Bundesliga: szerencsés góllal győzte le a Bayern a Werdert

2019.04.20. 17:29
Olykor az szerzi a fontos gólt, akitől nem várják – Niklas Sülét ünneplik a bayernes játékostársak (Fotó: AFP)
A Bayern München Niklas Süle megpattanó lövésével legyőzte a Werder Brement a Bundesliga 30. fordulójában, ezzel tartja előnyét a vasárnap Freiburgban pályára lépő Dortmund előtt. A kiesés elől menekülők közül a Stuttgart hat gólt kapott Augsburgban, a Nürnberg kettőt Leverkusenben, azaz egyikük sem szerzett pontot.

A Bremen 75 percen át tartotta a gól nélküli döntetlent a Bayern München otthonában. Az első órában a listavezető önmagához képest gyenge játéka miatt sem tudott gólt szerezni, aztán miután az 58. percben Milos Veljkovics megkapta a második sárga lapját és emberhátrányba kerültek a brémaiak, a szerencse szerepe nőtt meg.

A Bayern ziccerek sorát hibázta el, Robert Lewandowskiék olykor a kapu torkából sem tudták belőni a labdát a hősiesen blokkoló vendégek kapujába. Aztán ahogy az ilyenkor lenni szokott, egy távoli megpattanó lövés törte meg a Werdert: Niklas Süle középről, 18 méterről célozta meg a kaput, és az elé vetődő Davy Klaassenről úgy vágódott le a labda, hogy a jobb sarok felé induló Jirí Pavlenkát csúnyán becsapva a hálóban kötött ki.

A helyzetek ezután is jöttek, de már nem a görcsösség, hanem a túlzott könnyelműség miatt maradtak ki a Bayern lehetőségei. A három pont így is meglett Niko Kovac csapatának (amely zsinórban 19. alkalommal győzte le a Werdert), ezzel tartja előnyét a vasárnap Freiburgban játszó Dortmund előtt.

Az Augsburg esélyt sem adott a Stuttgartnak, amely szombati formája alapján aligha érdemelné meg a Bundesligában maradást. Martin Schmidt együttese javára fél óra után 3–0, 68 perc elteltével 6–0 állt az eredményjelzőn, a Bundesligában először hatig jutó bajorok simán nyertek. A VfB szerencséje, hogy a Nürnberg sem szerzett pontot Leverkusenben, ahol a hazai csapat 60 percig nem tudta feltörni a nürnbergi védelmet, de utána kétszer is betalált, és megtartotta halvány reményét a BL-indulást érő negyedik hely megszerzésére.

A Mainz és a Düsseldorf összecsapásán már az első percben vezetést szereztek a hazaiak, aztán Dodi Lukebakio egyenlített, majd fordíthatott is volna, de elhibázta a büntetőjét. Karim Onisiwo kilenc perccel a kihagyott tizenegyes után a hazaiaknak szerzett ismét vezetést, végül Mateta zárta keretbe a meccset.

BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Bayern München–Werder Bremen 1–0 (Süle 75.)
Bayer Leverkusen–Nürnberg 2–0 (Alario 61., Volland 86.)
Augsburg–VfB Stuttgart 6–0 (R. Khedira 11., Hahn 18., Max 29., 58., Richter 53., 68.)
Mainz 05–Fortuna Düsseldorf 3–1 (Mateta 1., 87., Onisiwo 67., ill. Lukebakio 19.)