Bundesliga: Szalai visszatért, de nem örülhetett a Bayern ellen

T. I.T. I.
2019.08.31. 17:29
Pavard (balra) megszerezte első bajnoki gólját a Bayernben (Fotó: AFP)
A Bayern München 6–1-re kiütötte a Szalai Ádámot a második félidőben bevető Mainzot a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) harmadik fordulójában. Sallai Roland először lépett pályára az új bajnokságban, csapata a 92. percben kapott góllal szenvedett vereséget. A Hertha olyat tett, amire majd' 10 éve nem volt példa a Bundesligában, erre viszont aligha lesz büszke.

2010. szeptember 25-e. A Mainz villámrajtot vesz Münchenben, a 15. percben vezetéshez jut Szami Allagui találatával. A félidő végén Bo Svensson öngóljával egalizál a Bayern, aztán jön Szalai Ádám, aki a 77. percben győztes gólt szerez a vendégeknek...

Valami hasonlót alighanem aláírt volna a magyar válogatott támadó a második mainzi korszaka első mérkőzésére, de ehhez a Bayernnek is volt néhány szava. Pedig a vendégvezetés hamar összejött: Jean-Paul Boëtius fejelt a kiszolgáltatott Manuel Neuer mellett a hazai kapu bal oldalába (0–1).

A münchenieknél a védők villogtak – no nem védekezésben, hanem támadásban. A 36. percben Benjamin Pavard talált a mainzi hálóba, ezzel az első bajnoki gólját szerezte a bajorok mezében, majd a játékrész legvégén David Alaba lőtt szájtátó szabadrúgásgólt (2–1).

A második játékrész elején – szintén egy nyári szerzemény – Ivan Perisic növelte a hazai előnyt, Pavard-tól kapta vissza a gólpasszkölcsönt, majd a kapuba bólintott a horvát szélső (3–1). Két percre rá érkezett Szalai Ádám a pályára, de ünnepelni nem volt sok oka: Kingsley Coman szöglet után megszerezte a negyedik Bayern-gólt is (4–1).

A hajrá kezdetén Robert Lewandowski küldte kapuba a védőről elé csorgó labdát, kiütésessé téve a különbséget (5–1). A 81. percben a csereember, Alphonso Davies állította be a 6–1-es végeredményt.

A Schalke simán legyőzte a két öngólt is vétő Herthát (Fotó: AFP)

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Sallai Roland a 79. percben, csereként lépett pályára a Köln ellen. Csapata a szünet előtt Rafael Czichos öngóljával került előnybe, majd a második játékrész elején Anthony Modeste találatával egyenlített a Köln (1–1). Már-már úgy tűnt, összejön a pontszerzés Sallaiéknak, ám a 92. percben Elljesz Szkiri kiharcolta a győzelmet az újonc számára (1–2).

Három forduló után maradt egypontos a Hertha BSC. A fővárosi csapat ezúttal a Schalke otthonában szenvedett háromgólos vereséget – pedig két gólt is szerzett: pechjére a saját kapujába. Hasonló „bravúrra″ majd tíz éve, 2009 novemberében volt példa legutóbb a Bundesligában, akkor a Hannover segített be két góllal is a Mönchengladbachnak (3–0).

A Wolfsburg a Paderbornnal (1–1), a Leverkusen a Hoffenheimmel (0–0) játszott döntetlent.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Union Berlin–Borussia Dortmund 3–1
(Bülter 22., 50., S. Andersson 75., ill. Alcácer 25.)
Bayern München–Mainz 6–1 (Pavard 36., Alaba 45., Perisic 54., Coman 64., Lewandowski 78., Davies 81., ill. Boëtius 6.)
Freiburg–1. FC Köln 1–2 (Czichos 40. – öngól, ill. Modeste 52., Szkiri 92.)
Leverkusen–Hoffenheim 0–0
Schalke–Hertha 3–0 (Stark 38. – öngól, Rekik 48. – öngól, Kenny 85.)
Wolfsburg–Paderborn 1–1 (Brekalo 56., ill. Cauly 12.)

1. RB Leipzig 3 3 9–2 +7 9
2. Bayern München 3 2 1 11–3 +8 7
3. Wolfsburg 3 2 1 6–2 +4 7
4. Bayer Leverkusen 3 2 1 6–3 +3 7