Német Kupa: Darmstadtban jutott nyolcaddöntőbe a Hertha

2018.10.30. 20:34
Már a legjobb 16 csapat között van a Hertha a Német Kupában (Fotó: AFP)
A labdarúgó Német Kupában a Dárdai Pál vezette Hertha BSC 2–0-ra legyőzte a másodosztály 12. helyén álló Darmstadtot, így bejutott a nyolcaddöntőbe.

Az első félidőben méltó ellenfele volt a Darmstadt a Herthának, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, gólt azonban egyik csapatnak sem sikerült szereznie.

A 64. percben aztán jött az első gól, az éppen abban a minutumban beálló Vedad Ibisevic talált a kapuba. Ondrej Duda lőtt, a kapus azonban csak kiütni tudta a labdát, a kipattanót pedig könnyedén értékesítette a bosnyák támadó.

A 88. percben végleg eldőlt a mérkőzés, a szintén csereként beálló Maximilian Mittelstädt lőtt a tizenhatoson belülről védhetetlenül a hálóba.

A fővárosi gárda megérdemelten nyert, jobban játszott, több lehetősége is volt, mint ellenfelének.

Ez volt a magyar tréner 12. kupameccse edzőként, a mérleg pedig irigylésre méltó: 9 továbbjutás, 3 kiesés. Dárdai Palkó ezúttal nem volt ott a Hertha keretében.

A többi kora esti mérkőzésen a Wolfsburg idegenben győzte le a Hannovert, valamint továbbjutott a Fortuna Düsseldorf és a másodosztályú Paderborn is.

A nyolcaddöntőket február 5-én és 6-án rendezik, a párosításokat november 4-én, vasárnap sorsolják.

Amióta Dárdai Pál irányítja a berlinieket, a csapat egyszer elődöntőbe jutott, egyszer a nyolcaddöntőig menetelt, legutóbb pedig a második forduló (a 16 közé kerülésért) jelentette a végállomást.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI:

NÉMET KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Darmstadt 98 (II.)–Hertha BSC 0–2 (Ibisevic 64., Mittelstädt 88.)
Hannover 96–Wolfsburg 0–2 (Mehmedi 20., Weghorst 93.)
Ulm (IV.)–Fortuna Düsseldorf 1–5 (Morina 1., ill. Ducksch 15., 70., Hennings 33., Lukebakio 37., 43.)
Chemie Leipzig (V.)–Paderborn (II.) 0–3 (B. Guéye 18., 60., Hünemeier 28.)
Kiállítva: Wendt (55., Leipzig)

A többi mérkőzésen:
Augsburg
–Mainz 05 3–2 (Bell 40. – öngól, Gregoritsch 86., Caiuby 105., ill. Mwene 19., Quaison 45.) – hosszabbítás után
Heidenheim (II.)
–Sandhausen (II.) 3–0 (Schnatterer 8. – 11-esből, Dovedan 20., 87.)
Rödinghausen (IV.)–Bayern München 1–2 (Meyer 49., ill. Wagner 8., Müller 13. – 11-esből)
Wehen Wiesbaden (III.)–Hamburger SV (II.) 0–3 Lasogga (21., 51., Douglas Santos 97.)