Német Kupa: három év után ismét elődöntős a Werder

2019.04.03. 22:38
Milot Rashica ismét eredményes volt (Fotó: AFP)
A Hamburg, az RB Leipzig és a Bayern München után a Werder Bremen jutott be negyedikként a labdarúgó Német Kupa elődöntőjébe. Florian Kohfeldt csapata 2–0-ra nyert a negyeddöntőben a Schalke otthonában.

A Bundesligában botladozó, csupán a 14. helyen álló gelsenkircheniek mindenképp kozmetikázni szerettek volna a rossz idényükön, erre a Német Kupa jó lehetőségnek tűnt – egészen a negyeddöntőig.

A Bremen elleni meccs első félidejében többet volt a labda a hazaiaknál, ám a vendégek játszottak veszélyesebben, aminek a második játékrészben meg is lett az eredménye.

A 65. percben a remek formában lévő Milot Rashica lőtt hatalmas gólt távolról, majd néhány perccel később Davy Klaassen biztosította be a Werder győzelmét. A 22 éves koszovói támadó utóbbi négy tétmérkőzésén az ötödik gólját szerezte meg.

A brémaiak három év után jutottak be ismét a Német Kupa elődöntőjébe, akkor a Bayern München jelentette a végállomást.

Az elődöntő párosítását vasárnap sorsolják ki, a döntőt május 25-én rendezik meg a berlini Olimpiai Stadionban.

NÉMET KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Schalke 04–Werder Bremen 0–2 (Rashica 65., Klaassen 72.)
Kiállítva: Sahin (90., Werder Bremen)

Korábban:
Bayern München–Heidenheim 5–4 (Goretzka 13., Th. Müller 53., Lewandowski 56., 84. – a másodikat 11-esből, Gnabry 65., ill. Glatzel 26., 73., 77. – a harmadikat 11-esből, Schnatterer 39.)
Augsburg–RB Leipzig 1–2 (Finnbogason 94., ill. Werner 74., Halstenberg 121. – 11-esből) – h. u.
Paderborn (II.)–Hamburger SV (II.) 0–2 (Lasogga 54., 68.)