Dárdai vesztes meccsen lett rekorder

2010.03.13. 17:27
Dárdai Pál rekorder lett (fotó: Action Images - archív)
Nem szerzett pontot a Nürnberg ellen a Hertha német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. Dárdai Pál 281. alkalommal játszott élvonalbeli mérkőzésen a berliniek színeiben, és 67 percet kapott edzőjétől. Hajnal csereként állt be a Dortmundba, míg Szalai Ádám a kispadról nézte végig a Mainz sikerét.

Dárdai Pál kezdőként kapott szerepet a Herthában, és a magyar futballista ezzel rekordot döntött: ő az első futballista a berlini csapat történetében, aki 281 élvonalbeli bajnokin szerepelt.

BALHÉ A MECCS UTÁN

Német sajtóhírek szerint a Nürnberg elleni mérkőzés lefújását követően randalírozni kezdtek az utolsó helyen álló Hertha BSC drukkerei: körülbelül 100 dühös szurkoló rontott be a pályára és támadta meg a rendfenntartókat.

Azok a játékosok és stábtagok, akik még kinn tartózkodtak az Olimpiai Stadion gyepén, azonnal bemenekültek az öltözőbe. A feldühödött drukkerek rudakkal felfegyverkezve a kispadokat és a reklámtáblákat is megrongálták. Több percig is eltartott, amíg a rendőrök visszaszorították a balhés szurkolókat.

A fővárosiakra ráadásul különösen fontos mérkőzés várt, hiszen a szintén a kiesés rémétől fenyegetett Nürnberget fogadták. A hazai együttes jutott először előnyhöz: a 36. percben egy szöglet után Cicero lövését még védte Schäfer, de a kipattanót már a kapuba vágta Gekasz.

A berliniek azonban nem tudták növelni előnyüket. Az első félidőben gyengélkedő Nürnberg – amely az utóbbi hetekben döntetlent játszott a Bayernnel és megverte a Leverkusent – a 61. percben egyenlíteni tudott, Risse szögletét Bunjaku fejelte a kapuba.

A Hertha ráadásul még az egy pontot sem tudta megtartani: a hajrában Angelosz Hariszteasz nyolcméteres lövése a kapuban kötött ki. A berlini együttes így nagyon nehéz helyzetbe került  a bennmaradásért vívott harcban.

Több sikerélménye volt Hajnal Tamásnak, aki csereként állt be a Bochum elleni mérkőzésen. A magyar futballista a 63. percben lépett pályára Zidan helyére, majd tíz perccel később az ő lövését tudta csak kiütni Heerwagen Barrios elé, a támadó pedig nem hibázott. Barrios egyébként duplázott a mérkőzésen, a Bochumban ráadásul a Blaszczykowskival szemben törlesztő Maric piros lapot kapott.

HAJNAL LÖVÉSÉT MÉG VÉDTE A KAPUS

Bosnyák légiójának köszönhetően aratott fölényes győzelmet Mönchengladbachban a Wolfsburg. A címvédő Misimovic találatával szerzett vezetést, majd a folytatásban Edin Dzeko kétszer is bevette Bailly hálóját.

Kezd kikeveredni a gödörből a Hannover, amely a Freiburg után a Frankfurtot is legyőzte Szalai Ádám a kispadról nézte végig, ahogy a Mainz Schürrle találatával begyűjti a három pontot a Köln ellen. A sérült Lőw Zsoltot nem nevezte edzője. A Mainz győzelmének értékét növeli, hogy Bancé kiállítása miatt a 27. perctől emberhátrányban játszott.

BUNDESLIGA
26. FORDULÓ
Bochum–Dortmund 1–4 (Holtby 53., ill. Maltritz 18. – öngól, Zidan 27., Barrios 74., 77.)
Hannover–Frankfurt 2–1 (Andreasen 14., Pinto 67., ill. Halil Altintop 45+2.)
Hertha–Nürnberg 1–2 (Gekasz 36., ill. Bunjaku 61., Hariszteasz 91.)
Mainz–Köln 1–0 (Schürrle 57.)
Mönchengladbach–Wolfsburg 0–4 (Misimovic 41., Dzeko 49. – 11-esből, 80., Gentner 59.)