Lipcse: Egy topcsapat nem kaphat ilyen gólt – Gulácsi

2018.11.25. 06:58
Gulácsiéknak már nyolcpontos a hátrányuk az éllovas Dortmunddal szemben (Fotó: AFP)
Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, Gulácsi Péter és Willi Orbán csapata, az RB Leipzig a Wolfsburg otthonában egygólos vereséget szenvedett a Bundesligában. A mérkőzést követően a magyar válogatott kapusa csalódottan értékelt.

A hazaiak az 50. percben szerezték meg a győzelmet érő találatot: egy kiugratást követően Daniel Ginczek lövését még védeni tudta Gulácsi, de a kipattanót Jérome Roussillon üresen lőhette a Leipzig hálójába.

A mérkőzés után az esetről nem rejtette véka alá a véleményét a magyar válogatott kapusa.

Nem az a baj, hogy gólt kaptunk, hanem az, ahogyan kaptuk – kezdte nagyon csalódottan a sajtózónában Gulácsi Péter Ilyen gólt nem kaphat egy topcsapat, így nem lehet nyerni idegenben. Ennek a vereségnek ébresztőként kell hatnia. Ha nem játszol százszázalékosan, nem fogsz egy pontot sem szerezni a Bundesligában.”

A Lipcsének ezzel a vereséggel nyolcpontosra duzzadt a hátránya az éllovas Borussia Dortmunddal szemben, és a Frankfurt győzelme miatt visszacsúszott a negyedik helyre a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ
Schalke–Nürnberg 5–2
(Skrzybski 26., 84., Harit 32., Burgstaller 70., Oczipka 93., ill. Palacios Martínez 38., Zrelak 79.)
Bayern München–Fortuna Düsseldorf 3–3 (Süle 17., Th. Müller 20., 58., ill. Lukebakio 44., 78., 93.)
Hertha BSC–Hoffenheim 3–3 (Ibisevic 12., Leckie 71., Lazaro 87., ill. Demirbay 1., Kramaric 10., Bicakcic 56.)
Augsburg–Eintracht Frankfurt 1–3 (Córdova 90., ill. De Guzmán 1., Haller 47., Rebic 68.)
Mainz–Borussia Dortmund 1–2 (Quaison 70., ill. Alcácer 66., Piszczek 76.)
Wolfsburg–RB Leipzig 1–0 (Roussillon 50.)