Bundesliga: simán nyert a Bayern, fontos siker Szalaiéktól

K. Zs., MTIK. Zs., MTI
2020.06.06. 17:28
Moussa Niakhaté a Mainz első gólját fejeli Frankfurtban (Fotó: AFP)
Az éllovas Bayern München fölényes, 4–2-es győzelmet aratott a szintén a Bajnokok Ligájába igyekvő Bayer Leverkusen vendégeként a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójának szombati játéknapján. Fontos három ponttal gyarapodott Szalai Ádám csapata, a bennmaradásért harcoló Mainz is, viszont Gulácsi Péter és Willi Orbán klubja, a sokáig emberhátrányban játszó Leipzig markából az utolsó pillanatokban meglepetésre kicsúszott két pont a sereghajtó Paderborn ellen (1–1).

A Frankfurt otthonában pályára lépő Mainz ötfordulónyi nyeretlenség után győzött újra a Bundesligában. Szalai Ádám kispados volt, a 93. percben, negyedik csereként jutott játéklehetőséghez.

FRANKFURT–MAINZ 0–2 – A GÓLOK

A házigazda frankfurti csapatban pályára lépett a 36 éves japán Haszebe Makoto, aki ezzel rekordot döntött: ázsiai játékosként már a 309 Bundesliga-mérkőzésen szerepelt. A korábbi csúcsot a nevezetes dél-koreai Csa Bum Kun tartotta, ő 1978 és 1989 között három klub (Darmstadt, Frankfurt, Leverkusen) színeiben 308 német bajnoki meccsen kapott lehetőséget.

A 16. helyen álló Düsseldorf nem bírt vendégével, a Hoffenheimmel, amely a 9. percben már gól- és emberhátrányban is volt, mégis fordított, és egy pontot haza is vitt.

A Leverkusen–Bayern München mérkőzésről ide kattintva olvashat!

A Leipzig–Paderborn mérkőzésről ide kattintva olvashat!

A Dortmund–Hertha mérkőzésről ide kattintva olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ, szombati mérkőzések
FortunaDüsseldorf–Hoffenheim 2–2
(Hennings 5., 76. – a másodikat 11-esből, ill. Dabbur 16., Zuber 61.)
EintrachtFrankfurt–Mainz 0–2 (Niakhaté 43., Kunde 77.)
Bayer Leverkusen–Bayern München 2–4 (Alario 9., Wirtz 89., ill. Coman 27., Goretzka 42., Gnabry 45., Lewandowski 66.)
RB Leipzig–Paderborn 1–1 (Schick 27., ill. Strohdiek 92.)
Borussia Dortmund–Hertha BSC 1–0 (Can 57.)