1. FORDULÓ
VfB Stuttgart–Freiburg 2–3
(Kalajdzic 71., Wamangituka 81., ill. N. Petersen 26., Sallai 26., Grifo 48.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem könnyű egy újonc otthonában kezdeni a bajnokságot, mondjuk ezt még akkor is, ha az erősen tartalékos VfB Stuttgart otthonában csak nyolcezer néző szurkolhatott a piros-fehér mezeseknek a Freiburg ellen.

A vendégek a vírushelyzetnek megfelelően ügyesen, okosan gazdálkodtak – ezúttal nem a pénzügyekben, hanem a pályán, ugyanis első négy helyzetükből hármat értékesítettek. Sallai Roland előbb remekül ívelt jobbról Nils Petersen fejére, majd visszakapta a gólpasszt a csatártól.

A szünet után a magyar játékos kulcspasszát követően Vincenzo Grifo lőtt közelről a stuttgarti kapuba, és csak azért nem írjuk le azt, hogy ezzel el is döntötte a mérkőzést, mert közben a VfB simán vezethetett volna, ha nem pocsékolja el a legnagyobb helyzeteit is. Gonzalo Castro, Roberto Massimo, Mateo Klimowicz (a nagy Diego Klimowicz fia) és Silas Wamangituka azonban a jobbnál jobb lehetőségeket is elpuskázták, majd Lucas Höler kihagyott helyzeténél majdnem összehozta máris az idény legmókásabb öngólját Waldemar Anton és Massimo.

A végig nagyon motiváltan, fegyelmezetten futballozó Sallait a hajrára lecserélte mestere, a hazaiak egyik cserejátékosa, az osztrák Sasa Kalajdzic szépített, majd Silas Wamangituka is betalált, tehát igen izgalmas lett az utolsó negyedóra. Nem kímélték magukat a felek a pályán, egymást pláne, de a hazaiak utolsó helyzeténél nagyot védett a freiburgiak nemrégiben megvett kapusa, Florian Müller.

A többi mai mérkőzésen
Eintracht Frankfurt–Arminia Bielefeld 1–1
(A. Silva 62., ill. Soukou 51.)
1. FC Köln–Hoffenheim 2–3 (S. Andersson 22., Drexler 86., ill. Kramaric 4., 45+3., 90+2. – a másodikat 11-esből)
Union Berlin–Augsburg 1–3 (Butler 75., ill. R. Vargas 41., Gregoritsch 82., Hahn 89.)
Werder Bremen–Hertha BSC 1–4 (Selke 69., ill. Pekarík 42., Lukebakio 45+2., Cunha 62., Jhon Córdoba 90.)

Később
Borussia Dortmund–Mönchengladbach 3–0

Vasárnap
15.30
: RB Leipzig–Mainz (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
18.00
: Wolfsburg–Bayer Leverkusen (Tv: Sport2)

Korábban
Bayern München–Schalke 8–0 (Gnabry 4., 47., 59., Goretzka 19., Lewandowski 31. – 11-esből, Th. Müller 69., Sané 71., Musiala 81.)