Hetet rúgva gázolt a Stuttgart, botlott a Bayern

2010.09.18. 17:45
Pogrebnyak három góllal vette ki részét a Mönchengladbach kiütéséből (Fotó: Imago)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 4. fordulójában a Stuttgart és a Wolfsburg is megszerezte szezonbeli első győzelmét. A svábok 7–0-ra ütötték ki a Mönchengladbachot, a „farkasok" pedig 2–0-ra győztek a Hannover ellen. Botlott azonban a címvédő Bayern München, amely gól nélküli döntetlent játszott a Kölnnel.

Alighanem kevesen gondolták volna, hogy három forduló elteltével a Wolfsburg, Schalke, Stuttgart hármas szerénykedik majd a német bajnokság utolsó három helyén, ráadásul szerzett pont nélkül. Mivel mindhárom klubnál komoly célokkal vágtak neki a szezonnak, a 4. fordulóban illendő volt javítani – a Stuttgart és a Wolfsburg ma tehette ezt meg, a Schalkénak csak vasárnap lesz rá lehetősége a Ruhr-vidéki derbin.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a Bundesliga 2010-2011-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A svábok nem is teketóriáztak sokat a Leverkusen 6–3-as kiütése óta erőteljes lejtmenetbe kapcsoló Mönchengladbach ellen, és már a második percben megszerezték a vezetést Pavel Pogrebnyak góljával. Az orosz csatár a folytatásban is megállíthatatlan volt, összesen háromszor talált be, de társai is kivették részüket a Borussia totális megsemmisítéséből. A Stuttgart végül 7–0-ra nyert, a 'Gladbach pedig elkönyvelhette Bundesliga-története legsúlyosabb vereségét (igaz, 1966-ban már egyszer kikapott 7–0-ra, a Werdertől).

A Stuttgarthoz hasonlóan a Wolfsburg is megszerezte első győzelmét, azzal a különbséggel, hogy nem rendezett gólfesztivált a szomszédvár Hannover elleni alsó-szászországi rangadón. Az 55. percben a Juventustól érkező Diego talpra ugrasztotta a Volkswagen Arena közönségét: a brazil játékmester látványos mozdulattal, ollózva juttatta a labdát a vendégek kapujába. Bő tíz perccel később az előző szezon gólkirálya, Edin Dzeko is betalált, eldöntve a három pont sorsát.

A címvédő Bayern München a Kölnt fogadta, az egyetlen olyan csapatot a jelenlegi mezőnyből, amelyet még egyszer sem tudott legyőzni az egyébként ezúttal is telt házas Allianz Arenában: két döntetlen mellett egy kölni győzelem volt az eddigi mérleg. A bajorok kezdőcsapatában a hétközi Bajnokok Ligája-meccsel ellentétben helyet kapott Franck Ribéry és Miroslav Klose is, ennek ellenére nem sikerült feltörni a kölni védelmet az első félidőben.

A játék képe a Münchenben megszokott volt: a vendégek szinte csak védekezésre rendezkedtek be, a Bayern pedig irányított – ezúttal azonban nem tudta kihasználni helyzeteit. Faryd Mondragon még a hosszabbításban is bemutatott két bravúrt, előbb Ribéry szabadrúgását hárította, majd a kipattanóra érkező Thomas Müller közeli fejesét is védte. A 0–0 azt jelenti, hogy a Köln továbbra is veretlen az Allianzban!

Szalai Ádám kezdőként kapott lehetőséget a Mainzban a Werder Bremen ellen, és az első félidőben többször is próbálkozott jóllehet vagy lesen állt, vagy blokkolták lövését. A fordulás után Marcel Risse találatával megszerezték a vezetést a vendégek, majd a Szalai helyére az 55. percben érkező Andre Schürrle találatával növelték előnyüket. A brémaiak erejéből még szépítésre sem futotta, így a Mainz – a mezőnyben egyedüliként – továbbra is százszázalékos! A hosszú sérüléséből felépülő Lőw Zsolt nem kapott helyet a vendégek keretében.

BUNDESLIGA
4. FORDULÓ
Bayern München–Köln 0–0
Kaiserslautern–Hoffenheim 2–2 (Hoffer 46., 75., ill. Luiz Gustavo 39., Sigurdsson 77.)
Stuttgart–Mönchengladbach 7–0 (Pogrebnyak 2., 55., 60., Niedermeier 21., Kuzmanovics 64., Delpierre 73., Marica 80.)
Werder Bremen–Mainz 0–2 (Risse 53., Schürrle 61.)
Wolfsburg–Hannover 2–0 (Diego 55., Dzeko 67.)

1. Mainz 4 4 10–4 +6  12
2. Hoffenheim 4 3 1 9–3 +6  10
3. Freiburg 4 3 1 6–5 +1  9
4. Kaiserslautern 4 2 1 1 8–5 +3  7
5. Hamburg 3 2 1 6–3 +3  7
6. Hannover 4 2 1 1 6–6 0 7