Bundesliga: Van bírói engedélyem, ez nem volt szabálytalanság – Dárdai

2018.09.16. 09:52
Dárdai Pál mosolyoghat, három forduló után hét pontja van a Herthának (Fotó: AFP)
Mint megírtuk, izgalmas végjátékban 2–2-es döntetlent ért el Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a VfL Wolfsburg otthonában szombaton, a Bundesliga 3. fordulójában. A magyar vezetőedző a mérkőzés után nyilatkozott.

„Elégedettek vagyunk az egy ponttal. Jó mérkőzést játszott a két csapat, jó hangulatban utazhatunk haza. Az egyetlen fájó dolog, hogy nem tudtuk megnyerni a mérkőzést, hiába álltunk közel hozzá” – fogalmazott Dárdai.

Viszont meg kell jegyeznem, hogy nekem is van bírói engedélyem, és szerintem nem volt szabálytalan a tizenegyest megelőző eset” – mondta a magyar tréner, aki úgy látta, hogy játékosa a labdát figyelte, míg a Wolfsburg futballistája nem. A hazai csapat a 87. percben egyenlített (1–1) tizenegyesből.

Egy újságíró aztán megkérdezte Bruno Labbadiát, a VfL vezetőedzőjét, hogy neki is van-e bírói engedélye, majd jött a humoros válasz.

„Nekem nincs bírói engedélyem, biztos, ő jobban tudja” – reagált mosolyogva a német edző (azonnal le is pacsizott a két szakember), aki szintén megjegyezte, hogy egy élvezetes mérkőzést játszottak, és elmondta, a későbbiekben mindkét együttessel számolni kell a bajnokságban.

A két csapat a harmadik és a negyedik helyet foglalja el a tabellán. A Wolfsburg csupán több szerzett góljának köszönhetően van előrébb a Herthánál.

A találkozó összefoglalója:

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
SZEPTEMBER 16., VASÁRNAP
15.30:
Werder Bremen–Nürnberg (Tv: Sport2)
18.00: Freiburg–VfB Stuttgart (Tv: Sport2)

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Mönchengladblach–Schalke 04 2–1
(Ginter 3., Herrmann 77. ill. Embolo 93.)
Bayern München–Bayer Leverkusen 3–1
(Tolisso 10., Robben 19., James Rodríguez 89., ill. Wendell 6. – 11-esből)
Düsseldorf–Hoffenheim 2–1 (Morales 45+1., Lukebakio 88. – 11-esből, ill. Nelson 86.)
Mainz–Augsburg 2–1 (Ujah 87., Maxim 93., ill. Dzsi Dong Von 82.)
RB Leipzig–Hannover 96 3–2 (Y. Poulsen 9., Werner 40., 63., ill. Füllkrug 13., Albornoz 65.)
Wolfsburg–Hertha BSC 2–2 (Malli 87 – 11-esből, Mehmedi 93., ill. Dilrosun 61., Duda 91.)

PÉNTEKI MÉRKŐZÉS

Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 3–1 (A. Diallo 36., Wolf 72., Alcácer 88., ill. Haller 69.)

1. Bayern München 3 3 9–2 +7 9
2. Borussia Dortmund 3 2 1 7–2 +5 7
3. Wolfsburg 3 2 1 7–4 +3 7