Bundesliga: Sallaiék és Szalaiék is nyertek, volt védője szúrt ki a Bayernnel

2018.09.25. 22:25
A Hoffenheim idegenben győzte le a Hannovert, míg a Freiburg a továbbra is nyeretlen Schalke ellen húzta be a három pontot. A bajor derbin csupán egy pontot ért a Bayern Münchennek Arjen Robben 98. Bundesliga-gólja, a hajrában ugyanis a csereként beállt korábbi müncheni bekk, Felix Götze találatával egyenlített az Augsburg.

Robben szerzett vezetést a Bayernnek (Fotó: AFP)

Arjen Robben 98. Bundesliga-góljával a 49. percben szerzett vezetést a Bayern München a bajor derbin (1–0). A holland szélső ezzel a liga történetének hetedik legeredményesebb külföldi góllövőjévé lépett elő.

Az Augsburg az első félidőben méltó partnere volt a német rekordbajnoknak, a kapott gól után azonban beszorult. Serge Gnabry vagy David Alaba is eldönthette volna a három pont sorsát, ám a jól védő Andreas Luthe megakadályozta őket ebben.

A hajrában a csereként beállt Frank Ribéry ugyan bevette a látogatók kapuját, de les miatt nem adták meg a gólt. Nem úgy a 87. percben az épp a Bayern Münchentől igazolt augsburgi védő, Felix Götze találatát (1–1)! Manuel Neuer bizonytalanságát kihasználva, közvetlen közelről, mellel sodorta a gólvonalon túlra a labdát a német utánpótlás-válogatott játékos.

Hasonlóan fordulatos mérkőzésen nyert a Hannover otthonában Szalai Ádám együttese, a Hoffenheim. A vendégcsapat az első félidőben végig jobban futballozva, a 20. percben született Joshua Brenet-góllal egygólos előnybe került (0–1). Ráadásul a holland védőnek a játékrész hajrájában még egy óriási helyzete is akadt a hazai bekkek ügyetlenkedésének köszönhetően.

A második félidő elején Pavel Kaderábek lőtt 20 méterről nagy gólt Michael Esser kapujába, ezzel megduplázva a vendégfórt (0–2).

A Hannover ezt követően mindent egy lapra feltéve támadott, s be is tudta szorítani a Hoffenheimet, ami az 55. perceben szépítést ért: Niclas Füllkurg lőtte ki a kapu bal oldalát (1–2).

A hajrában az egyenlítés is összejöhetett volna a hazaiaknak, Füllkurg azonban előbb a kapufát találta el, majd a 79. percben a hálót is – ezúttal viszont lesről, így a játékvezető nem adta meg a gólt.

Szalai Ádám végigjátszotta az Isak Belfodil 94. percben szerzett találatával a Hoffenheim által végül 3–1-re megnyert mérkőzést.

Szintén végig a pályán volt Sallai Roland, aki kisebb fejsérüléséből felépülve lehetett a Freiburg kezdőcsapatának tagja a Schalke elleni hazai bajnokin. A magyar támadó ezúttal nem szerzett gólt, de több veszélyes akcióban is szerepet vállalt a Florian Niederlechner 52. minutumban született találatával 1–0-ra behúzott meccsen.

A Schalke öt fordulót követően még mindig nyeretlen a 2018–2019-es Bundesliga-évadban.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ

Freiburg–Schalke 1–0 (Niederlechner 52.)
Hannover–Hoffenheim 1–3 (Füllkrug 55. – 11-esből, ill. Brenet 20., Kaderábek 50., Belfodil 94.)
Bayern München–Augsburg 1–1 (Robben 48., ill. F. Götze 86.)

KORÁBBAN
Werder Bremen–Hertha BSC 3–1 (Harnik 11., Veljkovics 45., Kruse 66., ill. Dilrosun 53.)