Dortmund: Angliába igazolt a világbajnok; győzelem a rajton

2018.07.13. 22:20
Már az új mezzel a kézben (Fotó: Huddersfield Town)
A Borussia Dortmund lejátszotta a nyári első felkészülési mérkőzését: az újonnan szerződtetett tréner, Lucien Favre csapata 1–0-ra győzött az Austria Wien vendégeként.

A 17 000 néző előtt lejátszott bécsi meccs egyetlen gólját a svéd tinédzser, Alexander Isak szerezte.

A BVB egyúttal bejelentette, hogy Erik Durm távozik az együttestől: a 2014-ben világbajnoki címet szerző 26 éves hátvéd – aki sérülések miatt az elmúlt szezonban egyetlen élvonalbeli bajnokin sem lépett pályára – egy évre aláírt a Huddersfield Townhoz.

Az angol élvonalbeli klub opciós jogot is szerzett a szerződés meghosszabbítására.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Austria Wien (osztrák)–Dortmund (német) 0–1
Hoffenheim (német)–Unterhaching (német) 3–0 (Szalai Ádám az első félidőt töltötte a pályán a Hoffenheimben)
Red Bull Salzburg (osztrák)–Utrecht (holland) 1–0 (Szoboszlai Dominik kezdőként 62 percet játszott a Salzburgban, lőtt egy kapufát)
Hertha BSC (német)–Dukla Praha (cseh) 3–2
Reutlingen (német)–VfB Stuttgart (német) 0–4
Wil (svájci)–Galatasaray (török) 0–1
Lausanne (svájci)–Fenerbahce (török) 2–1
Ajax (holland)–Anderlecht (belga) 1–3
Basel (svájci)–Feyenoord (holland) 0–5
Sion (svájci)–Lyon (francia) 2–2