Hét perc alatt lerendezte a Frankfurtot és újra dobogós a Mönchengladbach

2020.05.16. 18:17
A 7. percben, Thuram góljával már kettővel vezetett a Mönchengladbach (Fotó: AFP)
A Borussia Mönchengladbach hét perc után már két góllal vezetett, végül 3–1-re nyert az Eintracht Frankfurt otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26., a koronavírus miatti leállást követő első fordulójában.

A TALÁLKOZÓ ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA BÖNGÉSZHETI!

Az ember két hónapon át vár, reménykedik és végre eljön a pillanat, újra meccset játszhat. Aztán eltelik 36 másodperc és már vezet is az ellenfél... Aligha ilyen újrakezdésben bíztak Frankfurtban.

Az ember két hónapon át vár, reménykedik és végre eljön a pillanat, újra meccset játszhat. Aztán eltelik 36 másodperc és már vezet is. Mi ez, ha nem álomrajt a Borussia Mönchengladbach számára?

Klisészerű talán, de 36 másodperc is elég volt a Frankfurt–Gladbach összecsapás számára, hogy megannyi érzelmet váltson ki, mind a játékosokból, mind a tévékészülékek elé kényszerült szurkolókból, mind – a két csapathoz különösebb módon véletlenül sem kötődő – újságíróból. Azokat az érzelmeket és érzéseket, amelyek alighanem mindannyiunknak hiányoztak már egy ideje.

A Bundesliga visszatért, és ha már így történt, Alassane Pléa (szó szerint) gyorsan meglőtte a Borussia ligatörténetének második legkorábban szerzett gólját (az első 2015-ből, Oscar Wendt nevéhez főződik, neki 29 másodperc kellett a Borussia Dortmund védelmének mattolásához), majd hat perccel később Marcus Thuram is megzörgette a hazai hálót (0–2).

A találkozó lényegi része ezzel eldőlt, míg a dobogóra hajtó Mönchengladbach máris pengeélesnek tűnt, addig az Eintracht Frankfurt olyan volt, mint aki épp csak felébredt egy délutáni szundításból, a kávéja meg sehol...

Szünetben Adi Hütter vezetőedző kiabálása válthatta ki a jó erős feketét, mert a hazaiak jóval lendületesebben jöttek ki a második félidei folytatásra. Ám így is a tudatosan kontrákra visszaálló Gladbach akarata érvényesült: a 72. percben Rami Benszebaini tizenegyese pecsételte meg végleg a hazaiak sorsát (0–3).

A hajrá kezdetén a csereember, André Silva szépített még ugyan (1–3), de a Frankfurt összességében még így is hízelgőnek találhatja az eredményt önmagára nézve, a hosszabbítást megelőző pillanatokban ugyanis Martin Hinteregger mentett óriásit a gólvonal előtt, és akadályozta meg a kissé talán könnyelmű Jonas Hofmannt a negyedik vendéggól megszerzésében.

Vannak dolgok, amiket még szokni kell, ilyen az üres lelátó, (vagyis nem teljesen üres, mert a cserejátékosok például ott foglalnak helyet, ha épp nem melegítenek), vagy épp az, hogy ápolás után sem feltétlenül mennek le a játékosok(?), ám a lényeg úgyis az, hogy a Bundesliga visszatért!

A német futball visszatért!

Miként a Borussia Mönchengladbach is a bajnokság dobogójára – kihasználva a Leipzig Freiburg elleni pontvesztését.

NÉMET BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Borussia Mönchengladbach 1–3 (André Silva 81., ill. Pléa 1., Thuram 7., Benszebaini 72. – 11-esből)

KORÁBBAN
Borussia Dortmund–Schalke 4–0 (Haaland 29., Guerreiro 45., 63., Th. Hazard 48.) – BŐVEBBEN ITT!
RB Leipzig–Freiburg 1–1 (Y. Poulsen 77., ill. Gulde 34.) – BŐVEBBEN ITT!
1899 Hoffenheim–Hertha BSC 0–3 (Akpoguma 58. – öngól, Ibisevic 60., Matheus Cunha 74.)
Fortuna Düsseldorf–Paderborn 0–0
Augsburg–Wolfsburg 1–2 (Jedvaj 54., ill. Steffen 43., Ginczek 90.)