Bundesliga: újabb szurkolói akció, tíz percig állt az Union–Wolfsburg is

T. I.T. I.
2020.03.01. 15:39
Dietmar Hoppról emlékeztek meg az Union drukkerei is (Fotó: AFP)
Az Union Berlin 2–2-es döntetlent játszott a Wolfsburggal a fejes gólok mérkőzésén a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) vasárnapi játéknapjának első találkozóján.

A találkozót – hasonlóan a szombati Hoffenheim–Bayern összecsapáshoz – meg kellett szakítani, az SAP- és Hoffenheim-vezér Dietmar Hoppot szidalmazó rigmusok és molinók miatt az első félidőben bő tíz percet állt a játék.

A bírónál akkor telt be a pohár, amikor egy olyan molinót feszítettek ki, amelyen a milliárdos arca egy célkeresztben volt látható. Az SAP szoftvercég egyik alapítóját sok német szurkoló nem szereti amiatt, hogy a vagyonát felhasználva az alsóbb ligákból az élvonalba vezette a Hoffenheimet. A másik kifogás a 79 éves mecénás ellen az, hogy érdemeire való tekintettel a liga 2015-ben felmentette az 50+1-es szabály alól, amely azt hivatott megakadályozni, hogy egy klub többségi tulajdonos kezébe kerüljön.

A hazaiaknál pályára lépő Christian Gentner a 400. Bundesliga-meccsén kapott lehetőséget. Ezzel a jelenlegi mezőnyből a második legtapasztaltabb játékos a német élvonalban: csak a Werder veteránja, Claudio Pizarro előzi meg (486).

A LEIPZIG–LEVERKUSEN MÉRKŐZÉSRŐL ITT OLVASHAT!

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
RB Leipzig–Bayer Leverkusen 1–1
(Schick 32., ill. L. Bailey 29.)
Union Berlin–Wolfsburg 2–2 (Andersson 41., Friedrich 57., ill. Gerhardt 60., Weghorst 81.)
Szombaton
1. FC KölnSchalke 3–0 (Bornauw 9., Córdoba 39., Kainz 75.)
AugsburgMönchengladbach 2–3 (Löwen 57., A. Finnbogason 83., ill. Bensebaini 49., Stindl 53., 79.)
Borussia Dortmund–Freiburg 1–0 (Sancho 15.)
Hoffenheim–Bayern München 0–6 (Gnabry 2., Kimmich 7., Zirkzee 15., Ph. Coutinho 33., 47., Goretzka 62.)
Mainz–Paderborn 2–0 (Quaison 29., Onisiwo 37.)
Pénteken
FortunaDüsseldorf–Hertha BSC 3–3 (Karaman 6., 45+1., Thommy 9., ill. Thommy 64. – öngól, Matheus Cunha 66., Piatek 75. – 11-esből)

Werder Bremen–Eintracht Frankfurt – elhalasztva!