Bundesliga: sporttörténelmi mérkőzésen ikszelt a Hertha

2017.09.10. 17:20
Bibiana Steinhaus az első női bíró, aki a jelenlegi topligák valamelyikében meccset vezethetett (Fotó: AFP)
Sporttörténelmi futballmérkőzést rendeztek Berlinben, ahol a Hertha és a Werder Bremen összecsapását a topligák történetében először női bíró, Bibiana Steinhaus vezette. A hazaiak szereztek vezetést az első félidőben, a vendégek idei első találata azonban pontot ért.

Már a kezdés pillanatában tudni lehetett, hogy sporttörténelmi mérkőzésre kerül sor Berlinben, ahol – a topligák történetében először – női játékvezető indította útjára a labdát. A 38 éves rendőr, Bibiana Steinhaus – az egykori angol bíró, Howard Webb menyasszonya – a német másodosztályban 80 meccset már vezetett, a női mezőnyben pedig abszolút sztárnak számít, hiszen 2011-ben a világbajnoki finálét, idén pedig a Bajnokok Ligája-döntőt is rábízták.

A Werder kezdte veszélyesebben a mérkőzést a 4. percben Kainz kapáslövését kellett védenie Jarsteinnek. Két perc múlva jött a válasz, Stark nyolcméteres fejesét Pavlenka bravúrral ütötte ki.

A 22. percben óriási Werder-helyzet maradt ki, Bartels a jobb oldalon az alapvonalnál nagyon befűzte védőjét, szépen gurított középre, Delaney azonban az ötös sarkáról Jarstein kezébe gurított.

Hogy a félidőt előnnyel zárhatta a hazai csapat, egy alapszabálynak köszönhette: az akció addig tart, amíg a játékvezető nem sípol. A 38. percben Ibisevic labdaszerzését követően Darida törhetett volna kapura, a 16-os előtt ütközött védőjével, Bibiana Steinhaus nem sípolt, ennek ellenére Leckie védője megállt, az ausztrál csatár viszont rásprintelve a labdára, éles szögből kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

A második félidőben csendesen csordogáló mérkőzést az 59. percben Delaney törte meg, miután a Stark által kifejelt labdát a tétova védők gyűrűjében ballal a bal alsó sarokba vágta (1–1).

A 63. percben Jarstein óriásit védett Bartels ziccerénél.

Az utolsó fél órában az eredmény már nem változott, a Hertha három forduló után négy ponttal áll, a Werder első pontjával a 16. pozícióban van.

dardai
dardai

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Hertha BSC–Werder Bremen 1–1
(Leckie 38., ill. Delaney 59.)

Schalke–Stuttgart 3–1 (Bentaleb 4. – 11-esből, Naldo 47., Burgstaller 48., ill. Akolo 40.)