzetek jellemezték ezt az időszakot.

Már a 7. percben vezetést szerezhetett volna a Bayern München, csakhogy Boateng lökete a lécről pattant ki.

Az őrült tempóból aztán a félidő közepére visszavettek a csapatok, lassan csordogált a meccs, ám a Wolfsburg így is megszerezhette volna a vezetést a 41. percben, amikor Neuer rossz kifutása után De Bruyne nem tudott az üres kapuba emelni.

A második félidőre valamivel aktívabb Bayern jött ki, és alig négy perc alatt meg is szerezte a vezetést. Ehhez szükség volt a wolfsburgiak bizonytalan kapusára is, akinek az ügyetlenségét Robben használta ki közelről. 1–0

A gól után a bajor együttes valamelyest visszavett a tempóból, a Wolfsburg viszont nem nagyon tudott helyzetbe kerülni. Cserékkel igyekezett frissíteni a kupagyőztes edzője, de hiába érkeztek a támadók, a gól csak nem akart megszületni.

A Bayernnél csereként beállt a legnagyobb nevű új szerzemény, Arturo Vidal is.

Az utolsó tíz percre kitámadt a házigazda, de igazán nagy lehetősége nem akadt. Robben gólja után eléggé ellaposodott a meccs, a Wolfsburgban már nem volt annyi erő, hogy kiharcolja a tizenegyeseket, míg a Bayern jól védekezett, és csak a legszükségesebbet adta ki magából, ráadásul az utolsó percekben veszélyes támadásokat is vezetett.

Már mindenki a végét várta, amikor egy gyors hazai akció közben De Bruyne elé került a labda, aki jobbról élesen középre játszott, ahol érkezett Bendtner, és az ötös sarkáról kilőtte a rövid felső sarkot. 1–1

Guardiola arca a gól után külön tanulmányt érdemelt volna, de mit volt mit tenni, a kiírás szerint nem következett hosszabbítás, jöhetett rögtön a szétlövés.

Tizenegyest csupán Xabi Alonso rontott, de mivel a Wolfsburgban mindenki belőtte – az utolsót éppen az egyenlítő gólt szerzője, Bendtner –, a kupagyőztes 5–4-re nyert.

Ezzel először lett a Wolfsburgé a Szuperkupa, Guardiolának pedig még várnia kell a huszadik trófeájára.

jobb alsóra tartó lövését Casteels lábbal rúgta ki! 1–1
Következett Rodríguez a hazaiaktól, és a jobbra vetődő Neuert becsapva a bal alsóba lőtt. 1–1
A Bayern kezdte a tizenegyeseket. Vidal
végezte el az elsőt, és a jobb alsóba lőtt. 1–0

90. perc: Vége a mérkőzésnek, nincs hosszabbítás, rögvest jönnek a tizenegyesek!
89. perc: GÓÓÓÓÓL! EGYENLÍTETT A WOLFSBURG!
De Bruyne adott be remekül jobbról, érkezett Bendtner, és az ötös jobb sarkáról a rövid fölsőbe vágta az egyenlítő gólt. 1–1
88. perc: Schürrle
18 méteres, nagy lövését védte a jobb alsónál Neuer.
87. perc: Robben
csapott le a labdára a tizenhatoson belül, éles szögből lőni akart, de a védőkről lepattant a löket, ráadásul a védők gyorsan fel is szabadítottak.
84. perc:
Még volt egy cseréje a Bayernnak, Müller helyett Götze a pályán.
82. perc: Vidal
bemutatkozott, Arnold elleni szabálytalanságáért villant a sárga.
80. perc: Vieirinha
17 méteres lövését elvetődve védte Neuer.
78. perc: Vidal
lőtt 25 méterről, de egy védőről lepattant a labda, bedobás lett belőle.
75. perc:
Addig-addig rendetlenkedett a már lecserélt Perisic a kispadon, hogy kapott egy sárgát.
74. perc:
Cserélt a Bayern, bemutatkozhatott Arturo Vidal, aki Thiagót váltotta.
73. perc: Vieirinha k
erült helyzetbe, de cifrázta a tizenhatoson belül, el is vették tőle a labdát.
72. perc:
Cserélt a Bayern, Lewandowski helyett Rafinha a csapatban.
71. perc: Naldo
kapott sárga lapot Lewandowski visszahúzásáért.
70. perc:
Kettőt is cserélt a Wolfsburg. Dost helyett Bendtner, Perisic helyett Kruse a pályán.
69. perc:
Jobb oldali szöglet után lövési lehetőség adódott Schürrle előtt, de nem sikerült eltalálnia a kaput.
65. perc: Müller
és Lewandowski került helyzetbe a tizenhatoson belül, végül Casteels üggyel-bajjal mentett.
63. perc:
Cserélt a Wolfsburg, Caligiuri helyett Schürrle a pályán.
58. perc: De Bruyne
kiváló indítása megtalálta Dostot, aki 11 méterről irgalmatlan erővel lőtt, Neuer viszont mentett.
56. perc:
Jobb oldali beadás után Robben került nagy helyzetbe, de a derékmagasságban érkező labdával nem tudott mit kezdeni.
54. perc:
A szöglet után Klose fejese ívelődött veszélyesen a jobb felső irányába, Neuer azonban bravúrral mentett.
53. perc: De Bruyne
beadását Alaba csúsztatta ki Dost elől.
51. perc: Támadásban maradt a Bayern, ezúttal is Douglas Costa játszott középre, csakhogy most Naldo menteni tudott.
49. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A BAYERN.
Boateng indította Costát, aki közpre játszott, Casteels bizonytalankodott, lecsapott a labdára Robben, és 3 méterről a kapu jobb oldalába bombázta a labdát. 1–0
46. perc: Elkezdődött a második félidő, csere nem volt.
45. perc: Vége az első félidőnek, küzdenek a csapatok, de gól egyelőre nincs. 0–0
42. perc:
A kihagyott helyzet után De Bruyne azt reklamálta, hogy húzták a mezét, de nem úgy látszott...
41. perc: MI MARADT KI!
A saját térfelükön passzolgatnak a Wolfsburg játékosai, majd egy jó indítás után De Bruyne lódult meg a Bayern kapuja elé. Neuer egészen messzire kifutott a kapujából, de elvétette a labdát, De Bruyne viszont teljesen szabadon, 23 méterről az üres kapu mellé emelt.
36. perc:
A szabadrúgást hosszas konzultáció után Xabi Alonso végezte el, de a kéttagú sorfalba lőtt.
35. perc: Guilavogui
szerelte szabálytalanul Thomas Müllert, ezért sárga lapot kapott.

2010 óta számít hivatalos német Szuperkupának a sorozat. A legeredményesebb a Dortmund, utána jön a Bayern, a Wolfsburg még nem tudta megszerezni a trófeát.

32. perc: NAGY LEHETŐSÉG! Perisic adott középre, Benatia szerencsétlenül ért a labdába, amely be is jutott volna a Bayern kapujába, ha Neuer nem véd reflexszerű mozdulattal.
31. perc: Douglas Costa
lövését fogta nagyon biztosan Casteels.
29. perc: Guilavogui
tört előre a jobb oldalon, egészen a tizenhatosig jutott, de a lövése gyenge volt.
26. perc: Lewandowski
indult meg a wolfsburgi kapu felé nagy lendülettel, majd egy csel után Costát hozta játékba a tizenhatoson belül, a brazil viszont nem lőtt, hanem vissza akart passzolni, de erre már a védők is lecsaptak.
24. perc:
Bal oldali szöglet után Perisic fejelhetett 7 méterről, és alig valamivel ment el a labda a bal kapufa mellett.
22. perc: Perisic
21 méteres lövését ölelte magához Neuer.
21. perc: Douglas Costa
tényleg fel van pörögve, visszahúzta Arnoldot, kapott is egy sárgát.
18. perc: Costa
lépett rá Vieirinha sarkára, nagyon szeretne gólt rúgni a Bayern új szerzeménye.
14. perc: Dost
csúnyán odalépett Alabának, a bíró figyelmeztette a wolfsburgit.
13. perc:
Támadott a Wolfsburg, De Bruyne kapta a labdát, de nem lőtt, inkább Vieirinha elé játszott, aki a tizenhatos jobb sarkáról nagy lövést küldött kapura, de a labda arasznyival elzúgott a léc fölött.

Ezen a meccsen mutatkozik be a német futballban a gólvonaltechnológia. Akár már az iménti helyzetnél igénybe lehetett volna venni, de Boateng lövése után messze pattant a labda, így nem lett rá szükség.

7. perc: KAPUFA! Robben
harcolt ki szögletet, a kis szöglet jó volt, a beadás után Thiago csukafejese kipattant, Boateng lecsapott a labdára, majd az ötös bal sarkáról a lécet találta telibe!
4. perc: Perisic
nézett bele a labdába Klose felszabadítása után. Ápolni kellett egy kicsit a Wolfsburg játékosát.
2. perc: Máris helyzet a Wolfsburg kapuja előtt. Costa
tört be a tizenhatoson belülre, visszagurított, Naldo mentett, de röviden, Xabi Alonso viszont eltörte a labdát.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a meccset a Wolfsburg kezdte. A hazaiak fehér-zöldben, a Bayern tiszta pirosban játszik.

Szomorúság a Bayern családban, fekete karszalagban lép pályára a bajnok. Hosszú, súlyos betegség után elhunyt Franz Beckenbauer fia, Stephan. Alig 46 éves volt.