Felkészülés: a BVB 11 gólt szórt a bécsi lila-fehéreknek

2020.08.16. 18:22
Mindkét felkészülési meccsét magabiztosan hozta a Dortmund (Fotó: AFP)
Az ausztriai Altachban edzőtáborozó Borussia Dortmund labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 11–2-re legyőzte az osztrák élvonalbeli Austria Wient.

Az SCR Altach 6–0-s legyőzése után azzal az Austria Wiennel találkozott a Borussia Dortmund, amelyet a korábbi BVB-vezetőedző, Peter Stöger irányít. A bécsiek már a kilencedik percben kapituláltak, Giovanni Reyna talált be tizenegy méterről, majd a 23. percben megduplázta góljainak számát a fiatal támadó. Az Austria Wien szépített nem sokkal később, de a szünetig még kétszer betalált a BVB.

A fordulásra sort cserélt a dortmundi együttes, és beindult a gépezet: Jadon Sancho kezdte a gólgyártást, amire még válaszolt az Austria Wien, ám a hátralévő fél órában még hatszor betalált a BVB, így kiütéses győzelmet aratott (11–2). A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy az osztrák csapat csak öt napja kezdte a felkészülést.