Huszti-gól és Hannover-siker, Götze-duplával Bayern-henger

2014.05.03. 17:39
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 33. fordulójában Hamburgban nyert a bajnok Bayern München. A Borussia Dortmund öt perc alatt hozta össze a Hoffenheim ellen a mínusz egyből a plusz kettőt. A Hannover Nürnbergben jutott három ponthoz, a látogatók első gólját Huszti Szabolcs szerezte egy kontra végén a hatodik percben, ez volt a magyar középpályás kilencedik találata az idényben. A kilenc találkozóból hatot nyertek meg a vendégek.
Rendőri szempontból sem volt eseménytelen a Bayern hamburgi vendégjátéka (Fotók: Reuters)
Huszti és Rudnevs párosa hozta össze a Hannover első gólját

A Hannover a hatodik percben Huszti Szabolcs góljával szerzett vezetést Nürnbergben. A vendégakció labdaszerzés után a magyar légióstól indult, aki a kezdőkörből ugratta ki a jobbösszekötő helyén meglóduló Artjoms Rudnevset, de nem elégedett meg ennyivel, hanem középen kísérte az akciót. És milyen jól tette! A lett támadó ugyanis önzetlen volt, a rátámadó védő és a kilépő hazai kapus láttán középre passzolt a tizenhatosnál, az érkező Husztinak pedig jóformán az üres kapuba kellett belsőznie (0–1). A vendégek előnye a szünet utáni percekben megduplázódott, Rudnevs újabb asszisztot húzhatott be magának. A hazaiaknak még a szépítés sem jött össze.

Huszti gólja

A Bayern Münchent támadó középpályása, Mario Götze juttatta vezetéshez a 33. percben, a hozzá hasonlóan a kevés játékperc miatt boldogtalan társa, Thomas Müller ugyancsak kezdőként kapott bizonyítási lehetőséget. Az 55. percben Müller volt eredményes, miután Götze labdája megpattant a társon. A második félidő közepi gólzuhatagot ugyancsak Götze indította be, aztán hazai szépítést követően Claudio Pizarro volt eredményes. Utóbbi pályafutása 175. Bundesliga-találatát érte el, ez legutóbb Ulf Kirstennek (Leverkusen) sikerült, még 2001-ben.

A müncheni Robben veszélyeztet

Az ötödik percben hátrányba kerülő Dortmund a 29. percben egyenlített, azt követően viszont átrobogott a Hoffenheimen: öt perccel később már kétgólos előnynél tartott. Utána azonban visszavett, és a vendégek szépítését követően a 66. perctől minimális előnye maradt a házigazdának, de az már kitartott a lefújásig.

A Schalke Kaan Ayhan góljával szerzett vezetést, majd első számú gólfelelőse, Klaas-Jan Huntelaar volt eredményes a 65. percben. A holland légiós gólörömében felmászott a kerítésre, ezért sárga lapot kapott. Mindez önmagában csak fél bűn lenne, úgy viszont már inkább kerek egész, hogy ez volt neki az ötödik, és így nem játszhat a következő fordulóban a Nürnberg ellen. De nem csak ő, Felipe Santana sem, aki öt perc alatt kapott két sárgát, tehát pirosat, a brazil így már a hajrában sem lehetett társai segítségére. A vendégcsapatban Szalai Ádám a kispadon kezdte a találkozót, és ott is maradt, viszont a következő fordulóra esélyt kapott a játékra holland posztriválisától. A Schalke ezzel a győzelmével biztosította a BL-részvételét.

Dortmund–Hoffenheim 3–2

Az Augsburg a 94., míg a Wolfsburg a 91. percben szerezte meg a győztes találatot, méghozzá vendégként. Az alsó régióban minimális nyitott kérdés maradt, jelen állás szerint a Hamburg osztályzós helyen áll, a Nürnberg és a Braunschweig pedig kiesőn.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
33. FORDULÓ

Borussia Dortmund–Hoffenheim 3–2 (Grosskreutz 29., Mhitarjan 31., Piszczek 34., ill. Firmino 5., Süle 66.)
Braunschweig–Augsburg 0–1 (Bobadilla 94.)
Eintracht Frankfurt–Bayer Leverkusen 0–2 (Castro 27., Can 36.)
Freiburg–Schalke 04 0–2 (Ayhan 13., Huntelaar 65.)
Hamburg–Bayern München 1–4 (Calhanoglu 72., ill Götze 33., 70., T. Müller 55., C. Pizarro 75.)
Mönchengladbach–Mainz 3–1 (Stranzl 23., Kruse 55., Kramer 78., ill. Choupo-Moting 66.)
Nürnberg–Hannover 0–2 (Huszti 6., Schmiedebach 52.)
VfB Stuttgart–Wolfsburg 1–2 (Gentner 62., ill. De Bruyne 14., Olic 91.)
Werder Bremen–Hertha BSC 2–0 (A. Hunt 49., 91.)

1. Bayern München 33 28 3 2 93–23 +70 87
2. Borussia Dortmund 33 21 5 7 76–38 +38 68
3. Schalke 33 18 7 8 59–42 +17 61
4. Bayer Leverkusen 33 18 4 11 58–40 +18 58
5. Wolfsburg 33 17 6 10 60–49 +11 57