Német Kupa: nagyot égett a HSV, majdnem követte a Stuttgart is

2017.08.13. 21:20
Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig és Megyeri Balázs együttese, a Greuther Fürth is 5–0-ra nyert idegenben a labdarúgó Német Kupa 1. fordulójában.

Megyeri viszont csak a cserepadról szemlélhette együttesét, a Pintér Ádámot keretébe nem nevező másodosztályú Fürth sem kapott gólt.

Nagyot égett viszont a Hamburg: a harmadosztályú Osnabrück úgy ejtette ki az élvonalbeli csapatot, hogy a 18. perctől kezdve emberhátrányban játszott… A 3–1 során a HSV csak büntetőből tudott betalálni, 3–0-nál…

Nem sokon múlt, hogy hasonló sorsra jusson a Stuttgart is, de a negyedik ligás Cottbus otthonában 0–2-ről egyenlíteni tudott a VfB, és tizenegyesekkel továbbment.

Eintracht Norderstedt (IV.)–Wolfsburg 0–1
1. FC Saarbrücken (IV.)–Union Berlin (II.) 1–2 – h. u.
FC Magdeburg (III.)–Augsburg 2–0
Energie Cottbus (IV.)–VfB Stuttgart 2–2 – tizenegyesekkel: 3–4
Wehen Wiesbaden (III.)–Erzgebirge Aue (II.) 2–0Gulácsi végigvédte a lipcseiek mérkőzését, amelyen még az is belefért az első osztályú csapatnak, hogy Timo Werner büntetőt rontson a hetedosztályú riválissal szemben.