Nincs döntés, gól nélküli iksz a Schalke–Dortmundon

T. D.T. D.
2019.10.26. 15:20
Hiába irányított sokáig a Schalke, maradt a döntetlen a Ruhr-vidéki derbin (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 9. fordulójában a Schalke 0–0-s döntetlent játszott a Dortmunddal.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Schalke–Borussia Dortmund 0–0

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Talán a szokásosnál is nagyobb tétje volt az összecsapásnak: a Ruhr-vidéki derbi résztvevőit mindössze egyetlen pont választotta el a tabellán a forduló előtt, az egyébként is rendkívül szoros élmezőny (a szombati játéknap előtt kilenc csapat volt két ponton belül a Bundesligában) és a dortmundi vezetőedző, Lucien Favre esetleges távozásáról szóló pletykák miatt még nagyobb volt a nyomás a résztvevőkön.

A Dortmundnál kisebb sérülése után visszatérhetett Marco Reus, ám a kapuban a betegeskedő Roman Bürki helyett a 32 éves svájci csere, Marwin Hitz kapott szerepet. A vendégek alaposan bekezdtek: Jadon Sancho már a harmadik percben próbára tette Alexander Nübelt, aki óriásit vetődve szögletre mentett.

Ezt követően is akadtak lehetőségei a Borussiának, ám szépen lassan átvette a játék irányítását a Schalke. Többet birtokolta a labdát, és több helyzetet alakított ki az első játékrészben a hazai alakulat – elsősorban Rabbi Matondo volt aktív, ám szinte minden játékos kivette a részét a támadásokból. Habár Nübel kapus kétszer is nagyot hibázott, ezt megúszták David Wagnerék. A két hazai kapufa és a rengeteg eladott dortmundi labda jelezhette a vendégeknek: valami nincs rendben – gólt azonban nem láthattunk.

A fordulás után sem változott jelentősen a játék képe, a Schalke ugyanúgy irányított, és már az első öt percben helyzeteket alakított ki. Sancho az első félidőhöz hasonlóan ismét jelentkezett veszélyes lövéssel, ám inkább a hazaiak tartották kézben a meccset.

A 60. percben egy tizenegyesgyanús esetet is feljegyezhettünk: Schalke-szöglet után a néhány perccel korábban beálló Thorgan Hazard kezére pattant a labda a tizenhatoson belül. Felix Brych játékvezető némi rádiós konzultálás után úgy döntött, nem ítél büntetőt.

A hazai alakulat lehetőségei után, a végjátékban valamelyest megélénkült a Dortmund támadójátéka, a hazaiak közben kissé elfáradtak. Hiába nőtt sokáig ellenfele fölé a Schalke (kapura lövésekben végül 12:8-ra „nyert”), a győztes gólt nem tudta begyötörni, ahogyan a vendégek sanszai is kimaradtak – maradt a pontosztozkodás, amivel egyik csapat sem járt igazán jól.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN (BŐVEBBEN ITT!)
Bayern München–Union Berlin 2–1 (Pavard 13., Lewandowski 53., ill. Polter 86. – 11-esből)
Freiburg–RB Leipzig 2–1 (Höfler 45+2., Petersen 90., ill. Klostermann 93.)
Hertha BSC–Hoffenheim 2–3 (Lukabakio 55., S. Kalou 69., ill. Locadia 33., Kramaric 38., Hübner 79.)
Paderborn–Düsseldorf 2–0 (Szabiri 43., Schonlau 64.)
Leverkusen–Werder Bremen 2–2 (Toprak 4. – öngól, Alario 58., ill. Rashica 40., Klaassen 48.)