Bundesliga: Szalai betalált, a Hoffenheim BL-főtáblás; kiesett a HSV

2018.05.12. 17:32
Szalai Ádám okos gólt szerzett a Dortmund ellen (Fotó: AFP)
Lezárult a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2017–2018-as szezonja. A 34. fordulóban a Hoffenheim odahaza legyőzte a Borussia Dortmundot (3–1), többek között Szalai Ádám is eredményes volt, ezzel csapata bejutott a Bajnokok Ligájába. A Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 6–2-re nyert a Hertha vendégeként, így ősszel az Európa-ligában szerepelhet. A Hamburg–Mönchengladbach meccs átmenetileg félbeszakadt, miután a Wolfsburg győzelmével biztossá vált, hogy 55 év után kiesett a HSV a Bundesliga első osztályából.

Az utolsó forduló is tartogatott izgalmakat a Bundesligában, igaz, a bajnoki cím kérdését már korábban eldöntötte a Bayern München. A bajorok a VfB Stuttgart elleni hazai találkozó előtt búcsúztatták a nyáron távozó Holger Badstubert és Jupp Heynckes vezetőedzőt is. Bár aligha ilyen utolsó bajnoki meccsre számítottak: a svábok négy gólt is szereztek az Allianz Arénában, amire a hazaiak részéről csak egy válasz érkezett Corentin Tolisso révén, így a vendégek 4–1-es sikerét hozta az összecsapás.

A müncheni közönség azonban így is ünnepelt, a lefújás után átadták az érmeket és a bajnoki címért járó salátástálat. A Bundesliga gólkirálya 29 találattal Robert Lewandowski lett.

Átvette a bajnoki címért járó trófeát a Bayern München (Fotó: AFP)

A Schalke ezüstérme sem forgott veszélyben, ennek ellenére a gelsenkircheniek legyőzték a kupadöntős Eintracht Frankfurtot. A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim számára a Bajnokok Ligája-szereplés volt a tét a Borussia Dortmund elleni találkozón. A szünetben a hazaiaknál volt az előny Andrej Kramaric jobb alsóba lőtt góljával. A fordulás után Marco Reus harcos góllal egyenlített, majd a 63. percben jött Szalai nagy pillanata: Kramaric kiugratásából nyolc méterről remekül emelte a labdát Roman Bürki felett a hálóba.

Tíz perccel később újabb szerencsés találattal alakult ki a 3–1-es végeredmény, ami a Hoffenheimnek bronzérmet és BL-főtáblát ér, a Dortmund negyedik lett, és szintén indulhat a Bajnokok Ligájában. A hajrában a BVB becserélte Roman Weidenfellert, aki 16 évig erősítette a csapatot, és visszavonul a szezon végén.

Egészen elképesztő meccset játszott a Dárdai Pál irányította Hertha Berlinben a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipziggal. A lipcseiek már a második percben vezettek, majd két perccel később Vedad Ibisevic egyenlített, a 22. percben viszont már 3–1 volt a vendégeknek. Így vágtak neki a második játékrésznek, amelyben 5–1-re is meglépett a Leipzig, Salomon Kalou szépített ugyan, de Bruma a 82. percben beállította a 6–2-es végeredményt. Gulácsiék a hatodik helyen végeztek, így ősszel az Európa-ligában szerepelhetnek.

A hamburgi szurkolók nem viselték jól a kiesést, csaknem 20 percig állt a játék (Fotó: AFP)

Ütött a Hamburg órája: a HSV hiába verte meg odahaza emberhátrányban a Borussia Mönchengladbachot, a Wolfsburg két vállra fektette a sereghajtó Kölnt, így a Hamburg 55 év után kiesett a Bundesliga élvonalából.

Mindent egybevetve pedig 99 év után mondott búcsút a német futball első vonalának: 1919 óta játszott a mindenkori legfelsőbb osztályokban (beleértve az 1963-ban rajtoló Bundesligát is).

NÉMET BUNDESLIGA
34. FORDULÓ
Bayern München–VfB Stuttgart 1–4
(Tolisso 21., ill. Ginczek 5., 55., Donisz 42., Akolo 52.)
Hoffenheim–Borussia Dortmund 3–1 (Kramaric 26., Szalai 63., Kaderábek 73., ill. Reus 58.)
Hertha BSC–RB Leipzig 2–6 (Ibisevic 4., S. Kalou 64., ill. Upamecano 2., Lookman 7., Augustin 22., 54., Werner 49., Bruma 82.)
Freiburg–Augsburg 2–0 (Hofler 49., Kleindienst 65.)
Schalke–Eintracht Frankfurt 1–0 (Burgstaller 26.)
Bayer Leverkusen–Hannover 3–2 (Alario 3., 18., Brandt 55., ill. Füllkrug 91., Harnik 94.)
Hamberger SV–Borussia Mönchengladbach 2–1 (Hunt 11. – 11-esből, Holtby 63., ill. Drmic 22.)
Mainz–Werder Bremen 1–2 (Gbamin 12., ill. Kainz 23., Gebre Selassie 79.)
Wolfsburg–1. FC Köln 4–1 (Guilavogui 1., Origi 54., Knoche 71., Brekalo 91., ill. J. Hector 32.)