Bundesliga: újabb elképesztő dortmundi finis, Hertha-iksz

2018.10.06. 17:32
A Hertha számára nem jött össze szombaton a gólszerzés... (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 7. fordulójában gól nélküli döntetlent játszott Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC a Mainz vendégeként, a Dortmund pedig ismét lehengerlő hajrájának köszönhette újabb sikerét.

MAINZ–HERTHA

„Nem a Bayern München legyőzése a művészet a bajnokságban, hanem ismét nyerni – mondta Dárdai Pál a hétvégi meccs előtt. – A Mainz kellemetlen ellenfél, játékosai gyorsak és szívósak. Szeretném, ha labdarúgóim nem szállnának el, két lábbal a földön kell maradnunk. Mi vagyunk a találkozó esélyesei, de a Bundesligában nincsenek könnyű mérkőzések. Ha könnyelműen futballozunk, ellenfelünk megbünteti a hibáinkat.”

A Mainz pedig már az elején igyekezett is nyomatékosítani a 42 éves szakember szavait, de Mateta lövését védte Jarstein.

A félidő derekán átvette a kezdeményezést a Hertha, a 26. percben Lazaro jobb oldali beadása után Ibisevic fejesénél Zentner már verve volt, ám a bal oldali kapufa kisegítette a hazaiak kapusát.

A második félidőben Ibisevic akrobatikus mozdulattal veszélyeztetett, de a berliniek hiába hajráztak, ezúttal nem jött össze a gól, így 0–0-val zárult a meccs.

A TÖBBI MECCSEN

...nem úgy Paco Alcácernek! (Fotó: AFP)

A Dortmund összecsapása lényegesen eseménydúsabban alakult. A vendég Augsburg az első félidő derekán vezetéshez jutott Alfred Finnbogason góljával, amire bő egy óra játék után Paco Alcácer góljával felelt a listavezető, de Philipp Max hamar visszavette az előnyt (1–2). Az egy hete Leverkusenben az utolsó félórában négy gólt szerző, 0–2-ről 4–2-re fordító Dortmund ezúttal sem adta fel, Alcácer újra egyenlített, majd Mario Götze gólja már a vezetést eredményezte (3–2)! Az Augsburg sem volt rest és a 87. percben Michael Gregoritsch is betalált, így újra fej fej mellett haladtak a felek, de a 96. percben Paco Alcácer harmadszor is lecsapott, 27 méteres szabadrúgásból talált be, azaz megint a végén döntött a Dortmund (4–3)!

A spanyol támadó az 59. percben állt be csereként, de ez sem akadályozta meg abban, hogy mesterhármast szerezzen! Paco eddig 81 percet kapott a Bundesligában, és ez alatt 6 gólt ért el! Az első három BuLi-meccsen szerzett hat találattal pedig beállította Gert Dörfel vonatkozó ligarekordját.

A Schalke öt vereséget követően egymás után másodszor is nyert, ezúttal a Düsseldorf vendégeként (0–2), a Hannover pedig a Stuttgart ellen szerezte meg az első győzelmét (3–1).

NÉMET BUNDESLIGA
7. FORDULÓ

Bayern München–Borussia Mönchengladbach 0–3 (Plea 14., Stindl 16., Herrmann 88.)
Borussia Dortmund–Augsburg 4–3
(Alcácer 62., 80., 96., Götze 84., ill. A. Finnbogason 22., Max 71., Gregoritsch 87.)

Hannover 96–VfB Stuttgart 3–1 (Wood 30., 45+1., Bebou 91., ill. M. Gomez 50.)
Mainz 05–Hertha BSC 0–0
Fortuna Düsseldorf–Schalke 04 0–2 (McKennie 47., Burgstaller 53.)