Bundesliga: Szalai gólpasszt adott, csapata nyert az újonc ellen

D. Á.D. Á.
2019.10.25. 22:31
Szalai Ádám is kivette a részét a győzelemből (Fotó: Imago)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójának nyitó meccsén a Mainz hazai pályán 3–1-re legyőzte a Kölnt.

A mérkőzés a Kölnnek kezdődött jobban, hiszen már a 14. percben vezettek a vendégek Simon Terodde góljával – a fiatal támadó szép támadás végén fordult kapura, s nagyon pontosan lőtt a bal alsóba. Az egyenlítésre nem kellett sokat várni, csupán hét perccel később Jean-Paul Boetius Szalai Ádám passza után talált a kapuba (1–1).

A fordulás után a hazaiak kézbe vették az irányítást: az 57. percben Robin Quaison nagyjából 30 méterről óriási bombagólt akasztott a felső sarokba, Timo Horn kapusnak esélye sem volt a védésre. A lefújás előtt néhány perccel Öztunali is eredményes volt, amivel végleg lezárta a találkozót. Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést. 3–1

A Mainz ezzel a győzelemmel elmozdult a kiesőzónából, és felkapaszkodott a 13. helyre, míg a Köln az osztályozót érő 16. helyre csúszott vissza.