Bundesliga: védelmi hiba és kapuscsere, kikapott a Hertha

2018.09.25. 20:24
Megszakadt a Hertha veretlenségi sorozata (Fotó: AFP)
Martin Harnik 4049 nap után lőtt újra gólt a Werder Bremen színeiben a Bundesligában. Dárdai Palkó kezdőként 64 percet kapott a vendég Herthában a 3–1-re elvesztett találkozón.

A Werder Bremen egy óriási védelmi hibát kihasználva szerzett vezetést Dárdai Pál együttese ellen a 11. percben: Nuri Sahin szabadrúgását követően a berliniek középpályása, Fabian Lustenberger a kapu előtti kavarodás közepette nemes egyszerűséggel kirúgta saját kapusának kezéből a labdát, amit aztán Martin Harnik közelről a hálóba pöckölt (1–0).

Az osztrák válogatott támadó 2007. augusztus 25-e, vagyis 4049 nap után szerzett újra gólt a brémai együttes mezében bajnokin. Igaz, azóta megfordult Düsseldorfban, Stuttgartban és Hannoverben is...

Az első félidő hajrájában megduplázta előnyét a Werder, ezúttal is a Borussia Dortmundtól megszerzett Sahin volt az egyik kulcsszereplő, szöglete után Milos Veljkovics fejelt Rune Jarstein kapujába (2–0).

Mint kiderült, a norvég kapus ekkor már sérülten állt a gólvonalon, a második félidőt nem is tudta vállalni, helyére a Bayern-nevelés Thomas Kraft érkezett fordulás után.

Az 53. percben szépített a Hertha, Javairo Dilrosun lőtt ziccerben, hat méterről a bal alsó sarokba (2–1).

A Hertha ellen a 2018–2019-es bajnokság mind a négy, korábban lejátszott találkozóján megítéltek egy tizenegyest, s a rossz sorozat ezúttal sem szakadt meg. A 65. minutumban Marvin Plattenhardt volt szabálytalan, a megítélt büntetőt pedig a hazai csapatkapitány, Max Kruse hidegvérrel értékesítette (3–1).

A negyedik Bundesliga-bajnokiján pályára lépő és első alkalommal kezdő Dárdai Palkó 64 percet kapott a meccsen.

A Hertha három győzelem és egy döntetlen után először szenvedett vereséget az idényben, ezzel elveszítette második helyét a tabellán.