Bundesliga: simának indult, de botlott a BVB, Gulácsiék köszönték

2017.10.21. 17:25
Kétgólos előnyt adott le a Dortmund (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában csupán 2–2-es döntetlenre futotta a már két góllal is vezető Dortmund erejéből a Frankfurt vendégeként, így Gulácsi Péter újabb győzelmet szerző együttese, az RB Leipzig csak egy pontra van a fekete-sárgáktól.

Jól kezdett a listavezető BVB, Bartra „eltört” lövési kísérlete tökéletes gólpassz lett Sahinnak, aki közelről nem is hibázott (0–1).

A fordulást követően Aubameyang ziccerénél szállt kevéssel a léc fölé a labda, majd az 57. percben jött a második dortmundi gól, egy labdaszerzést követően Philipp 16 méterről a bal alsóba helyezett (0–2).

Aki azonban ekkor azt hitte, hogy vége a meccsnek, alaposan tévedett! A 63. percben ugyanis a tegnap hosszabbító Bürki érthetetlen módon földbe gyalulta ellenfelét, Haller pedig büntetőből szépített (1–2).

A 68. percben jött az egyenlítés is! Gacsinovics passza után Wolf 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, a labda a kapufáról pattant a hálóba (2–2).

A Dortmund a legutóbbi 31 olyan bajnokijából, amelyen vezetett a szünetben, 29-szer nyert, ez volt a második iksz.

A dortmundi botlást köszönte szépen Gulácsi Péter csapata, az RB Leipzig, amely 1–0-ra legyőzte a Stuttgartot, így feljött egy pontra a fekete-sárgákra. A magyar kapus végigvédte a meccset, amelyet Sabitzer döntött el, az első félidő derekán a tizenhatos előteréből Zieler felett a kapuba tekert.

Sabitzer a legutóbbi három bajnokin két gólt és két gólpasszt jegyzett.

A másik Borussia, a Mönchengladbach sem kezdett rosszul – már a hetedik percben vezetett –, de még rosszabbul járt, mint a Dortmund! A szünetben felébredő Leverkusen ugyanis a fordulást követően bő negyedóra után már 3–1-re vezetett, és végül 5–1-re nyert idegenben.

A Bayer egymás után a 14. Bundesliga-meccsén szerzett gólt, ez a leghosszabb sorozat.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
RB Leipzig–Stuttgart 1–0 (Sabitzer 23.)
Borussia Mönchengladbach–Bayer Leverkusen 1–5 (F. Johnson 7., ill. S. Bender 48., Bailey 59., Brandt 61., Volland 69., Pohjanpalo 81.)
Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 2–2 (Haller 64. – 11-esből, Wolf 68., ill. Sahin 19., Philipp 57.)
Augsburg–Hannover 1–2 (Gregoritsch 33., ill. Füllkrug 76., 89.)
Hamburg–Bayern München 0–1 (Tolisso 52.)

1. Borussia Dortmund 9 6 2 1 25–7 +18 20
2. Bayern München 9 6 2 1 22–7 +15 20
3. RB Leipzig 9 6 1 2 16–10 +6 19
4. Schalke 9 5 1 3 12–9 +3 16
5. Hoffenheim 8 4 3 1 15–10 +5 15
6. Hannover 9 4 3 2 10–7 +3 15